Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
lcr написа:
Имам един котарак, който, като надуши маслини и не те оставя на мира, докато не му дадеш няколко да похапне :D

И аз имам такъв. Само да подуши маслини, шоколад или фастъци, и е неудържим. :D


Вто Юни 23, 2020 9:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Сакън, сладко недейте, че ослепяват рано. Малко плод - може, ако са толкоз улави да го ядат.
Просто не могат да преработват захар (куче-котките), друга бира е, че вече и захар не ръгат, а канцерогенни подсладители.


Вто Юни 23, 2020 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Сакън, сладко недейте, че ослепяват рано...

Знам. Това че налита на нещо не значи че непременно му се дава...


Сря Юни 24, 2020 7:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
А той и моя на маслини взе да налита преди около половин година. Не знам откъде изведнъж му се приядоха. Преди сме му давали и само си играеше с тях. А имахем едно време две женски - едната черна другата бяла - бялата умираше за маслини а черната за сирене - върви ги разбери :)

Сега моя хубавец е на разплод ама мацката нещо се дърпала.


Сря Юни 24, 2020 8:21 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Туй с маслините ми е познато , единия писан ядеше и костилките , чатъркаха му като вземе да си криви муцуната , не ги знам колко зъби имат мяукащите , ма намираше чалъм да ги сдъвче... Правихме го 'пиян морков' с щерка , търкаляме маслина по плочките , ония хвърчи да я гони и бие спирачки ...

едит: На чесъна , кво е туй горе , семенца ли ще прави?


Прикачени файлове:
4esyn.jpg
4esyn.jpg [ 198.13 KiB | Прегледано 3943 пъти ]

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...
Сря Юни 24, 2020 8:38 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Семе е, режи го като го видиш. И на лука, освен ако нямаш сорт който прави директно луковички - тогава може да ги сееш. Предполагам, че с арпаджик не ти се занимава.
ПС: Чесънът на снимката си е за вадене, че ще се развали от дъждовете. Моят тази година е още по-калпав, направо го няма, само няк'ви саморасляци от предни години бяха добре, но щото са на гъсто пак нямат глави.
ПС2: Еньовден е, наберете кой квото гледа на терасата :) Аз ще прибера втората реколта от градината малко преждевременно, че вчера ръсна градушка, от години не се беше случвало. Но като видях облака: край нас мина само малкото дяволче, ще се чуе къде ги е попиляло.


Сря Юни 24, 2020 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Семе е, режи го като го видиш. И на лука, освен ако нямаш сорт който прави директно луковички - тогава може да ги сееш. Предполагам, че с арпаджик не ти се занимава.
ПС: Чесънът на снимката си е за вадене, че ще се развали от дъждовете. Моят тази година е още по-калпав, направо го няма, само няк'ви саморасляци от предни години бяха добре, но щото са на гъсто пак нямат глави.
ПС2: Еньовден е, наберете кой квото гледа на терасата :) Аз ще прибера втората реколта от градината малко преждевременно, че вчера ръсна градушка, от години не се беше случвало. Но като видях облака: край нас мина само малкото дяволче, ще се чуе къде ги е попиляло.

туй не го разбрах.
аз имам посаден 1бр чесън в саксия, че показвах на ужасона как пуска корени в чаша и т.н.
ама кви семена отгоре то нали чесъна си прави скилидките под земята?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Юни 24, 2020 9:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Всичко прави семе, дори и картофите цъфтят и връзват семе. Лука и чесъна на втората година цъфтят и дават семе. Лук за пера е по-добре да се насади от семе, ама бавно става, затова го садят от арпаджик.


Последна промяна pipilica на Сря Юни 24, 2020 10:03 pm, променена общо 1 път



Сря Юни 24, 2020 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Той и картофът прави семе, нещо като доматчета, но за по-лесно го размножаваме от грудките. И кокичето прави семе, и розата, и лозата и... Но обикновено ги размножаваме вегетативно.
Лукът е по-различен с единствената си луковица, т.е. реколта, затова му обираме семето (луковицата се разваля докато изхранва семенника), сеем арпаджик и чак на втората година става лук. За щастие не всяка глава лук сварва да пусне семенник на втората година. Обаче има сортове лук на които семето "покълва" още на семенника и се прескача стадият с арпаджика. Такъв лук обикновено се гледа за зелен, викат му "целогодишен", но става и за глави според зависито.
Тази година сях няк'в бял арпаджик, беше разкошен на зелено, още по-разкошни глави направи, а един "семенник" вече месец е в чаша с вода и арпаджичетата станаха луци - щура работа.


Сря Юни 24, 2020 10:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Страхотна туршия става от чесънов арпаджик.


Чет Юни 25, 2020 7:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Четох, че срещу голи охлюви може да се приложи и троен суперфосфат, което е вид бавно действаща тор.

_________________
Хайде де!


Чет Юни 25, 2020 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Много ли място трябва да пазиш от гадта, ся е сетих една идея опъваш два тела, поцинковани да не ръждясат, на 1-2 санта един от друг, и пускаш 8-12 волта от някъв малък траф. Мисля че няма никой да прелази през теловете.


Чет Юни 25, 2020 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
pipilica написа:
Много ли място трябва да пазиш от гадта, ся е сетих една идея опъваш два тела, поцинковани да не ръждясат, на 1-2 санта един от друг, и пускаш 8-12 волта от някъв малък траф. Мисля че няма никой да прелази през теловете.

Идеята ми допада. Не е много мястото, но при нас голите охлюви са истинска напаст. Много вали, зеленина колкото искаш. Върху компоста има сигурно две кофи от тях.

_________________
Хайде де!


Чет Юни 25, 2020 10:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Лоша работа - чувал съм че има някви отрови ама не са много приятни за употреба. Едно време, свако ми имаха къща в балкана и там беше същото чудо. Всяка сутрин с една ножица ходеше и ги кълцаше на две и ги оставяше на място. Казваше че има някакъв ефект - явно миризмата на умрелите гони живите.


Пон Юни 29, 2020 10:51 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Дядото всяка пролет ръси градините с хидратна вар. Взема я на едни големи чували. Все едно е ръснал сняг, така я разхвърля навсякъде. Ясно има ползва, от както я пръска по земята няма голи охльови. На разстенията не пречи - краставици, домати... Май ставала алкална почвата и не харесва на охлювите.


Пон Юни 29, 2020 9:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни