Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Търся го на изплащане - значи трябва да е в наше село. Втора ръка по-хубавите са с цени близо като на новите, затова реших нов. Ама от това което се предлага нищо не ме спечели.


Сря Авг 20, 2014 9:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Пак да пробвам да насоча погледа към панасониците... Нещо подобно - http://www.hop.bg/Panasonic%20TOUGHBOOK%20CF-T8


Сря Авг 20, 2014 10:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това бива ама е малко по-бавничко от наборите си. То и това е умишлено де - в повечето случаи цедят консумацията и ги спъват мъничко...


Сря Авг 20, 2014 11:23 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Въпросният производител никога не е превил резачки и супер-дупер машини. Въпреки това, като производителност са доста прилични за "мегахерците" си.

Отделно, че повечето от цивилните им машини са сиромашки -
бюджетът не е стигнал за да сложат и вентилатор.
някакви недохранени стъкла на матрицата - с дебелина от 0.5 мм. по спомен.


Сря Авг 20, 2014 11:31 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
Това бива ама е малко по-бавничко от наборите си. ...

U9400 е двуядрен, което за Windows 7 е достатъчно, за да работи прилично. На математика не издържа изпитите с високи оценки, но пък е с Max TDP 10W. За сравнение, повечето супер-дупер прахосмукачки на поносими цени са 35 вата и нагоре.

Както споменах вече - аз съм с Panasonic Toughbook CF-19 mk1 втора употреба. Това, че са "икономисали" вентилатора в него (пасивно охлаждане) си е направо благинка, и то не само заради консумацията. Вярно, че в горещите дни буквално почва да пари клавиатурата (ей ся го измерих с инфра-червения термометър: 46*С), но пък за сметка на това единствения звук, който се чува от него е от колонките. Харда е обикновен SATA 2.5", но е монтиран в гумен демпфер (за издръжливост на вибрации), което допълнително го заглушава, иначе с моя скапан слух сигурно и него бих чул.

За съжаление тези дурако-устойчиви машини дори втора употреба са си солидни пари, но ценителите знаят защо. По фирмите вносители на техника втора употреба могат да се намерят по-обикновени лаптопи за под 300 лв, а без лиценз за Windows някои са и под 200 лв с ДДС и средно 6 месеца гаранция. Но техниката от вносителите е в големи количества, и не става въпрос за единична бройка изстрадал лаптоп, минал през пет ремонта, и закрепен да работи колкото да може да бъде продаден (каквато е честата практика), а гаранциите поне от сериозните фирми е реална и я спазват. На изплащане не съм чувал някой търговец на секънд-хенд да дава, но пък темата се мотае доста време, би трябвало питащия вече да е събрал поне част от парите...

Та като стана дума за пари... :) Имах клиент, който искаше да му дам техника на изплащане. До месец време щял да събере парите, и да се издължи. След кратък размисъл му отказах. Но... два месеца по-късно ме пита същото. :D

П.П. Ето една прилична машинка с 12-инчов екран, но не е "резачка":
http://shop.itr.bg/product-50051839/Лаптопи-Втора-Употреба-Lenovo-ThinkPad-X61s-А-клас-Intel-Core-2-Duo-L7300-1400Mhz-4MB-2048Mb-80-GB-So-Dimm-DDR2-5400-rpm-SATA-12.1-1024x768-XGA-4:3--10-100-1000---Finger-Print-Extended-battery.htm

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Сря Авг 20, 2014 12:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Според мен, липсата на вентилатор е предимство. Така няма възможност за събере кече тъкан текстил на радиатора. :D
Същото е и с дебелината на джамовете. Беше нещо свързано с удароустойчивостта и теглото. Някъде в техните сайтове имаше обяснено защо и как.
По-старите им машини, с PATA дискове, използваха малко особени такива - с две захранвания, но не е проблем да се монтира и стандартен такъв.

През годините съм сменил няколко машини на въпросната фирма, от "цивилните" серии - заради одъртяването на хардуера им. Мога да кажа, че съм доволен и занапред вероятно ще продължа да използвам компютърните им продукти.

Като цяло съм леко пристрастен с това си изказване. Има в мен някаква фенщина към тия машинки... :D


Сря Авг 20, 2014 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Уф, пак съм на село и нетът троши нерви.
Панасоникът е по-слаб от каквото имаше жената ама е симпатичен. За Леново не ми се отваря линка, но се досещам.

А бе лошото е, че септември ще е кошмарен: жената без заплата, а малкият тръгва на училище - на този гол корем лаптоп му липсва :)
Имам стотина лева за първоначална вноска и толкова, другото на изплащане. Новото си е ново, има и гаранция, старото пък ако е два пъти по-евтино - защо не?! Ама ключовата дума е "изплащане".
Иначе: препоръчвайте, акълът не пречи, пък и на други ще помогне.


Чет Авг 21, 2014 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ами то за такива като тебе : дебнеш примоциите в техношит магазините и да са комбинирани с "безлихвено" изплащане. Избираш някой ултрабук на ацер или асус за 400-500 лв. и купуваш на изплащане за 1 година. Не че ще е кой знае какво ама като "за без пари" - толкова. Аз например залитам по доста по-корави машинки и далече от тънките и леките. Примерно дилемата ми в момента дали да взема elitebook втора употреба за 1200 лв. или pavilion нов за 1200 лв. Едното е с i7-640M другото с i5-4210U - i7-цата е маалко по-добра ама и харчи 3 пъти колкото i5-цата. Ама пък елита е с NVidia Quadro. И със сигурност е съвсем различно изпълнение (в пъти по-добро) като джелезо от новия павилион.


Пет Авг 22, 2014 7:46 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
... За Леново не ми се отваря линка, но се досещам...

Copy-Paste линка, че форумната система го оплесква, предполагам заради кирилицата, и не го "хваща" целия.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Пет Авг 22, 2014 10:53 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
Ами то за такива като тебе : дебнеш примоциите в техношит магазините и да са комбинирани с "безлихвено" изплащане. Избираш някой ултрабук на ацер или асус за 400-500 лв. и купуваш на изплащане за 1 година. Не че ще е кой знае какво ама като "за без пари" - толкова. Аз например залитам по доста по-корави машинки и далече от тънките и леките. Примерно дилемата ми в момента дали да взема elitebook втора употреба за 1200 лв. или pavilion нов за 1200 лв. Едното е с i7-640M другото с i5-4210U - i7-цата е маалко по-добра ама и харчи 3 пъти колкото i5-цата. Ама пък елита е с NVidia Quadro. И със сигурност е съвсем различно изпълнение (в пъти по-добро) като джелезо от новия павилион.

1. Ултрабук означава нещо за 4000-5000 а не за 400-500 лв.
2. Двата лаптопа не стават. "elitebook втора употреба" е прекалено стар и прекалено скъп, а "pavilion i5-4210U " е от калпава серия с много бавен процесор.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Авг 22, 2014 6:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
И какво би препоръчал в зоната 1000 - 1200 лв? 4к в момента не мога да заделя за лаптоп.


Пет Авг 22, 2014 8:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Прилична конфигурация на макбук (еър/про) е в порядъка 900-1500 евро. Натопорчен до макс е 2500. Т.е. порядъка не е 4000-5000 лв ... по скоро е между 2000-3000. Говоря за 13"-ов - даже про не ретина е в дъното на тези цени, а си струва - има етернет и двд. И най вече предимството е, че го няма това недоразумение "Windows" - е, ама който иска да троши същите, че и повече пари за разни пластмасови ментета, пък били и те с някаква "марка" дето лежи на стара слава - моля ...

Едит: Цените са с включено ДДС, а тук повечето имат как да го вземат през фирма и цената реално да падне с 20% - т.е. още по близо отиваме до този бюджет от 1000-1200 лв.

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Авг 23, 2014 7:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе двд и етернет няма, но това не е болка, етернет адаптера на тъндърболд е 60 лв, има и двд външно което не е лошо, но никога не съм го ползвал. Проблема може да дойде от ОС. MAC OS не е за всеки, а и работата с техните приложения също. Не само че трябва да им изучиш интерфейсите, ами след това и със съвместимостта имаш разни проблеми, визирам конкретно съвместимоста в мс офис. От там и проблема ако купиш по-слабичък. Аз съм на виртуална, мак ос-а е само колкото да клати виртуалката и да се грижи за батерията. Не бих препоръчал и да се инсталира боз вместо мак ос, батерията умира за нула време. Но цените в БГ .... не знам, този моя беше над 4, но верно че като се купува беше най-скъпия 15 инчов модел.
За самия мак ос ... не е кой знае колко по добре от бозата, сравнявам с 7-ца, 8-ца ... не съм ползвал. И мак ос се чупи, при все че при нас основно хората са с виртуалки, поне 1/3 от маковете са преинсталирани поне по веднъж.


Съб Авг 23, 2014 7:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Е аз не питам за разни леки и тънки машинки. Питам за нормален лаптоп с всичко в него - етернет, двд, 4-5 усб-та, четци на карти, HDMI и т.н. глезотийки. И нешо в зоната 15"... По принцип дори съм склонен и на второупотребен, ама ще е зор избирането на читава машина. Мак-овете сигурно са хубави ама не съм узрял за такова нещо.


Съб Авг 23, 2014 8:41 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе виж сега, то мнгоо зависи. Макбука не е лош, има разбира се една две лимитации, примерно си няма двд, което обаче за мен не е проблем. Има само две USB-ta, това в много редки случаи ми е проблем. Има си карточетец, има си hdmi, има си и два тъндърболт. Мрежа си няма на него, но както казах на тъндърболт си я закачап и всичко си пее. Има добра производителност и добро видео, също така много добър 15" дисплей, освен всичко друго е лек и тънък, само дето това в тази конфигурация е доста над твоят бюджет.


Съб Авг 23, 2014 8:46 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни