Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автомобилите ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Допускам че само се правиш на неразбрал, затова няма да повтарям написаното по-напред в темата. :lol:


Чет Яну 09, 2020 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1220
Мнение Re: Автомобилите ...
Dimitar написа:
Bai Ui написа:
Dimitar написа:
... и мотор във всяко колело ..

В УЙкито пише че има електродвигатели само на задните колелета, на кого да вярваме сега?

На който искаш, но най-добре да вярваш на итуицията си - нали тя ти каза, че фирмите за ел коли не могат да управляват мотори и батерии, а Сони ги може тия работи най-добре. Също така може това в Уикито да го е писал някой даже с още по-добра от твоята интуиция, та ако си мислиш че въобще е възможно някой да има по-добра интуиция от твоята вярвай на УЙкито.

Ама чакай сега, това е много важна подробност, ако има електродвигатели само в задните колела това обезсмисля цялото ти твърдение за моторната спирачка, спирал ли си с ръчна при спускане по голям наклон - ефекта клони към нула, та и тука, няма значение колко са ти големи резисторите, проблемът не е в моторната спирачка а в спирането само на задните колела. Успокой се сега, никой не се заяжда с тебе, просто се опитвам да уточним подробностите.


Пет Яну 10, 2020 7:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Я сега да видим кой ще си признае да е работил по таблото на новите Q-та, помня някой от тукашните офиси се беше хвалиш че го е правил. Тоя дето е правил анимациите на приборите е за бой, досега не го бях заглеждал ама стрелките скачат от стойност на стойност като зайци по поляна, особенно оборотите. Много аматьорско изпълнение...


Съб Фев 22, 2020 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
ToHu написа:
Я сега да видим кой ще си признае да е работил по таблото на новите Q-та, помня някой от тукашните офиси се беше хвалиш че го е правил. Тоя дето е правил анимациите на приборите е за бой, досега не го бях заглеждал ама стрелките скачат от стойност на стойност като зайци по поляна, особенно оборотите. Много аматьорско изпълнение...


Тия фирмички не се славят с големи заплати. Резултатите са това. :) Убеден съм, че ако го отвориш това табло и му разгледаш карантиите, ще останеш още по-разочарован.


Съб Фев 22, 2020 10:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Ами не знам, като ходят по интервюта казват че получават по 6 и искат повече, птк колко получават не знам.
Ана то бива, ама... ти мани кой го е писал, ами къде е QA, къде е на клиента приемката... и това кола за четвърт милион....


Съб Фев 22, 2020 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Автомобилите ...
както често пиша тия дни - нищо не разбирате.
така е модерно. не е важно клиента да е доволен - важното е шефа да е доволен.
клиента никога няма право...


Съб Фев 22, 2020 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Мдаа пълна пропадия, дано в другите аспекти да е по добре, старото беше желязно, това вече ме разочарова.


Съб Фев 22, 2020 11:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Автомобилите ...
кажи коя година беше произведено старото, желязното - да си купим такова, като станат без пари
нали сега всички си купуват Тесли-ни


Съб Фев 22, 2020 11:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Автомобилите ...
Тони - нали знаеш че вече има и нов член във фамилията. Можеше да се върнеш към корените и да подкараш пак италианско возило в размера приблизително на кю-то :) Там поне и да има нещо, щеше да си е в реда на нещата като за италианска кола ;)


Съб Фев 22, 2020 11:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Еее то едното е за удоволствие другото е за използване. Мъничко е това на алфа, виж по ме блазни Жулиета та, оная с 500-те коня.
Старото беше 2014, и то другите преди него са екстра. Това е... 2018 или 19, не знам, преди месец взехме каквото имаше налично, досега не го бях карал почти. Като двигател е добре, динамика има, и стои по-стабилно за друго е рано да се каже. Обаче който ги е правил тия интерфейси си е оставил ръцете. Остави че стрелката подскача, за 3 часа каране не видях бутон с който да може да отидеш на следваща/предходна песен, не успях да разбера и как да въвеждам номер директно с цифри, сигурно трябва повечко да прочета. Има едно подобрение, купчина та копчета за навигация на старото са заместени с две доста по-удобно.
Да видим как ще е двигателя, с тоя електрически компресор съм леко скептичен. А старото си беше пушка, чак малко ми дожаля, на 60 к, нищо чудно да над живее новото :)


Нед Фев 23, 2020 12:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Автомобилите ...
Друг член на фамилията имах предвид : Кодиак, Атека, Таурег, Q7, Кайен ииии Урус :) Последния член на фамилията...


Нед Фев 23, 2020 7:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Ами не знам, от другите сув-та единствено кайена си струва но аз определно искам 3-ти ред седалки, иначе и за най-малкото трябва да излизаме с по две коли. Иначв стелвиото е красавец, но ми е твърде мъничко. Мерцедесите не ми спечелиха с нищо, а БМВ-то въпреки препоръките на Димитър дори и не го гледах, имам някаква непоносимос :)
Значи като динамика, стабилност,стойка в завоя доста превъзхожда старото. Динамиката не е неочаквана, 100 коня отгоре и никакъв турбо лаг, или по-точно едва доловим.Явно<обаче са работили и по окачването, без да е твърдо като на кайена, поне на усет стои не по-зле, дори според мен по-добре.
Ако изключим интерфейсните простотии, които са типични за всяка една немска кола, другото съта, но който е работил по таблото е за разстрел :)
Струва ми се че и като икономия са го подобрили, вчера направи среден разход под 14 за 450 км, с прилична средна, старото отиваше към 16 за същото разстояние. Определено 4л си е друго, Q/QS са далеч като динамика


Нед Фев 23, 2020 11:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Автомобилите ...
Някой има ли наблюдение над вранглерите?
До началото на следващата зима трябва да сме сменили семейната кола и оглеждам за нещо бензиново, 4х4,автоматик, 7 места (или ако са 5 - да е достатъчно широко). По възможност да е мега здраво, че жена ми ще я кара...
Предпочитам да е ново, но нищо ново до към 60 хил.лв не може да ми хване окото. Последно гледах Сузуку Витара - много симпатична, но ще ни е малка, а нови "гранд витара" няма. Хондите също не ме кефят особено. В сайта на пежо половин час не можах да разбера кое е 4х4, кое не е,а и имам чувството, че ценовия диапазон ще бъде доста по-нагоре от сузуки.
Ако ще е втора ръка - надеждността взима превес над комфорта.

_________________
Хайде де!


Пон Фев 24, 2020 8:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1220
Мнение Re: Автомобилите ...
Предната ми кола беше Витара, идеалният баланс между цена/качество, обаче с комфорта са се поизложили, прекалено много пластмаса и шум от пътя/двигателя, музиката е с лошо качство, дървена навигация но е най-икономичната кола, която съм имал като се има предвид че двигателя беше доста мощен. Ако не държиш на екстри върви разгледай Нисан X-Trail, Аксента 4х4 CVT (автоматик) е 62000 с ДДС. Забрави за Вранглера, ще береш ядове.
пс Пежото е добър вариянт ако нямаш намерение да го караш повече от 3-4 години.


Пон Фев 24, 2020 8:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Автомобилите ...
Аз вече съм предубеден ама - Форестър или Трибека - и двете ще трябва да се примириш с втора употреба, но пък за тия пари ще е почти нова. Трибеката няма да е съвсем нова щото вече не ги произвеждат. И двете НЯМА да са ти икономични и газта е почти задължителна, освен ако нямаш бензиностанция. CVT-то е голямо удоволствие за каране - та ако се насочиш към такъв автомат няма да сбъркаш.

Легасито е далеч от каквито и да било джипки, но да ти кажа в снега преди две седмици, минавах спокойно, там където джипки (разни паркетници) се връщаха и казваха че не могат да минат. А е по-ниска от корса-та ми... AWD-то което на CVT вариантите наистина е много добро - един път не ми пробуксува което и да е колело. А шефа с RAV4-ката се заби в една пряспа и остана там като му се въртеше само едното колело - във въздуха.


Пон Фев 24, 2020 9:12 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни