Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Днес посетих магазинчето от което взех лаптопа, имаха надпис "Приемаме стока", но се оказа, че ме помнят като клиент и ми обърнаха някакво внимание.
Вътре беше бъкано с нещица за по 250-300 лева, нямам ги, но и на изплащане ще ми дадат.
Пък и новите ги дават на изплащане и с гаранция - :-({|=

На жената взе да и идва вторият акъл, вече не иска всичко можещ лаптоп, по-скоро лекичък, ама това май е обратно на качественото. Заради служебните програми е задължително да върви под стандартна боза , желателно Win7. Най-високото изискване е зяпането на клипчета от ютубата. Препоръчайте някой стар модел или нещо ново и евтинко!

Втори въпрос: лаптопът си бачка безупречно под линукс ама с външен монитор. Иначе още при BIOS вграденият е черен, а на външният има вертикални черти, на бозата изкарва син екран. Дали не може със загряване или друго да го стабилизирам за да ми стане подобие на сървър, ама под боза? Т.е. да логва интернета и да споделя принтера например, плюс малко дисково пространство.
Защото пичът от магазинчето каза, че ще ми го вземе обратно, но за мижави пари.


Пон Авг 18, 2014 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
нямам ги

Бонго, стана ми интересно дали си мислиш, че ако във всеки твой пост нонстоп повтаряш как нямаш пари хората ще ти обърнат повече внимание и ще получиш по-добри съвети :? ? На мен лично ми ставаш супер досаден така и ако продължаваш в същия дух съвсем скоро просто ще спра да чета постовете ти. Предполагам, че има и други съфорумци, които се чувстват по същия начин, т.е. от цялата тая комплексарска история на тема пари пак ти ще си единствения губещ. Вместо нонстоп да хленчиш по-добре се напъни да заработиш малко пари по някакъв начин. Не е като да си тъпо парче и от нищо да не отбираш. Или викаш по-добре да не бачкаш и да мрънкаш по форумите от колкото да бачкаш макар и за не чак толкова много пари :) . Сори за лиричното отклонение, ама си мисля че все някой трябва да ти го каже това :) .


Вто Авг 19, 2014 2:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ти пък не чети постовете ми както дяволът - евангелие


Вто Авг 19, 2014 8:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе не е в тая тема, ама като стана въпрос за пари, прди седмица се върнах от почивка във франция, все още не мога да си обесня как тия хора оцеляват. http://www.salaryexplorer.com/salary-su ... &loctype=1 това е статистиката, имам и други наблюдения които са в този обхват, цените там са ужасни, ама като казвам ужасни значи ужасни, и не говоря за заведения, то май заведенията бяха най-евтини от всичко, лично според мен в тази държава не можеш да живееш човешки с по малко от 7-8 хил на месец, както виждате таквиа заплати дори няма в статистиката.
Но като ги гледа човек си живеят .. и ако това тяхното е имане .. да им имам имането, в магазина пазаруват ягоди и смокини на брой, не че цената е на брой, но хората купуват по 4-5, ние тук само мрънкаме ...как се изплаща апартамент който ти е поне по 2500-3000 евро на квадрат с заплата от 1800 -2000 евро, или как се плаща наем .. аз не си го обеснявам, но по-важното е че тук се мрънка за всичко .... все няма пари


Вто Авг 19, 2014 10:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Тони, почти навсякъде в западна европа е така ... оцелява се, но всичко си има цена. Правят се строги бюджети за всичко - храна, дрехи, ваканции, кола, ипотека, спестяване. Това безделничене по кафенетата го има май само на балканите :)

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Авг 19, 2014 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Биджети се правят ама някъде списъка е по-дълъг, някъде по-кратък. В моя специално има само три от изброените - сещай се кои... Пък той Бонго и в гръчко като беше пак се оплакваше бази бази... Е, не чак толкова директно, ама примерно за това дето се сещам, че нямаше пари да си пусне интернет, та се чудеше как да крадва от комшиите...


Вто Авг 19, 2014 11:39 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе аз не казвам че моята гледна точка е много ОК, в смисъл хорат акато купуваха по една шепа аз купувах по 1 кило и после 3/4 ги изхвърлих щото малкото не ги изяде, та подхода ми е купувай да има, но и с по прецизно планиране парите си летят, наиситна си е оцеляване както и да го гледаш.


Вто Авг 19, 2014 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins, не пари ами жица нямах - там е по телефонната. За няколко месеца не си струваше да прекарвам нова - квартира беше.
Ся, последно уточнение: спряхме се на нескъп нов лаптоп, по-лек по възможност защото ще се разнася много, който има наблюдения - да свирка.


Вто Авг 19, 2014 1:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Ти пък не чети постовете ми както дяволът - евангелие

Какъв дявол, какво евангелие, какви пет лева - 'нямам пари' колко неща може да означава и какъв друг скрит или явен смисъл може да има?


Вто Авг 19, 2014 1:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мии ако ти кажа "За много години!" имам чувството, че ще го изтълкуваш като "Да станеш изкуфял дъртак!" :)
Признавам си, че нямам пари, за да не ми предлагате супер-дупер за хилядарки, желателно е на изплащане, пък и имам чувството, че жената и на най-стабилната машина ще намери кусура...


Вто Авг 19, 2014 1:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бонго, не се занимавай да питаш във форума за такива неща, освен ако не искаш да си чешеш езика. Няма да получиш смислена помощ. Прецени си сам какво ще ти свърши работа като параметри, прецени и какви пари имаш в портфейла и не се занимавай да си хабиш времето с такъв тип тема. Всеки от неговата си камбанария с неговите си възможности и нужди ще те издокара да се чудиш защо, бе, мамка му, попитах изобщо? Не се хаби.


Вто Авг 19, 2014 2:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бонго - брат ми преди няколко месеца си купи точно това дето иска жена ти. Acer-че с i3, 11.6 инчово с тъч. 1 см дебело затворено и кило и нещо. Жули си го с Win8.1 и няма грижи - работи пушка. Цена 550 лв. ама в кеш. нещо такова : http://www.bhphotovideo.com/c/product/1 ... _11_6.html


Вто Авг 19, 2014 3:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Те това също го промотират тези дни ...
http://www.engadget.com/2014/08/18/hp-stream-14-leak/ - HP Stream 14" $199

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Авг 19, 2014 4:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
От НР само 8ххх елит буук.... Евтинийките им са големи дървета...


Вто Авг 19, 2014 5:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Bongo, ти последно ново и втора ръка търсиш?
Ако е за старо, вече ти писах за IBM/Lenovo машинките, X сериите са им тънките и леките. Или 25xx на HP, също са добри и са леки. Има и Dell-ове, 4300 мисля. Това са стабилни машини, ако го разнасяте са добър избор.
Имам едно дърто X40, което е едноядрено, с 1.5Г РАМ. Youtube върви, ама не и HD. Мен лично ми е бавно, но моето ползване е различно. Но пък е с добра клавиатура и може да бие много съвременни "продукти" като удобство за носене и ползване.
С тия ултра-тънките трябва да се внимава, че доста от тях са с 1.8" дискове и е зор да смениш/ъпгрейдеш. Ако намериш нещо с dual core, ДДР3 и 2.5" Sata би трябвало да нямаш проблеми.


Вто Авг 19, 2014 8:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни