Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Лаптопско проблемно видео
Лаптопът на жената: втора ръка Lenovo ThinkPad T61, под WinXP, предната вечер показа син екран с малко вертикални линии - 0x8A, т.е. нищо конкретно, и после не тръгна въпреки почти нормално мигащите лампички. Изключих му токовете, днес му ръгнах втори монитор и на него се опита да тръгне ама видеото се смарангясваше и зареждането завършваше със син екран 0xEA и nv4_disp на няколко пъти. Да, ама няма логика.
В нета намерих същия проблем и се оказало от RAM-а. Половин ден го държах на Memtest+ ама нъцки - всичко О.К., включително и видеото без черти.
После рестартирах, почти тръгна, но докато поогъвах корпуса (и с помощта на буксата за външен монитор) се появяваха вертикални чертички и накрая при уж работеща боза на двата екрана всичко замръзна.
Пуснах Live CD Puppy Linux - няма проблеми!

От началото на лятото лаптопът грееше доста, преди месец го отворих да го чистя - нямаше много прахоляк, ръгнах му най-добрата термопаста която имам, но промяна йок.
Затова от BIOS настроих профила за CPU от МАХ на Умерен и о, чудо: проработи!

Да, ама никъде не пише, че това е зимен лаптоп. Приемам акъли всякакви, щото жената друг лаптоп няма да види :)


Нед Авг 03, 2014 12:35 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
http://www.retropcmania.com/2012/07/lap ... epair.html

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Нед Авг 03, 2014 10:42 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мдааа! Ама как да дам близо 200лв за ремонт на нещо купено за 300?! Отделно, че ги нямам.
Поне в BIOS настройките се споменаваше за външна PCI карта - а дано, не съм чел ръководството.
Засега работи добитъкът. Пък и диск SSD съм му купил, мислех Човек да го правя наесен...

Офтопик: Puppy Linux е единственият лайнукс който ми е тръгвал почти навсякъде и почти без проблеми. Гледам, че и за ARM го почнали, освен това има някакво Woof2 което "пупизира" почти всеки лайнукс. Хвърлете му око!


Нед Авг 03, 2014 2:24 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
О, аз не казвам да го ремонтираш, а още по-малко пък в сервиз, който сам се хвали, и изкарва всички останали сервизи, които не допускат клиенти в сервизното помещение като някакви измамници. Но в тази статия въпросния модел е описан като един от тези, които си имат фабричен дефект във видеото.

Иначе на старо цял T61 секънд-хенд може да се купи веднага за 239 лв с ДДС, данъчна фактура и 6 месеца гаранция от вносител на едро. Ако успееш да разпродадеш здравите неща от него като чаркалаци - добавяш колкото трябва, и получаваш друг, който не е ремонтиран. Евентуално срещу скромна сума могат да ти дадат и легален Windows 7.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Нед Авг 03, 2014 2:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Прав си, ама засега няма да стане: лаптопът трябва на жената, аз съм на село, пари йок и т.н. Но поне сега не прегрява и си работи - дано да изкара до следващото лято.
Иначе най-лесното е да го върна откъдето съм го взел и да доплатя за друг.
Пуснах темата с надежда за лесно и евтино решение и защото това е първият и май последният лаптоп който имам, освен ако не взема нещо за 100лв да си чета книжки в леглото (недоскив съм).

Пък тази легална боза за к'в ми е?! :) Не друго, но тази вечер за пръв път от година включих към интернет един комп с Win7 (скрадната) и вече втори час се обновява. Дори жената се убеди, че тук-там ще ползваме не-боза.

После: сканиране да угодя на антивирусната, бекъпи, една камара други обновявания - пишете го до утре сутрин. В случая трябват за да не си черня живота занапред, ама колко компове могат да минат без всичко това...


Последна промяна bongo_x2 на Нед Авг 03, 2014 11:34 pm, променена общо 1 път



Нед Авг 03, 2014 10:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Пък тази легална боза за к'в ми е?! :) Не друго, но тази вечер за пръв път от година включих към интернет един комп с Win7 (скрадната) и вече втори час се обновява. Дори жената се убеди, че тук-там ще ползваме не-боза.


Еми ако не искаш да се обновява - изключи му обновяванията. Но легална или нелегална - ъпдейтите се подкарват, ако това е зора.

...впрочем, нищо чудно след като приключи обновленията, да ти каже да си гледаш работата, щото се е усетил че е краднат.


Нед Авг 03, 2014 11:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Да, ама необновена боза...
Съвсем Genuine си е - майсторски съм я скрадвал :) И по-горе направих Едит.


Нед Авг 03, 2014 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Bongo, кой в днешно време купува лаптоп на жена си ?? Всичко живо гледа талафони с по 7" минимум екран или тапети от 12" нагоре, ти лаптоп, при това втора ръка, на 7 години и прочие :-) Утре ще каже искам кола и ти Московчанин ли ще й купиш ?

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Пон Авг 04, 2014 9:28 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Не московчанин, ами направо краставица с два домата ще и подаря! :)
Лаптопът го купих преди две години, тя държеше на такава машинка, иначе нормални компове бол. От близо година и таблет си имаме, ама само малкият "работи" с него.
Работата и изисква комп и още преди да се появи дефекта тя ме попита дали вместо да мъкне лаптопа не може да има догодина по един комп в стая и да разнася само флашки. Не, че и тях не изпозагуби.
А бе: Българийя!


Пон Авг 04, 2014 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бонго, какво ти е виновна България, че не можеш да купиш на жена ти нов лаптоп - нещо не мога да се светна :? ?


Пон Авг 04, 2014 11:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Цитат:
по един комп в стая и да разнася само флашки


Windows Server и си в джаза :-)


Вто Авг 05, 2014 7:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мии аз трябва да осигурявам лаптопа, когото жената да троши по мъкнене на държавна работа. Поне интернет да имаше в училищата...


Вто Авг 05, 2014 9:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Не се е строшил от мъкнене, това е типичен проблем при лаптопите, особенно тия малко по старите. Дали е технология, дали някой не е сметнал чипа, но на много от тях им се прецаква видеото, сигурния начин е ребол, иначе и с нагряване става, ама от ден до пладне.


Вто Авг 05, 2014 9:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Мии аз трябва да осигурявам лаптопа, когото жената да троши по мъкнене на държавна работа. Поне интернет да имаше в училищата...

Ами в тукашните училища лаптопи раздават не само на учителите ами и на учениците обаче няма да ти казвам какви данъци ще трябва да плащаш за да стане това и в БГ, защото съм сигурен, че тогава ще почнеш да ревеш, че пък данъците са ти големи :D .


Вто Авг 05, 2014 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Някъде раздават другаде не :-D май колкото повече плащаш толкова по малко получаваш. При нас са с ипади, но трябваше ние да си ги купим. На сина му даваха, ама на щерката сигурно защото по скъпо училището и ни го спестяват, тъй де като имаш пари за такси един лапатоп ли ще те събори ;-)


Вто Авг 05, 2014 2:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни