Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ама на цвят го докарват екстра.


Пет Дек 11, 2020 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Обиколих си градината и гледам: репички. Извадих една за в салатката :P

Тоя Чернобил... След толкова години...


Пет Дек 11, 2020 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
pipilica написа:
И ква ти е идеята относно кюмбето, кви подобрения искаш да му направиш. .....

Нищо особено, само няк'ва обратна връзка, че гори добре, без да излизам навън да гледам комина. Клапите ще си ги връткам аз.

То май накрая ще ръгна една камера към телевизора, имам излишни :)

Ако има гатер наблизо и мое взимаш трина що не пробваш тоя вариант.
https://www.youtube.com/watch?v=Qj7X9X8LTe0


Пон Дек 14, 2020 4:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това го знам, наблизо режат дърва за огрев, не съм питал. Но в тези дъждове и снегове...
Сетих се: имам една стара бала слама, може да пробвам да видим...

Edit2: Щото в момента не са минуси - не паля печка в кухничката в която се топля през деня: електрическа духалка пусната на 750Вт е достатъчна, ама не е икономична, но имам къмпингова газова горелка 1500Вт с която за 6лв газ ще изкарам поне до Коледа, а после у градо. Пущам и въртящия се вентилатор на най-слабо - да разбърка въздуха. И щото съм пушач: миризмата на изгорял газ ми е последния проблем - проветрявам.


Пон Дек 14, 2020 11:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Питах дърворезачите за пилки и ми отговориха толкова уклончиво, че се отказах.

Иначе: кухничката ми е малка (и я поизолирах) и дори турското кюмбе ѝ идва вповече - изпотявам се и като изляза навън става лошо, а да отварям за да топля махалата е тъпо. В съседство имам малко по-голяма "лятна кухня" която ще остъкля подходящо, ама пуст недостиг на пари...!
Почнах да правя няк'ва временна конструкция тип "парник", но тази вечер се ядосах и нахвърлих един найлон на прозореца и завеса за врата (дупки бол), после запалих кюмбето и... десет градуса над външната температура, нищо че отварям само когато вътре ми стане прекалено горещо. Даже хладилникът започна да работи.
То не друго, но заради вятъра всичката мизерия се събира в летния отсек, а от влагата почва да тече вода от всяка гладка повърхност, включително от ел-таблото.


Нед Дек 20, 2020 1:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Начи: днес поставих найлона на джама както трябва, за врата не ми стигнаха нервите и просто монтирах по-читаво одеалото. Резултат: почти еднаква температура между вътрешната и външната кухня дори при само открехната врата.

Малка подробност: няма вятър, но и срещу него съм взел мерки.
Почнах да се чудя що трябва да харча хилядарки за съвременна супер-дупер дограма...

Ей ся проверих: при открехната врата (от часове) във външното помещение е 16 градуса, във вътрешното 17.5 градуса, а аз се потя, щото съм навлечен като да ходя навън на 2-5 градуса и свалянето на якето не помага особено.

Селски неволи, ама съвременните селяни не ги разбират - смеят ми се, че не ща топло. А аз всъщност не ща горещо и чак сега започнах да разбирам защо дядо ми правеше това-онова.


Нед Дек 20, 2020 10:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
А когато сняг забръска какво ще стане с одеалото, мое да се счупи, тури му и един найлон отвънка. Също мое да направиш и найлонопакет на прозореца, ефекта е поразителен. А къв ти е тавана на това помещение не е зле и за него да помислиш, аз вдигнах с цели 8 градуса температурата в къщата след като турих 7см стиропор на таванската плоча, постлах найлон и отгоре турих 8мм ОСБ да мое да се ходи.
Я сподели за дядо ти, че ми е интересно, нъл и аз съм селянин.


Пон Дек 21, 2020 1:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
С няколко тухли и малко хоросан ще стане още по-добре...


Пон Дек 21, 2020 10:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
То цялото помещение риве за ремонт, но още дори кухничката не съм довършил. Сега е със стар фазер и метнат найлон отгоре, смятам да му туря ОСБ и стиропор, а отгоре (и върху кухничката) изолация за ламинат с алуминиево покритие.
Повече не ми се занимава щото дойдоха празниците, като тръгвам ще запуша вратата с лист поликарбонат, отпред има навес.
Писах само защото се постигна изненадващо добър резултат с мижави разходи на пари и време.
Колкото до дядо: нищо особено, по принцип си почиваше в тази кухничка следобед, когато манджите вече бяха наготвени и печката на слабо, в къщата ходеше само за през нощта, а преди обед шеташе по двора като влизаше само за кратко да се сгрее.


Пон Дек 21, 2020 11:57 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 9:02 am
Мнения: 324
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Обиколих си градината и гледам: репички. Извадих една за в салатката :P
Прикачени файлове:
Прикачения файл IMG_20201211-M.jpg вече е недостъпен

Аналогичен случай - само че през сезона


Прикачени файлове:
m3.jpg
m3.jpg [ 65.34 KiB | Прегледано 1601 пъти ]
m2.jpg
m2.jpg [ 129.21 KiB | Прегледано 1601 пъти ]
m1.jpg
m1.jpg [ 131.84 KiB | Прегледано 1601 пъти ]
Пон Дек 21, 2020 1:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Тази снимка с моркова ме разчуства... Мама морков се мъчи да опази бебето си от някой зъл веган...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Дек 23, 2020 12:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Моята трета реколта още е в земята и какви ли форми ще има...
Оказа се, че рано съм спрял да я поливам и не успя да порастне особено, а и предната все още не можем да изядем. Но ще е интересен експеримент: зимни моркови, особено ако им метна найлон.


Сря Дек 23, 2020 1:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Зимна реколта
Чак днес времето позволи да обиколя градината без да затъна в калта до ушите.
Няколкото недорасли зелки "кьосе" не стават за нищо.
Зелен лук, маруля, гръцкото сезко и лопушът може да станат за ядене, ама със затворени очи.
Разните репи, алабаши, моркови продължават да растат, все едно е есен.
Обаче бамамаи едролистна рукола (само такива семена има в БГ) - бие по студоустойчивост спанака! Пък съм я сял по средата и ми пречи.

А пасифлората (лианоподобно с красиви и ароматни цветове, билка) дето уж държи до минус 15 градуса вече е пила вода, пък под минус 8 не е падало.


Чет Фев 04, 2021 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Тя пасифлората издържа по принцип, обаче всяка година почва от начало. Особено ако замръзне по-яко и трябват две-три години за да може пак да цъфне като хората. Аз на Майка ми на село не съм я виждал с много цветове от 5-6 години. Плод никога не съм я виждал да дава а по принцип цветовете се превръщат в плодове, даже май и ядливи.


Чет Фев 04, 2021 7:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins , цък! Пасифлората иска много слънце, вода и торчица.
Обаче има много разновидности, моята уж е от най-простите, завъдих я от гръчки плодчета, но уж същият "сорт" в БГ е с по-тъмни и твърди листа - до колко цъфти и върже не знам.
Моята винаги е замръзвала до началото на февруари, но съм го отдавал на големите минуси които тази година ги нямаше. А в гръчко цъфтеше целогодишно.

Ако е на неподходящо място или вода/тор ѝ са малко моята пасифлора започва да расте след края на май и да цъфти чак през есента, плодчета - Божа работа. Най-рано дръпва ако в късна есен заложиш резници (дори само във вода) и рано напролет ги засадиш.
Ако всичко е наред: още юни прави по няколко цвята на ден. Тази година най-дъртата, в саксия на остъклената тераса, започна да цъфти в началото на март ама после взе да жълтее. Засадих я в селската градина и чак в късна есен прояви признаци на оправяне.

PS За ядливостта на плодовете: казват, че на синята пасифлора плодовете били лигави и гадни. Вярно, не са маракуя, но аз си ги ям без особени впечатления.


Чет Фев 04, 2021 8:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни