Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Следваща
Автомобилите ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Добре де я разяснете има ли нужда от всички тия глезотии за едно масло. И защо от доста време усложняват излишно колите с ненужни компютри и електроники.


Пон Сеп 28, 2015 11:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
За прост юзър като мен има смисъл, щото не ми се мисли кога трябва да ходя да сменям и маслото. Така компа да си води сметката и като трябва да го сменям само да ми каже. Даже и щека няма, ами си го мери сама и като падне ти казва да доливаш. Супер е така :D .


Вто Сеп 29, 2015 12:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Да де принципно си прав ама колкото повече нещо се усложнява толкова е по-висок риска нещо да се скапе. Ей ти и пример на дедо ти Боре чистачките, за чий х.. мотор за чистачки с процесор.
Ма то не е само тва има още подобни безумни неща по колите.


Вто Сеп 29, 2015 1:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Като не ти харесват имаш избор да се возиш на градския транспорт :D . Остави обаче хората да си купуват каквото си искат, щото става като в оная тема с Уиндоуса 10 - половината форум да ми дава акъл каква операционна система да си слагам на компютрите. Ще си слагам каквато си искам и когато ги попитам, тогава може да ми кажат какво мислят. За сега не питам никой нито какви операционни системи да ползвам, нито какви коли да си купувам. То за колите не че човек има голям избор да си купи кола без процесори де, ама все пак въпроса е принципен :D. Да не споменаваме пък и факта, че след като участваш в тоя форум се предполага, че би трябвало да си фен на контролерите и също така да знаеш, че електронните модули са с порядъци по-надеждни от механичните такива. Така че колкото една кола се автоматизира повече трябва и по-надеждна да става. И статистиките го доказват това, без значение какво мислят някои хора по въпроса. В момента въпреки, че не можеш да си оправиш колата само с отверка като едно време москвича - колите са генерално доста по-надеждни от преди :D .


Вто Сеп 29, 2015 3:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Хе хе далеч съм от мисълта да агитирам някой ква кола да си купува. Просто ми е любопитно защо усложняват колите с електроника която дори и надеждна в много от случайте е излишна. Примрено ся твойта кола сигурно доста екстри, ти редовно ли ги ползваш всичките или някой даже не ги знаеш от къде се пускат.


Вто Сеп 29, 2015 3:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Редовно ги ползвам всичките :D . Но виж имам един колега, дето наскоро си купи един голям Кадилак XTS и чак след няколко месеца разбра че можел да завива сам като следи белите линии по пътя, да паркира сам и още една камара глезотии. Трябваше един друг колега още младеж да се качи в колата и да почне да му ги показва, а оня даже не подозираше какви неща имала. Отишъл там, купил я и само върти геврека :D . Та хора има всякакви :) .


Вто Сеп 29, 2015 3:46 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Автомобилите ...
да, ето и моето мнение...тестваме когато можем разни нови модели тук, имат круизи, преследване, сигнализация на мъртва зона, разпознават пътя по маркировката, спират автоматично ако някой спре изведнъж или току виж някой изскочи пред теб в града. на някой му харесва на друг не - пътници и влакове много и можеш да избираш.

нещата за безопасност ми харесват, виж обаче автоматичните фарове с динамични зони
заслепяват като за световно - и от двете страни. интелигентните климатици и други екстри,
които не могат да се изключват са пълен отврат. според някой, производителя излиза на
печалба 5 години след купуване на колата - от сервиз, нови версиии на ЕКУто и други екстри.

автоматичното паркиране трябва да му сложат
възрастова граница, поне зайците да научат нещо ;)

май често се случва така, че стандартния модел със стандартните екстри се държи най-добре.
като почнат да добавят повече екстри, все нещо се разваля

а за развоя и работните места свързани с него - платформите са
все по-стандартни, и "развоя" е безкрайни модели в Матлаб, Аутосар,
съобразяване с безброй стандарти, приумици на дизайнери и шефове,
че и политици. Освен ония дървета от икономоческия отдел и доставките,
на които им се казва че нещо не работи, а те не знаят друго освен "не може,
няма и оправяйте се с наличното". Освен ако някой голям шеф не им скочи,
но това не се случва често.
Цяло чудо е, че колите ги има и вървят...


Вто Сеп 29, 2015 8:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Един приятел тук си купи едно пътническо Берлинго ... и един път си бях забравил аварийните цяла нощ та ми трябваше ток на другия ден ... ами не можа да ми даде - още по зле, явно и той не беше обърнал внимание - акумулатора му няма сваляне без да влезеш в сервиз. Единственото което можеш сам да правиш е да наливаш гориво и вода за чистачките - за всичко друго те искат в сервиза да си платиш. Направо му се приплака, половин час не можахме да закачим кабела към плюс клемата на акумулатора ...

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Сеп 29, 2015 11:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
При всички автомобили които съм виждал и на които акумулатора е заврян на неудобно място, има изведени клеми за даване на ток. Правихте ли RTFM?
Предполагам че знаеш - "и когато нищо не помогне, прочетете инструкцията"... :D


Вто Сеп 29, 2015 11:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
http://www.blitz.bg/news/article/364200
Е, те такава кола ми трябва. Едно време имах Трабант и никога не са ме спирали за превишена скорост. Кой ще му повярва на катаджията... :lol:


Вто Сеп 29, 2015 11:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
ТЦ - френски не разбираме ... не сме се занимавали много много щото имаше и други коли подръка. Ама после като си сменях колата вдигах капака да огледам да нямам и аз такива изненади :D ... е натресох се на други - примерно смяна на свещи на боксеров мотор си е няколко часово приключение :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Сеп 29, 2015 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Ако говориш за Субару, и по-конкретно за 4-цилиндровите им двигатели, смяна на свещи е работа за около 15 минути. Без да се бърза особено. Е, толкова отнема на някой, който го е правил и друг път.
Виж, за 6-цилиндровите им двигатели не знам как е.


Вто Сеп 29, 2015 12:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Колега, колко често ще му сменяш свещите :D ? Антифриза вече се сменя на 100к мили пък за свещите даже не съм чел в упътването да се сменят :) . Сигурно трябва да се сменят някога, ама това сигурно ще го направи третия собственик на колата :D .


Вто Сеп 29, 2015 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Автомобилите ...
Глезотии глезотии всеки обича джушките за разкош :). паркиране фарове и т.н.
То луд на шарено се радва както са го казали хората, нали трябва да се измисли нещо за да се привличат клиенти.
Само че пропускаме основното - принципен скок в автомобилостроенето поне от 50та година насам няма.

Това което на мен не ми харесва е голямото ускорение и високата скорост, която могат да поддържат съвременните коли.
Бях писал в друга тема - излизам сутрин с детето да го карам на градина, то ме разсейва, още ни се спи и т.н. и из малките улици в Сф (нали тук всички сме с модерни коли) се стрелкат все едно са на рали. Е те това е единственото върху което да се работи са сигурността - турат GPS той следи дали е населено място и ти пипа автоматично ускорението и макс скорост. Това би спасило хиляди животи. Всичко друго е бла бла....


Вто Сеп 29, 2015 1:35 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Автомобилите ...
Дефинирай "принципен" скок, щото явно по твоите стандарти за такъв не се брои нищо под вертикално излитане... :D


Вто Сеп 29, 2015 10:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grubi, Nikola Kirov, vesko_hard и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни