Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
.....

Те бяха живи и на сянка, бе. Долу-горе се ръководих по тази рецепта и в момента са почти сварени. За утре съм заръчал на една булка да дойде да ги вади, щото аз немам нерви.

То с малко акъл се оказа фасулска работа, чак ми се риве като знам к'ви чудовища съм трепал и изхвърлял до сега от градината.

Подготвил съм и снимков мат'рял, после ще пиша за еко-мекото месце.


Вто Юли 30, 2019 10:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Не съм пробвал, ама сега се замислям, че след варенето просто запържиш малко количество на тигана с масълце, чесън и каквато ти хрумне там мерудия би следвало да станат трепач мезе. За да не загори маслото и малко винце можеш да шибнеш да къкрят... Не да ги пържиш обилно, просто да прихванат миризмата...

По тая рецепта се получват много добре октоподи, рапани и прочие мускулести гадинки. Охлюва би следвало също да стане добре.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Юли 31, 2019 11:39 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ааа, то от тук нататък е лесно - жената е спец по средиземноморската кухня. Мен ме притесняваше обработката до прибирането в хладилника.
Получиха се 960гр изчистени и изцедени охлюви. В интерес на истината очаквах доста по-добър рандеман от 1:5.
Половината ще запържа, с другата половина жената ще забърка нещо.
Прогнозите са през ден да вали, така че ще повторя, вече по-чалъмлийски.
По някое време ще пусна снимковия мат'рял с пояснения.


Сря Юли 31, 2019 12:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ако някой пътува Русе-Силистра, малко след Тутракан да се отбие да го черпя с еко-меко праскови и круши, че е грях да отидат за ракия. Тел. - на лична.


Съб Авг 03, 2019 12:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Много ми в страни, до Варна ходих вчера, другата седмица май пак, ама Силистра...


Съб Авг 03, 2019 2:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бонго - за да стигна до тебе трябва да мина или през Русе или през Силистра - най-прекия ми път през Кубрат не е за коли а само за каруци в момента. Тони ти като се моташ по тия ширини, що не се обадиш да минеш покрай мене - хем да се запознаем лично хем да видиш фабриката - знам че ти представлява някакъв интерес.


Нед Авг 04, 2019 8:14 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ти в Разград ли беше? Може следващият път, то сега нямаше и как, имаше и колега с мен, и майка ми вземах към София.. към края на седмицата мисля да ходя пак, Петък сигурно.


Нед Авг 04, 2019 8:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Разград - да. Ако се наканиш, пиши на лични да ти дам телефон.


Нед Авг 04, 2019 7:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Прикачени файлове:
IMG_20190823_125620-M.jpg
IMG_20190823_125620-M.jpg [ 139.2 KiB | Прегледано 2916 пъти ]
Днес ми се случи случка, която ме вкара в размисъл за Всевишния, Смисъла на живота, Съдбата и к'во ли не. Ни съ смейте многу!

Шетах бързо за да вляза в прохладната селска къща преди следобедните горещини. И изведнъж в средата на прага пред вратата виждам обърната по гръб неподвижна лястовица. Призля ми - само преди дни изхвърлих умрелия таралеж от по-предните ми постове (той си беше болен). Но лястовичката прояви признаци на живот, занесох я на чешмата и пи вода от шепата ми. После се разхождахме така докато си довърша работата, постлах ѝ в една пластмасова касета, сложих парче плат отгоре и се прибрахме.
Поих я няколко пъти, тя не винаги искаше.
По някое време взе да откликва на мърморенето ми и на песничката с която успокоявах лястовиците от моите гнезда, после взе и да пърха. Понеже имаше часове преди мръкване я пуснах: трябваше да я побутна за да отлети, но после моментално намери други лястовици и отлетя с тях.
ПС: Отлитането го имам на видео, но като бивш камераман ме е срам да го пусна...


Съб Авг 24, 2019 12:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това е похвално!

Иначе щеше да стане плячка на някоя котка.

За да правиш добро не се иска много. Само да си Човек. :)


Съб Авг 24, 2019 12:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мда и сега котарак няма да има какво да гризкам... това е природа, естествен подбор....


Съб Авг 24, 2019 3:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Има едни молци, които ядат листата на кестените. Голяма напаст са. Не знам дали врабците се хранят с тези молци. В случай, че -да, се замислям, дали като ги храня със слънчоглед, не допринасям за съсипването на кестените.


Съб Авг 24, 2019 4:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Хубава история Бонго.
А към Тони, ако се замислиш, какъв ще е тоя котарак, дето ще згризка паднала по гръб птичка?
Да не се окаже, че това което е направил Бонго, работи за естествения подбор при котараците. Който може да хваща птички сам, той да оцелява.

Случката е готина.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Авг 24, 2019 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
lcr написа:
Има едни молци, които ядат листата на кестените. Голяма напаст са. Не знам дали врабците се хранят с тези молци. В случай, че -да, се замислям, дали като ги храня със слънчоглед, не допринасям за съсипването на кестените.

Врабци не останаха, така че повече манджа = повече врабци.
За кестените не знам, но определено ядат молците по чемширите. Все не ми остава време да им поставя хранилка за да ги привлека.
Но през лятото и жито / мляна царевица им стига, ай ся слънчоглед!

ПС: Впечатлих се дълбоко от случката, защото за да се добере до вратата птичето трябва да се промуши през доста дървета и лозници, а лястовиците изобщо не обичат тези работи. Пък и точно на прага...


Съб Авг 24, 2019 10:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Докато сме на тема лястовички да кажа и за нашите преживявания с тях. Има към 50 гнезда под стрехата на къщата, някои падат сами есента и зимата, но милите като си дойдат и првят ново на същото място, та преди време паднаха няколко и с тях паднаха три броя. Прибрах ги и се почна векикото хранене, по 50 мухи на 2-3 часа, жената ги хранеше с една дълга пинсета, бяха на различна възраст, най-малкото живя в един открит кашон 20 дена преди да отлети. Най-малкото го кръстихме Луд Пух, голем образ беше.


Прикачени файлове:
last1.jpg
last1.jpg [ 40.15 KiB | Прегледано 2812 пъти ]
last.jpg
last.jpg [ 48.47 KiB | Прегледано 2812 пъти ]
Съб Авг 24, 2019 11:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], itso.t и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни