Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Следваща
Камери за коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Разрових се из моите ютуб клипове и намерих 2 които съм си запазил от 2016 - тогава и камера и колата са били други.
https://youtu.be/d5n2wfehhUg
https://youtu.be/-cPGW22bQzw
Не са публикувани никъде така че са уникалн :)


Нед Фев 07, 2021 12:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
ilkor написа:
Разрових се из моите ютуб клипове и намерих 2 които съм си запазил от 2016 - тогава и камера и колата са били други.
https://youtu.be/d5n2wfehhUg
https://youtu.be/-cPGW22bQzw
Не са публикувани никъде така че са уникалн :)


За полицаи в засада най-ефективната борба е с Waze. Аз го имам на дашборда и съм го направил да се пуска автоматично като тръгна
Е, обърках бутона за редакция ...


Нед Фев 07, 2021 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Камери за коли
Да, Waze върши работа, но малко трудно ми се вижда да рапортуваш опасност - или нещо не съм разбрал как става по лесния начин.


Нед Фев 07, 2021 12:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Grubi написа:
Да, Waze върши работа, но малко трудно ми се вижда да рапортуваш опасност - или нещо не съм разбрал как става по лесния начин.

Можеш да си изкараш на екрана иконата за рапорти и след това имаш само 2-3 клика по иконите. Освен за полиция има и други полезни известявания. Аз го полвам ежедневно дори в София. Спасявал ме е от стоене в задръстване. Дори веднъж на Тракия извднъж започна да настоява да изляза малко след Нови Хан през една бензиностанция към един жилищен комплекс и после по радиото разбрах че се е чакало 3 часа заради катастрофа.


Нед Фев 07, 2021 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
Grubi написа:
защо - няма ли нови варианти (нови честоти, оптични, т.н.)?
тук няма много джигити, но съм виждал все още действащи


Повечето вече са софтуер + много кратък пинг (в подвижните камери е лазер, иначе радар), когато софтуера реши, че трябва. :)


Нед Фев 07, 2021 12:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Реконструктор написа:
Повечето вече са софтуер + много кратък пинг (в подвижните камери е лазер, иначе радар), когато софтуера реши, че трябва. :)

Да, тези лазерните триноги (унгарския радар ARH CAM S1) които се ползват най-често оставени край пътя измерват скоростта едва след като разпознаят номера на колата. Така че радар детекторите са безполезни. Освен това ако лазердетектора е монтиран на предното стъкло изобщо няма да види лазерния лъч който е насочен ниско в областта на преддната броня.


Нед Фев 07, 2021 1:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Камери за коли
Явно не се предават...
https://www.youtube.com/watch?v=ypV_Nh8H2qE

Джигити колкото искаш


Нед Фев 07, 2021 1:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
Grubi написа:
Явно не се предават...
https://www.youtube.com/watch?v=ypV_Nh8H2qE

Джигити колкото искаш


Забавно. И реално, няма никакъв проблем да си ги ползваш, държавните регулации касаят само радио диапазона на спектъра. :)


Нед Фев 07, 2021 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Забранено е. Тук глобата е смешна 50 лева и то само за устройства които смущават измерването, но има страни в които ти взимат табелите и за радар детектор. Само не знам как се доказва?


Нед Фев 07, 2021 3:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
ilkor написа:
Забранено е. Тук глобата е смешна 50 лева и то само за устройства които смущават измерването, но има страни в които ти взимат табелите и за радар детектор. Само не знам как се доказва?


Забранено е да си играя с лазерна показалка? :)


Нед Фев 07, 2021 4:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Реконструктор написа:
ilkor написа:
Забранено е. Тук глобата е смешна 50 лева и то само за устройства които смущават измерването, но има страни в които ти взимат табелите и за радар детектор. Само не знам как се доказва?


Забранено е да си играя с лазерна показалка? :)

Забранено е да правиш неразрешени в закона неща с нея. Както например и с нож.

Закона за движение по пътищата (ЗДвП), чл. 181, т.2 казва следното:

Наказва се с глоба до 50 лв.
водач, който използва устройство, смущаващо действието на уредите, използвани за измерване скоростта на движение на моторните превозни средства;

Говорил съм хора разработващи подобна техника - наш клиент в Сърбия и те имат вградена детекция за подобни опити. Вече как се доказва че някой умишлено го прави предполагам е въпрос на сертифициране. Но ако имаш подобно монтирано на колата си най-малкото означава че при всеки радар ще получаваш 50 лева фиш. Ако искаш обжалвай. Първия път може да мине ама десетия?


Нед Фев 07, 2021 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
ilkor написа:
Забранено е. Тук глобата е смешна 50 лева и то само за устройства които смущават измерването, но има страни в които ти взимат табелите и за радар детектор. Само не знам как се доказва?


С много чувствителен приемник ловят хетеродина на детектора. Това е технология отпреди бая години. Имах една Cobra за която в описанието пишеше, че пък детектира полицейския приемник и се изключва.
Леко фантасмагористично ми звучи. :D

Докато ползвах антирадари, все отнасях по някоя и друга глоба за превишена скорост. След като ми откраднаха 2, спрях да ползвам. От тогава нямам и глоби. Може да се дължи и на това, че одъртявам :D


Нед Фев 07, 2021 5:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Камери за коли
Състезанието продължава... докато има закони и забрани, винаги ще има някой който не е доволен или иска да намери вратичка.


Нед Фев 07, 2021 5:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Камери за коли
Детекторите в България не са забранени. Забранени са онези които мога да повлияят на измерването с някакво излъчване.
В момента няма ефективен детектор който да гарантира нещо.
Може би най ефективното противопоставяне e Waze и подобните. В някои страни е забранено и при регистрация там тази функция не работи.
Имаше една БГ фирма която продаваше изключително успешно подобен продукт в цяла европа преди 10-тина години. GPS приемник с база данни за радарите.


Нед Фев 07, 2021 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
lcr написа:
Над 30 fps си е добре, особено за по бързо движещи се обекти. Мен повече ме вълнува това, което Desert Leo спомена за ъгъла. Излишно голям ъгъл би бил неудачен. Та в този ред на мисли - кой е добрият ъгъл, под който не трябва да се пада? А някои пък, ъгъла го дават по диагонал.

Добрият ъгъл е този, при който се виждат детайлите. За чий ... ти е охранителна камера, ако не можеш да видиш лицето, а автомобилна - ако не можеш да разпознаеш номера.


Пон Фев 08, 2021 10:54 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни