Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
@pipilica, Господ здраве да Ви дава :)

Бонго, имах в предвид - синигери. Врабчета почти не се срещат около нас.
Сметнах набързо, че ако приемем, че ако не изядат 1 семе слънчоглед, ще изядат 1 молец, то 1 кг семе е равно на над 16 000 молци. 1 кг го изяждат за 2 дена.


Нед Авг 25, 2019 9:59 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
факт - всички кестени около нас са тотална щета. листата дадоха фира още юли, сега изглеждат като късния октомври - кафяви и изпопадали. кестени няма.
но нещо не ми се връзва теорията с молците -> липсата на синигери. не че има синигери, то и никога не ги е имало в някакво забележимо количество, че да опощят молците.


Нед Авг 25, 2019 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
За въпросния листоминиращ молец пишат, че е напаст за Европа от около 30 г насам. Очевидно трябват и други, освен естествените механизми, за да се пребори този проблем.


Нед Авг 25, 2019 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Да отрежем всички кестени, така ще умре от глад ...може да излезе добра еу директива.


Нед Авг 25, 2019 6:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ToHu написа:
Да отрежем всички кестени, така ще умре от глад ...може да излезе добра еу директива.

+1

Иначе: синигерите само подяждат врабчетата, но изобщо не вършат същата работа.

А за чемширите от хилядолетия се знае, че не ги яде нищо. Докато не се домъкна молец от Китай, където са положили специялни мерки да си изтребят врабчетата.
Още по-така-то: в цяло село, освен в моята къща, не остана грам чемшир. Обаче от скоро молците прииждат на талази все от една посока, независимо откъде духа вятъра. Писна ми да пръскам и постоянно имам спрей-мухозол подръка.
За древната диверсия с хамериканския молец, обезлиставящ дърветата посред лято, няма да споменавам, но постоянно намирам вредители, които видам за първи път. Най-гадни са няк'ви микроскопични "стоножки" които вече се приспособиха: това, че ядът всеки плод/зеленчук до който се докопат е дребна работа, но мноооого държат да влязат и вкъщи. Пръскам и всеки ден измитам коридора.


Нед Авг 25, 2019 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ми аз по нагоре бях писал с кво да се пръска тоя молец и как, то не е само при теб проблема с чимшира много народ изрева.
Пробвай да пръскаш с Афърм, не е отровно но им прецаква образуването на зъбки и гъсеницата умра от глад, може да го редуваш с Ланат с леко завишена доза, вярвай към него никоя твар не развива резистентност. Всичко се прецака яко и без химия вече нищо не става, дори аз ям пръскани домати и краставици.


Пон Авг 26, 2019 2:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това звучи още по-зле, ако на нея не и растат зъбки на нас как ни действа ...по-добре май да е отровно, поне знаем какво прави, или си мислим ...


Пон Авг 26, 2019 6:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Тикви
А бе нали си кръстих всички тикви... Накрая излезе, че бат Бойко и Цецо ги искам за семе, без ник'ва политика!
Обаче Доганчо се е оял, че чак се пръснал. Мии клъцнах му тиквата! Иначе сортът му е "Цигулка - продълговата". За Хелуин ще го пусна в Ибей :twisted:
Прикачени файлове:
IMG_20190923-M.jpg
IMG_20190923-M.jpg [ 100.61 KiB | Прегледано 3363 пъти ]


Сря Сеп 25, 2019 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Учени: "Борисов" официално е от друга звездна система


Сря Сеп 25, 2019 8:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Супермен е паднал в Канзас, а Бойко в Банкя!
Прикачени файлове:
SuperBoyko-01.jpg
SuperBoyko-01.jpg [ 35.73 KiB | Прегледано 3329 пъти ]

PS: Ей-ся заклах Сидера, щото е дребен и калпав, само се пречка. Също и Кака Кури, щото освен, че е крива, и тя взела да се хили като тиква.


Чет Сеп 26, 2019 7:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Начи, днес извадих от багажника Доган, кака Кури и Сидера, но не влязох във входа преди да си изпуша цигарата. Минава един комшия:
- Я, тикви!
Обясних му, че това не са случайни тикви.
- А Фъндъкова къде е?
- Тя е още зелена и не съм я брал.
- А бат' Бойко?
- Него съм го оставил за семе, Цецо също.
- Нидей бре, много ще станат!
- Аз така знам: за семе се оставят най-големите от първите тикви.

В интерес на истината в началото се колебаех между бат' Бойко и Радев. Щото Радев стана по-голяма тиква, но ББ е породиста и със всички отличителни белези за сорта си. А още по-интересно е, че Илианка стана най-голямата тиква, но е още твърде зелена.

От другия сорт Цецо е безспорен фаворит за семе: голяма и зряла тиква. Мая растна до време и узря, докато Фъндъкова се заформя като голяма и породиста тиква, само дето още е зелена. С разните му там патриоти, Марешки и т.н. нищо извън очакванията: средно големи и средно зрели.
Но сега, предизборно, като тръгна един цъфтеж... Някои дори завързаха, да видим колко ще порастнат и дали си струва да ги кръщавам.

Пък за Световното по футбол питат няк'в си октопод или плъх! А мойте тикви предсказаха политиката в БГ за поне 5г. напред.


Сря Окт 02, 2019 9:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Предсказанията на Алена:
- Бойко ще осъществи контакт с извънземните и ще ги покани да открият завод за летящи чинии в България.


Чет Окт 03, 2019 8:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ilkor написа:
Предсказанията на Алена:
- Бойко ще осъществи контакт с извънземните и ще ги покани да открият завод за летящи чинии в България.

мдам, и след каратък анализ на полит-икономичческата ситуация в България, извънземните ще предпочетат Турция, Бангладеш или някое блато на планета в орбита около АлфаЦентавър ....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Окт 03, 2019 10:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
https://www.facebook.com/nema.takyf/videos/190279641998374/


Вто Окт 08, 2019 3:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Екстремно оцеляване - Орок :)
Начи, взех да си чистя зелето, но за по-бързо награбих най-големия и остър нож. Лафът за бързата работа го знаете и още на четвъртата-петата зелка ножът се стрелна напред и ми разпори лявата длан под палеца. Красив разрез ви казвам, както поря пилешките бутчета преди да ги хвърля на скарата.
Лапнах си дланта, стиснах я и взех да прехвърлям варианти: да ходя до бърза помощ не мога, да ги викам в петък вечер не смея... Полях с медицински спирт за да се съсири - слаб, турих ѝ напоен памук и изтичах до мазата за яка ракия-първак над 80 градуса. Нейсе, кръвта поспря и то в рамките на минути, не болеше много - така е при големи разрези.
Притесни ме обаче, че остана голям съсирек вътре. Намазах дебело с риванолов мехлем да не съхне, турих голяма лепенка (не памук или марля - ще влязат вътре) и почнах да облепям с левкопласт така, че да се затвори. Накрая скрих и обездвижих всичко с бинт, дори викнах малкия да помага и да се учи.

Днес (след по-малко от 2 дни) свалих превръзката: разрезът се позатворил, съсирекът го няма, но пак има милиметър-два разстояние между кожите. Мааму, след дъжд - качулка ли ще ме шият?! Пък трябва да зараства, че на село има още мноо работа.
Присветна ми нещо четено навремето и се задействах: присвих си ръката да се затвори добре разрезът и му накапах "каноконлит". Като се втвърди му теглих и втора ръка за по-сигурно.
Сега съм само с една лепенка и малко бинт за да не шава много палецът.

На снимката е залепеното, но гледката не е много приятна заради съсирената от спирта кръв - точно сега няма да я чистя. Надявам се до няколко дни да зарастне, ще продължа да го пазя естествено.


Прикачени файлове:
NE_E_ZA_SLABI_NERVI.JPG.zip [27.57 KiB]
166 пъти
Пон Ное 18, 2019 12:26 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Stoimen, ДедоБоре и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни