Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автомобилите ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Не добра, въпреки че направиха завода в средата на Тексас. Когато става въпрос за пикапи, американските нямат равни, въпреки че са малко дървени, ама то там се гледа друго. До колкото знам Форд Ф серията пикапи е най-продаваната кола по принцип, не само пикап. За 28 г. са продадени 34 млн


Съб Сеп 26, 2015 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Автомобилите ...
просто си представям една спортно-тунингована тундра с 5.7л V8 да я изпържиш към бевърли хилс, колко ли ще е екологична :D
те май и някакво дело водеха с Форд за името, баш за F-150.

за мен тундрата е доста гъзоприятна, стига да можеш да изхраниш конете. признавам си, че не съм карал форда, обаче.


Съб Сеп 26, 2015 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Аз съм карал и двете, ама по принцип не харесвам камиони та нямам мнение. Иначе я бяха кръстили в началото Т150 та затова са се съдили с Форд.


Съб Сеп 26, 2015 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Ми ай купи си американска кола в европа де ... трябва да си я внасяш с фери от щатите :(

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Сеп 26, 2015 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Dimitar написа:
Иначе само джърман инжинееринг - дъ ултимейт драйвинг машин :D .

Аналогичен немски SUV струва между два и три пъти според марка и опции - ще ме извиняваш, ама не взимаш два или три пъти по добра кола. По луксозна-да, по висока остатъчна стойност-да ... и толкова. А горския като минат 5-10 години ще го пенсионирам в Пловдив и ще му мисля за нова :)

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Сеп 26, 2015 4:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Автомобилите ...
ела ми на гости, тука американско ново и старо е модерно или в Англия - не ти трябва ферибот


Съб Сеп 26, 2015 6:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Официално ли се внасят? С гаранция, сервиз и т.н.?

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Сеп 26, 2015 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
От американските само курвет, кадилак ATS и CTS и някой и друг форд. Другите са майка плаче - крайслерите, джиповете и доджовете са някакви дръгливи ланчи вече. Също големите СУВ-та на GM стават.


Съб Сеп 26, 2015 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Цитат:
> Мечтата на щатския тираджия

Когато американският тираджия се пенсионира, а любовта към пътешествията и мощния камион остане в сърцето му, той си купува тежък влекач втора ръка, плаща за преработката му и става собственик на возило с името тоутърхоум (toterhome). Тези транспортни средства са характерни за Щатите и се различават от познатите кемпери по това, че са построени на базата на тежкотоварен автомобил вместо на миниван или малък автобус.

Зад кабината на камиона има място за джърман или джапан инжинееринг: :D

Прикачени файлове:
German engineering 1.jpg
German engineering 1.jpg [ 242.04 KiB | Прегледано 3467 пъти ]
Прикачени файлове:
German engineering 2.jpg
German engineering 2.jpg [ 246.55 KiB | Прегледано 3467 пъти ]
Прикачени файлове:
Japan engineering 1.jpg
Japan engineering 1.jpg [ 121.67 KiB | Прегледано 3467 пъти ]
Прикачени файлове:
Japan engineering 2.jpg
Japan engineering 2.jpg [ 226.32 KiB | Прегледано 3467 пъти ]

Човек може да си го барне приятно, може дори да си бодне
палаво пеещо фонтанче насред мраморния под в хола: :D
Прикачени файлове:
Interior.jpg
Interior.jpg [ 80.75 KiB | Прегледано 3466 пъти ]

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Сеп 27, 2015 6:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Що, не може ли да го обзаведе с малко осцилоскопи, генерайзери, мини-машина за бондиране, некое CNC и т.н... :D


Нед Сеп 27, 2015 9:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Автомобилите ...
гледах че имам съсед който кара f-150, пълно е и със стари брички и доста мустанги. не е като да няма


Нед Сеп 27, 2015 10:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Автомобилите...добре, ама що не споделите и опит със сервизите, най-вече у нашенско, но защо не и в чужбинско. За "официалните" ми е думата. Щото едно кола и чисто нова да е - иска адекватно обслужване. Аз с една нафтова печка изпаднах в ситуацията от "официалния" да ме пращат в сервиз за печки, а от него обратно и все вдигат рамене. А модела не беше съвсем нов та да не го познават, а двигателя беше наследство не от предходното, а от по-предходното поколение и би трябвало да го познават като собствения си джоб... :evil:


Нед Сеп 27, 2015 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Аз от сервизите специално нямам оплаквания - до сега всички коли са ми били все в гаранция, т.е. съм ги обслужвал все във фирмените сервизи и от гледна точка на сервиза не е имало никакви грижи. Единствено първата ни мазда тук ми разказа малко играта, защото имах неблагоразумието да купя чисто нов модел, 3 месеца след като излезна без преди това да са правили подобна кола и го купих със всички екстри и съответно имах всички възможни проблеми, та се наложи веднага като и изтече гаранцията да я сменя с по-новия модел и с него 5 г вече няма никаква грижа. Ама то това си беше проблем на производителя, не на сервиза. От тогава всички коли ги купувам с разширена пълна гаранция за 7 или 8 години и 100х мили, обаче пък до сега не съм имал проблеми, дано и така да си остане, че в сервиза на Мазда ме знаеха по малко име още като ми чуят гласа по телефона :D . Сега много ме кефи сервиза на моята кола - мога всеки ден да ходя сутрин да ми мият колата безплатно, даже има и готвач, дето приготвя закуска по поръчка пак безплатно и няма ограничение колко пъти ще ходиш на месец - може всеки ден да си там. Също така всички консумативи по колата за 4 г. и 50к мили са ми безплатни. Те тия неща най-вероятно са си ги включили в цената предварително, ама пък другите марки за същите пари кола не ги предлагат, така че си е гъдел :D .


Нед Сеп 27, 2015 6:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
В Белгията също е ОК - като си с нова кола докато е в гаранция се налага да се ходи до сервиз само за смяна на масли/филтри + профилактика. Интересно, че през година се редуват ниска и висока цена според дали сменят филтрите ... за момента е 200/400 евро.

Едит: Безплатни автомивки и закуски няма ... освен когато те ухажват - в Рено единт път правиха палачинки на малката докато собственика пишеше оферта за кабрио меган :D ... май и в Тойота имаше един път сандвичи на корем ... и толкова. Другите аванти са като имаш познат вътре - един приятел го бяха взели да помага в Сеат за ежегодния януарски автосалон и ме кандърдисваше да ходя да изпием останалото шампанско последния ден ... ама пуста работа - така и не остана време да мина да се облажа ;)

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Сеп 27, 2015 8:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Автомобилите ...
Баси... да не казвам как са сервизите извън София :D
То не че в софето раздаваха палачинки, ама поне някак си може и да си ремонтираш колата, докато тук на село си е@ало мамата. Последния месец заради тъп датчик обиколих 5-6 сервиза/майстори... по няколко пъти и нищо. Накрая седнах и сам си открих проблема...


Нед Сеп 27, 2015 8:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ig_ivanov и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни