Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Следваща
Автомобилите ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Какво сменят за 200/400 евро - масло и фълтър ли само 8O . Тук смяна на масло с филтър е около $30 за обикновено масло и $80 за пълна синтетика. Това ако маслото е до 5л. Ако е повече заради по-големия двигател се доплаща още малко за маслото. По принцип докато са в гаранция колите мога да си сменям и сам маслото, като си пазя касовите бележки заради гаранцията, но според мен не си заслужава. На мотора си сменям сам маслото и после винаги имам голям проблем с това да намеря къде да го оставя да се рециклира. Не че няма къде, но си губя повече време от това да ми го сменят в сервиза, отделно със сигурност не ми излиза по-евтино.
Миро, аз говоря за стабилна закуска за шампиони, приготвена от готвач, не за палачинки и банички :D . Наскоро даже бях на един тест драйв на Лексус (не щото ми харесват - пълни куци коне са, а щото ми дадаха $70 да покарам за 10-на минути един лексус по желание). Та те освен закуските и мивките са построили и напълно функционален фитнес до дилъра и ти дават безплатен месечен пас за фитнеса, докато притежаваш колата ако си я купил от тях, ама пък нямат безплатна смяна на косумативите първите 4 г., а на мен само чистачките са ми $110 а смяна на накладки с дисковете е около $900 само за едната ос, та за баварката още не са се сетили да ми предложат фитнес :D .
Най-много обаче тук ме кефи пазарлъка за цената на колата като я купуваш - може да трае цял ден (на мен рекорда ми е от 4 следобед до 10:30 вечерта :D ) и можеш да смъкнеш до 10-15% от цената на стикера в зависимост дали си ги хванал на зор и колко добре си си направил домашното :D .


Нед Сеп 27, 2015 8:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10369
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Автомобилите ...
Dimitar написа:
Миро, аз говоря за стабилна закуска за шампиони, приготвена от готвач, не за палачинки и банички :D .

Абе ние кръчми си имаме всякакви... но няма къде да си оправям колата :D

Иначе най-готината екстра за която завиждам (един приятел от норвежко се похвали) май беше от Нисан, ако не се лъжа. Купуваш си електромобил и до 300 дена ли беше може да ползваш нормален автомобил безплатно. Е такова би ме изкефило - през седмицата да ходя на работа с електричка, а през почивните дни с нормална кошница извън града, без да плащам данъци, да поддържам и т.н...


Нед Сеп 27, 2015 9:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Автомобилите ...
на младия котарак смяната на масло е 700лв. щото бил котарак. а маслото го вадят от същия варел, от който пълнят и баничарките за 150лв.
и след няколко смени ми счупиха долната кора под двигателя и трябваше да им ръсна нещо от порядъка на 200лв за нов картон.
до едно време поне кафе черпеха, напоследък нямам нерви да им го пия. с дилъра от едно време станахме приятели в последствие. той отдавна напусна, но веднъж-два пъти в годината хапваме заедно и редим каруцарски лакърдии за нютон/метри и визкозни съединители. обикновено го черпя, че все е зле с парите.

за проблема с фърмуера на мотора на чистачките съм ви разказвал.

около 2000-ната година имах за малко един форд аеростар (хамерикански). относително удобна каруца за онова време.
по едно време взе да глъхне - няма мощност. понякога се отпушва, в повечето време е като болен от заушка кон. в сервиза нямаха нищо за диагностика - нито кабел, нито софтуер. почнаха да правят хипотези на слух - филтъра, помпата, ремъка, климатика, катализатора. като стигнаха до накладките си тръгнах.

после пробвах в германия, франция, испания, португалия - все в сервизи на форд. същата картинка.
е, продадох го.


Нед Сеп 27, 2015 9:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Баси и цифрите за смяна на масло - от къде го копат това часло там 8O .
Тук редовно пращат купони за 50% намаление от цените, детосъм цитирал, а два пъти са ми пращали купон и за безплатна смяна на масло, защото целта им е да ме накарат да отида в сервиза и да намерят нещо по-едро за смяна, ама досега нищо едро не съм им дал да правят. Виж като отиде жената някой път и винаги и намират нещо за поне $1000 та все ми звъни да пита нали наистина трябва да го правят и аз все и казвам да им каже да си гледят работата :D .


Нед Сеп 27, 2015 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Ми това е положението - иначе (май?) пада гаранцията ... собственика на сервиза нали и той заплати дава, разходи има - как ще ми се пери иначе с чисто ново ферари :D (за ферарито не е много ясно де, другата марка която продава е дедовия котарак и май преди няколко поколения дядо му даже е сглобявал коли тука, та и малко наследство си има) ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Сеп 28, 2015 12:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Безплатен обяд няма, навсякъде си го плащаш. Я Димитър да каже на колко сменя масло, щото на големия за да не му падне гаранцията сменя на 2500 мили, говорим за бмв 3 ка, на хондата сменяме на 3000 или 3500, на служебните пръдльовци в бг на 30000.....


Пон Сеп 28, 2015 2:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Смяням, когато компа каже, даже може и сам да резервира час в сервиза :D . Първия път ми каза да сменям като беше станала на 6500 мили, а сега е на 13000, обаче ми казва че има още 3000 до смяната. Не мога да му хвана спатиите, защото го променя интервала на база на това как карам. Сега лятото ходихме до Флорида и явно е решил компа, че над 3-то хиляди мили по магистралата до там и обратно са били в по-лек режим щом като удължи пробега за смяната с близо 3000 мили. Иначе ако оставиш на тия в сервиза те ще ти кажат да ходиш да сменяш на 3000 мили, само дето аз въобще не ги слушам какво казват, а си карам по упътването или в случая по компа на колата. Има някаква система халифакс тук и всички сервизи се правят на луди и те карат да ходиш на 3000 мили. Аз обаче никога не съм го правил и не съм имал никакви грижи, защото карам по книжката. Имах една тойота първо и на нея и слагаха винаги обикновено масло и упътването казваше на 5000, после на маздите те бяха с турбо мотори и по упътване трябваше пак обикновено масло на 7500 мили, а сега бмв-то в упътването пише да се слага пълна синтетика бмв масло и да се сменя когато каже компа. Така че им кажи на всички да си гледат работата с тия 3000 мили и виж какво пише в упътванията на колите.


Пон Сеп 28, 2015 2:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
itso.t написа:
Що, не може ли да го обзаведе с малко осцилоскопи,
генерайзери, мини-машина за бондиране, некое CNC и т.н... :D
Може, но с уговорката за сериозен конфликт
с ваканционната идея на къщичката :D :

Две много яки мацки се припичат на плажа. Сами, без мъже.
Поради якостта им, постоянно ги налазват разни мераклии.
Идва поредния:
- Ооо, момичета, 'ного сте яки, кафенце, диско, нещо...
Едната го подхванала:
- Пич, ти какво работиш?
- Ами стругарче съм.
- Представи си сега: лятната ти отпуска, ти си на моренцето,
плажче, слънчице, коктейлче, бризче, всичко е много готино.
И като погледнеш около теб: стругове, стругове, стругове...

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Сеп 28, 2015 5:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Автомобилите ...
Цитат:
докато тук на село си е@ало мамата.

Миро, май си е нормално... :D
Ако си горд собственик на единствена кола-екзотика в града....кво става ако нещо се прецака? Тез всичките майстори са я виждали само на реклами.
Ти си лесен , Варна ти е наблизо :-)

Вчера ми показваха лаптоп Пакард-Бел, домъкнат от Франция с надеждата смяната на клавиатура да излезе по-евтина. Е няма как да стане , дори и скъпо - тук тая марка не е в мейнстрийма.


Пон Сеп 28, 2015 6:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10369
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Автомобилите ...
stefan63 написа:
Ти си лесен , Варна ти е наблизо :-)


Абе като не ги знам... знам само къде оправят печки, ама съм без печка ;-)
Страх ме е вече да ходя при непознати, след последните перипетии като си поогледах колата гледам няколко конектора са ми ги рязали и после с изолирбанд. Лошото е, че вече не знам кой е бил тоя "майстор" да му преподам няколко урока...


Пон Сеп 28, 2015 7:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 2:50 pm
Мнения: 1260
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Dimitar написа:
Не мога да му хвана спатиите, защото го променя интервала на база на това как карам.

Доколкото знам, BMW имат система за иамерване вискозитета , а може би и други параметри на маслото. Т.е, не е само параметрично на база на режима и километрите, доста по-серизно е.


Пон Сеп 28, 2015 9:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
miro_atc написа:
Баси... да не казвам как са сервизите извън София :D
То не че в софето раздаваха палачинки, ама поне някак си може и да си ремонтираш колата, докато тук на село си е@ало мамата. Последния месец заради тъп датчик обиколих 5-6 сервиза/майстори... по няколко пъти и нищо. Накрая седнах и сам си открих проблема...


И в голямото село е същото.


Пон Сеп 28, 2015 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Променливият сервизен интервал се определя от куп параметри - брой старт-стоп цилъла, натоварване на двигателя, температура. Имаше и още, но не съм ги запомнил. Направи ми впечатление, че при "екологичната марка", в списъка с условията фигурираше и броят отваряния на предния капак. :D
Ако не забравя, ще погледна какви бяха и другите неща участващи в сметката...


Пон Сеп 28, 2015 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Автомобилите ...
itso.t написа:
в списъка с условията фигурираше и броят отваряния на предния капак. :D

сигурно и броя ползвания на запалката за цигари, броя пръдвания и количеството на пот на пасажерите. :D


Пон Сеп 28, 2015 11:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Не мисля, че мери вискозитета или каквото и да било от качеството на маслото. Това би било доста сериозно начинание. Отделно го имаше още в бмв-то ми в БГ, което беше модел 1994 г. Ако слагаш каквото масло са предписали и те правят статистика на праметрите, дето Ицо ги спомена е относително лесно да прогнозират живота на маслото.


Пон Сеп 28, 2015 1:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни