Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1978
Местоположение: Котел
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе той и i5-560M е кажи речи 10 годишен ;)


Нед Май 05, 2019 8:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
А бе някой намирал ли е черно на бяло как се различават ралзичните видове мента и джоджен?
Тези дни на село се видях в чудо: има по няколко вида и от двете, отделно риган, майорана и знам ли к'во още. Някои "диви" видове не би трябвало да ги има.
За капак днес от една саксия си забърсах нещо което мирише на чист ментов бонбон, ще садя и него.


Вто Май 14, 2019 7:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
визуално се различават с ... нос


Вто Май 14, 2019 7:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Да бе, 20 нюанса сиво... Лошото е, че обикновено разбираш чак когато си осрал манджата, пък аз се чудя кое да изсуша и кое да изкореня.


Вто Май 14, 2019 8:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
В Белгията е голям проблем да се намери от нашенската мента ... peppermint ли е каква е ама тук жената тази по пазарите не я одобрява та последно щяхме да носим саксия в самолета :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Май 14, 2019 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мдам, то не било работа. Първо открих, че се водело Mentha, от там нататък само за явните ментоподобни:
Цитат:
It is estimated that 13 to 18 species exist, and the exact distinction between species is still unclear. Hybridization between some of the species occurs naturally. Many other hybrids, as well as numerous cultivars, are known.

Баш 100 нюанса на сивото. И знам ли как са се опрашвали, възможна ли е кръстоска със салвията или маточината, пък даже и розмаринът се водел за ментов.
Това новонамереното е доста по различно, с дребни и закръглени листенца и най-важното: сладък/мек аромат на ментов бонбон. Наесен ще правим ликьор :)


Вто Май 14, 2019 10:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ментата просто няма как да я объркаш... откъсваш част от листенце, слагаш в устата и все едно че си сложил лукче или дъвка. Няма друго растение с толкова силен аромат/вкус. Като казвам силен значи няма нужда да дъвчеш, просто само близваш. Дори джоджена (гюзум на турски) който пак е силен, но трябва леко да го сдъвчеш/смачкаш за да го усетиш.
И не знам защо наесен, принципно това си е почти целогодишно. Най-силен е когато има влага естествено, т.е. сега примерно има стръкове от порядъка на една педя и спокойно може да береш и така цяло лято поливаш и косиш. Много лесно се прави сок от мента. Просто косиш малко, може да махнеш клонките и да оставиш само листата, а може и с клонките ако те мързи. Слагаш мат'риала в една туба с вода да поседи 24-48 часа, след което прецеждаш и това е. По-точно това е основата защото обикновено се прави някаква комбинация. За лимонада примерно трябва да се сложи и лимонче, лед и още нещо се слагаше ;-) Вкъщи много обичат комбинация с малини и други такива плодове. Малините и те по същия начин - вода за 24 часа и прецеждаш.
Тия сокове са много мързеливи, защото нито вариш нито се занимаваш. Единствения проблем е че поотделно изглеждат разредени и със слаб аромат. И точно тук е номерът с ментата че като смесиш ментовия сок с друг сок - аромата и вкуса се подсилват.


Сря Май 15, 2019 8:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
В такава лимонада слагам и доволно количество мед и няма равна :)

_________________
Хайде де!


Сря Май 15, 2019 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Женурята редовно режат в къщи ябълки, цитруси, малини, ягоди и т.н. ароматни плодове и ги слагат във вода. Само, че ако не се изпие за един ден започва да нагарча и тогава доброто прасе освен огризки намазва и различен от хмелов сок ;)

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Май 15, 2019 9:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
miro_atc написа:
...... И не знам защо наесен, принципно това си е почти целогодишно. ......
Щото чак тогава ще порастне стръкчето, пък и сега ракийката е кът - миналата година не съм варил :)
Баба ми в една делва слагаше диви круши, заливаше с вода и мед и я оставаше 3-4 дни на слънце, после в мазето на хладно. С такъв еликсир бира не ти требе!


Сря Май 15, 2019 1:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Сет топ бокс - телевизия
А бе да рискувам ли: https://www.olx.bg/ad/priemnik-za-tsifr ... b3ebe8ced9
Струва ми се прекалено еФтино за да е истина.

Мойто ТВ в хола е без цифров тунер и за кабелната ползвах външна "кутия" (моя си, кодировка нема), обаче тя взе, че "изгоря". Причината се оказа в захранващия адаптер 5В/2А, нямам подръка друг подобен, а оригиналният е така залепен, че не си струва отварянето с цел ремонт. А "кутията" отдавна си ме дразнеше, пък за хубава я купувах...

Опцията "Нов ТВ" не е актуална: този, макар и дърт, ми стига като размер, има Full HD и камара входове и изходи. Освен това не е купуван в БГ - има значение.

ПС: адаптерът тръгва да "пали" и угасва, после пак. Турих го на "електрическата метла" (за 0,5А) и там така - затова казвам, че е от него. Но истинският въпрос е най-горе.


Съб Юни 01, 2019 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Сет топ бокс - телевизия
bongo_x2 написа:
А бе да рискувам ли: https://www.olx.bg/ad/priemnik-za-tsifr ... b3ebe8ced9
Струва ми се прекалено еФтино за да е истина.
Изкушен от многото опции, събрани в достъпна цена, наскоро си купих подобен модел, за да комплектовам един рядко гледан телевизор вкъщи. С ефирната цифрова телевизия нямам ядове (тя е основната цел за закупуването на приемника), но с YouTube и другите Интернет услуги се срещат грешки и прекъсвания. От ноември 2018 до днес излязоха няколко софтуерни ъпдейта с добавени подобрения. Поглед отвътре:
Прикачени файлове:
Tiger T2 IPTV receiver - 1.jpg
Tiger T2 IPTV receiver - 1.jpg [ 284.56 KiB | Прегледано 3240 пъти ]
Прикачени файлове:
Tiger T2 IPTV receiver - 2.jpg
Tiger T2 IPTV receiver - 2.jpg [ 384.8 KiB | Прегледано 3240 пъти ]
Прикачени файлове:
Tiger T2 IPTV receiver - 3.jpg
Tiger T2 IPTV receiver - 3.jpg [ 332.94 KiB | Прегледано 3240 пъти ]
Върху добре загряващия централен процесор такайците са шляпнали бахти мизерния радиатор, който замених с нещо по-солидно:
Прикачени файлове:
Tiger T2 IPTV receiver - 4.jpg
Tiger T2 IPTV receiver - 4.jpg [ 212.43 KiB | Прегледано 3240 пъти ]
Прикачени файлове:
Tiger T2 IPTV receiver - 5.jpg
Tiger T2 IPTV receiver - 5.jpg [ 332.87 KiB | Прегледано 3240 пъти ]
В 220-волтовата част на захранването добавих няколко спестени чарка и увеличих капацитета на филтровия електролитен кондензатор. Дистанционното е от мизерна и крехка пластмаса. Стандартните случки с китайските евтинии - купуваш, доправяш, ползваш. :D

Като цяло, приемлива играчка като за тънък бюджет. :)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юни 01, 2019 9:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Private, мерси за инфото!
Щом казваш, че даже работи, ще си взема най-джиджания, пък може и някакъв за на село: там ефирът е слаб, но имам чиния на Булсат (неплатена).
Подсъзнателно се ориентирам към модели с външен адаптер и излиза, че съм прав :) Значи само с лепене на радиатор ще се размина. Надявам се по-новия модел и с LAN да не прави много мизерии с Ютубата.


Съб Юни 01, 2019 11:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Значи само с лепене на радиатор ще се размина.
Нямам доказателства за проблеми заради прегряването, но предпочетох за всеки случай да сменя тенекето, че тия са пестили, пестили... :D Ако има някоя функция, която ти е важна да работи качествено, може би ще е добре да вземеш приемник с условие за тест и връщане, че да не си отидат пари за нещо бъгнато.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юни 01, 2019 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Нова чуденка
Тръгнах да си харесвам:
Най-скъпият, евентуално и най-джиджан е World Vision Foros Ultra COMBO LAN за почти 60лв.
Обаче се зазяпах в Tiger T2 IPTV PLUS MeeCast за 40лв, чиято реклама е, че можеш чрез WiFi и MeeCast да си прехвърлиш талафоня или лаптопа на ТВ-то, а това е много важно за жената, най-вече заради звука.
За сметка на това Ultra-та има "Поддръжка мултистрийм възможности T2-МI, PLP0" и "Готов за шеринг".

Не ги разбирам тези работи и не ми се губи един ден в разучаване.


Нед Юни 02, 2019 2:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни