Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Камери за коли 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 11:47 am
Мнения: 305
Местоположение: Varna
Мнение Камери за коли
Напоследък са все по - актуални и намирам, че могат да са много полезни в определени ситуации.
На пазара, както се казва от пиле - мляко, сиреч от много евтини, до много скъпи. Има такива дето снимат само напред, а и такива дето снимат и в купето.

Направих съвсем бегло проучване и това което не можах да разбера е - Всички ли имат GPSи и ако не, как тези дето нямат мерят скороста, например? Да не би да се вързват към интерфейса на колата, или пък нещо друго?

Бихте ли споделили опит, мнения, съвети? Какви функции са най - необходими и без кои "екстри" може да се мине?
А също така, от къде може да се купи (он-лайн) препоръчания модел/марка?
Според приказката "евтиното излиза скъпо", не сме толкова богати :) , че да купуваме най - евтиното, но пък и не щем баш по - по - най. :)

Благодаря.


Чет Апр 21, 2016 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Камери за коли
Като искаш скъпо купуваш примерно една баварка, дето идва фабрично с 6 камери, дето снимат на 360 градуса, дето освен за инциденти се ползват и за други полезни неща :D .


Чет Апр 21, 2016 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Камери за коли
Може би ще ти е полезно да започнеш с четене на ревюта на такава техника. Тъй като при рашките са популярни такива устройства можеш да ползваш [url]mysku.ru[/url]. Ключова дума "регистратор" или "видеорегистратор" или "ambarella". Гледай и коментарите под ревютата - там често има повече информация отколкото в самите статии. Популярните модели често получават клонинги и затова също е полезно да ползваш линковете към магазините които ги има там.
И на мен ми се иска да се оборудвам с едно такова, но засега не ми е приоритет явно.

Edit: за по-лесно ето го търсенето:
http://mysku.ru/search/topics/?q=%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
И тук един пример за похвален модел:
http://mysku.ru/blog/china-stores/39040.html


Чет Апр 21, 2016 1:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Камери за коли
у нас законодателството е малко изостанало в това отношение. не само, че няма да го признаят за доказателство, ами и глоба може да ти лепнат, че си снимал без да уведомиш сниманите.

при "рашките" преди доста време приеха някакво законодателство, което явно върши работа, защото всички се оборудваха с регистратори. пък и няма как, защото има маса народ, дето се хрърля под гумите и после почват изнудвания.

предвид неистовото желание на нашите 'политици' да се разграничават от всичко руско, може не само да не приемат законодателство за регистраторите, ами и да отменят кирилицата, защото руснаците пишат на нея.


Чет Апр 21, 2016 1:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Камери за коли
Да, едва ли ще послужи за нещо в съда, по-скоро са играчки за забавление.


Чет Апр 21, 2016 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
Наскоро се обсъждаше промяна в тая насока - видеозаписите ще могат да се използват като доказателство в съда. Дали беше проект, дали ги приеха, не помня.

ДедоБоре написа:
...не само, че няма да го признаят за доказателство, ами и глоба може да ти лепнат, че си снимал без да уведомиш сниманите...

Снимал съм пейзажа. Те да не са били там... :D


Чет Апр 21, 2016 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Камери за коли
Пичове, аз преди време имах един инцидент и също имах запис който ме оневинява (не беше от камерата на колата, а от секюрити камера на паркинга). Познайте какво стана - застрахователя каза по-добре да платим каквото искат, щото не ни се занимава да ходим на съд. Да се ходи на съд е скъпо, затова ще приемем че все едно ти си виновен. Аз викам да не вземете да ми вдигнете застраховката после и те викат няма. След няколко месеца хоп - 20% нагоре с оправданието, че се вдигнали разходите да се прави застрахователен бизнес в Илинойс :D . Така че какво имаш или нямаш като доказателства няма значение, защото по-голямо значение има как да се похарчат по-малко пари :D .


Чет Апр 21, 2016 3:04 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 11:47 am
Мнения: 305
Местоположение: Varna
Мнение Re: Камери за коли
Застраховането винаги е било sh*t. Няма значение какво се случва, застрахования винаги е прецакан. Справка - автомобилното застраховане и бонус/малос системата. Застрахователната премия при липса на бонус, т.е. 100% е толкова висока (тук), че ти бърка с боксова ръкавица в задника. После, каквото и да се случи, все се опитват да те изкарат теб виновен, за да не ти платят едни пари и/или да ти вдигнат премията. Подтикват те да си мълчиш и да се оправяш както можеш, сиреч на място се разбирате кой виновен и "виновния" плаща нещо на "невинния". И точно тук камерата, както и в други случаи може да послужи.
Гледах едно предаване (БГ) където мастити юристи обясняваха, че няма забрана видео материалите да се приемат за сведение и/или доказателство, сиреч разрешени са си. В определени случай (повечето) обаче се налага експертиза, която да докаже истинноста на материала, както и разпознаването на лицата, когато иде реч за това. При автомобилните камери, обаче, участниците са известни, така че поне в това отношение няма проблем. Гледам че и в БГ са доста разпространени, телевизиите постоянно излъчват материали заснети с такива камери.


Чет Апр 21, 2016 3:25 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Мнение Re: Камери за коли
Също гледай да се монтира/демонтира лесно щото ги крадат.


Чет Апр 21, 2016 3:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Камери за коли
Всичко опира до това колко ти е добър юриста и колко е добър юриста на отсрещната страна...
ако човеко си разбира, и снимка с апарат с магнезиева светкавица ще бъде лючово доказатество...
лошото е , че добрите юристи са високоплатени

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Апр 21, 2016 3:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Камери за коли
Аз си взех тази камера и съм доволен, снима и номерата. Предните 3 които имах бяха пълен боклук.

Изображение


Чет Апр 21, 2016 5:00 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 11:47 am
Мнения: 305
Местоположение: Varna
Мнение Re: Камери за коли
timt дай някакъв линк или бранд/модел? Щом си на 4-та, значи си натрупал достатъчно опит.


Чет Апр 21, 2016 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Камери за коли
:D Натрупах проблеми . Тия са евтини около 50-70 кинта. Има 2 модела от тях но сега не се сещам, знам че вторият е хубав като моя а предният задоволителен. Батерията трае към 20 мин на нов а бях чел за 6 часа. Имам я близо година и я ползвам за извън града. Смъквай я като си вземеш да не ти потушат колата заради нея. Ако искаш да скачаш на хубаво, Гармин има ГПС с вградена камера. Разгледай клипчетата. Предните камери не записваха номерата и забиваха, едната даже и не тръгна.


Чет Апр 21, 2016 6:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Камери за коли
Промените не третират точно тези камери....


Пет Апр 22, 2016 1:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Камери за коли
Аз си харесах едни дето са огледало за обратно, с допълнителна задна камера за при паркиране, ГПС и др екстри. към 300лв.


Пет Апр 22, 2016 1:34 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 136 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни