Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Именно. И двете усб-та са ми малко малко. Доста често ползвам 3 и от време на време 4. Мишката ми е с външен донгъл а не си я сменям за нишо друго освен същата евентално на блутут. Като включа двата пиккит-а и телефона и ако се наложи и принтера да ползвам и евентуално някой от дивайсите дето са ми с ft232 и отиде коня у ряката. Все нещо трябва да изключа. С "дървото" дето съм в момента е ок 4 усб-та, етернет си има, двд. Ама е ... дърво. Добре поне че е служебен - не съм давал пари за него, че много щеше да ме е яд. HP6730s - очаквах повече, при положение че имам един много дърт nx8230 който като изпълнение е в пъти по-добре. Аз и за това съм се насочил към елитбук, че те са на ниво доколкото чувам. Нищо че са дъртаняни вече...


Съб Авг 23, 2014 8:55 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
дъртите нямат нищо общо. Този nx е бизнес серия, но вече такава няма, или ако има не се различава с нищо от ширпотребската. И аз имам един дърт, вече 10-на годишен, работи, верно батерията е дала фира, почти не държи, но всичко друго си работи перфектно, дори и двд-то.


Съб Авг 23, 2014 8:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
А на моя дори батерията му държи час и половина. Баш 10 годишен си е. Един приятел ми го "събра" от бракувани от офиса на HP в Индия когато работеше в софийския офис. Бяха им докарали купища - в тях имаше 4-5 такива. Ама си е дъртичка машинката и в момента съм го оставил на жената и щерката за фейсбук и съответно флаш игрички... Като ми го даде, батерията му държеше 4 часа, а това беше преди 5-6 години...


Съб Авг 23, 2014 9:07 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
USB хъб помага, но досега поне на мен не ми е трябвал - ама и аз на моя мак закачам неща които са обикновенно с етербет/вифи и най много да ползвам едното усб за някой фт232 за серийна конзола. Телефона го закачам само по голяма нужда :) На мак-а хубавото му е, че ос-а и желязото работят много добре заедно - батерията наистина кара по цял ден. Тони е прав, че сложиш ли му нейтив виндовс/линукс нещата се сгомнясват поне като живот на батерията. Даже и виртуалните машини колкото и да ги изпипват хабят излишно много батерия - затова съм ги махнал :D ... купих един истински офис колкото да не мрънка жената, че на айпада не можело - квото не може го правя на макбука и има мир в къщи. Останалото време съм или в браузър или в терминал или в акробат или гледам филм ... т.е. не ползвам еклипс, студио или някакво такова тежко ИДЕ и нямам проблеми. Но това не е за всеки, на мен лично ми трябваха няколко години да му свикна пак на терминала. Та ако мога да обобщя:
- ако ще е за разнасяне - макбук еър - все още няма по изгодна машина параметри/цена
- ако е за сериозна работа - макбук про с всичките му неудобства е добра алтернатива ако не ти трябва виндовс - ако ли не аз поне бих се насочил към нещо съвсем базово/евтино да не ме е яд като се чупи че съм дал една торба пари за него (предния ми комп беше такъв - чисто новичък Делл Д820 за $2500 - ами не си струваше парите, всичко му се чупи, да не говорим, че беше дебел и грозен)

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Авг 23, 2014 12:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Без виртуална не съм го пробвал, с виртуалната не кара повече от час-час и половина :)


Съб Авг 23, 2014 12:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе внимавайте с тия новите резолюции. Аз взех 15 инча на фул хд и 7 цата на нейтив шрифтовете ти трябва лупа. А като се замисля че се бях засилил към тия дето са с 3000 и ебем ти колко си там точки ... Тия играчки са за 8ца със сензорен екран и само за забавление. За нормална работа не става......

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Авг 23, 2014 3:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Цецо написа:
... на фул хд и 7 цата на нейтив шрифтовете ти трябва лупа. ...

Те нямат ли настройка "Large screen fonts" или нещо такова, както е при Win-а?

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Съб Авг 23, 2014 3:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
И какво би препоръчал в зоната 1000 - 1200 лв? 4к в момента не мога да заделя за лаптоп.

Точно мен не трябва да питаш за лаптопи, защото не се занимавам много с тях, но в този форум: http://hardwarebg.com/forum/forumdispla ... 1%80%D0%B8 като си кажеш бюджета и изискванията ще могат да те насочат.
За УСБ, дори 1 порт да има с 7 портов УСБ хъб проблема ти е решен, даже май-така е по-добре, че ако стане някакъв сакътлък с дев.боарда да не ти изгърми УСБ-то на лаптопа ами само на хъба.
Преди няколко месеца си купих този лаптоп: http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-komp ... 209751634/
дебнах го, дебнах го и като го пуснаха за 915 лева го отнесах като куцо пиле домат, беше чисто нов фабрично запечатан, защо беше толкова намален така и не разбрах.
Евтин е и бърз е (за около 1300 лв можеш да вземеш същия лаптоп само че с 4 ядрен процесор http://ark.intel.com/products/75117/Int ... o-3_40-GHz)
Сега недостатъците. Произведен е не от леново ами от компал: http://en.wikipedia.org/wiki/Compal_Electronics
Екрана му е отвратителен, като на евтин китайски таблет.
Мрежовата му карта е само 100мб/с от това са спестили 1 цент.
Безжичната карта и калпава и няма драйвери за линук(има ама са блоб не са опън сорс) а драйверите за windows7 трябва да ги искаш от мен.
Диска е много бавен, трябва да разкараш ДВД-то и на негово място да сложиш SSD. ДВД не ти трябва отиваш до бакалията и за 10 лева си взимаш 16ГБ флашка това са новите ДВД-та.
Голям и тежък е за лаптоп.
АЗ го ползвам като десктоп реплейсмънт с 24 инчов монитор, УСБ мишка и клвавиатура и УСБ хъб.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Авг 23, 2014 4:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това с резолюциите е така, но аз съм с виртуална машина и тя лъже боза, иначе в нативна както и да го настройваш не е работа.


Съб Авг 23, 2014 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Що спахте миналата година когато питах къде да си навра подобен супер лаптоп, предлаган ми за 500 евра?! Имаше си всички екстри от сорта на i7, SSD + терабайтове, 8 гиги RAM и т.н.
За мен това са изгъзици, де.


Съб Авг 23, 2014 11:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
То на тебе ти трябва да един Правец 8. Ако искаш, имам един, ще ти го подаря. Това че на тебе (по-точно на женат ти) ти стига един фейсбук и един ексел, не значи че ние трябва да се мъчим като грешни дяволи и да чакаме примерно една компилация по 2-3 часа.


Нед Авг 24, 2014 9:02 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ако чакаш една компилация 2-3 часа, значи не пишеш на асемблер, а за това сам си виновен.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Нед Авг 24, 2014 12:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ike написа:
Ако чакаш една компилация 2-3 часа, значи не пишеш на асемблер, а за това сам си виновен.

Ама какъв асемблер?! Сега модата е javascript, node.js ... :finga:

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Авг 24, 2014 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Време е за нейтив:
Код:
моята програма()
{
искам порта да мигне, и да пратя 3 байта;
след това... ;
}


Нед Авг 24, 2014 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
itso.t написа:
Време е за нейтив:
Код:
моята програма()
{
искам порта да мигне, и да пратя 3 байта;
след това... ;
}

Тц, айде сега в кой век живеем да се обесняваме така, ако не да чете мисли, то поне трябва да разбира от дума, т.е. като кажеш .. искам като вляза да да светне .... къде като влезеш и кое да светне трябва да е достатъчно интелигентно само да разбере, но пак не е добре де, трябва още докато си помислиш .... Артър Кларк още преди 60 години го е измислил, явно някой не е чел.


Нед Авг 24, 2014 2:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: raven_feather, Камен Пецов и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни