Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Има няколко предимства човек да си купи употребявана техника, но разбира се с малко условия...

Предимства: Цената е много по-ниска, отколкото на нова такава техника. Второ - каквото е имало да се поврежда от партидата - вече се е повредило, и са останали здравите бройки. Фирмите, които са оторизирани от Майкрософт за скромна сума към цената на машината могат да добавят "Refubished" лиценз за Windows, който си е напълно законен и минава успешно проверки от страна на съответните служби, на който му трябва такова нещо де. Аз правя POS системи за магазини, разчита се всичко да е изрядно.

Недостатъци: Моделите обикновено са на няколко години, остаряването е морално, но пък вършат работа за ровене в интернет, документи, чат, поща и прочие ежедневни дивотии. Имат следи от употреба, олющени ръбчета, батериите на лаптопите не са като нови, държат някакво определено време, но си е компромис.

Уловки: Не пазарувайте от Преебалник, където обикновено продавача няма да ви даде документ, нито гаранция, а в много от случаите техниката е претърпяла ремонт, има скрити дефекти, които продавача няма никакво намерение да ви ги каже. ... Има вносители на едро, които издават редовен документ - фактура, писмена гаранция, и даже си я спазват, а техниката е употребявана и излязла от употреба предимно заради моралното остаряване и/или повишаване на изискванията на стария и собственик. Тези фирми работят с големи количества, и не си губят времето да "замазват" някой дефект, просто за да прехвърлят например лаптоп с прегряло видео на някой клиент.

Аз лично пазарувам от една избрана фирма, която по стечение на обстоятелствата е на другия край на страната, пращат ми с куриер, но пък разчитам както на качеството, така и на сериозно отношение по въпроса с гаранциите.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Вто Авг 05, 2014 3:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Аз си купих от преебалник и му се разлепи чипсета-видеото (комбинирано). Дадох да го оправят за половината от цената му (100лв за ремонта) и след като си свърших работата и загледах филми се прецака пак, но му мина гаранцията на ремонта. Ако някой ребалва на приемлива цена- да ми пише :)


Сря Авг 06, 2014 6:01 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Най-вероятрно пак така ще стане ... кофти история. То много често дори проблема не е в реболинга а имаш разслояване и от там кофти преходи, като го загрееш се оправя за малко и после пак така.


Сря Авг 06, 2014 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ей ся жената се обади, че картинката пак се е скрила. Кофти, защото ще се видим с малко пари след 2 месеца, а за нов лаптоп - нанай, освен ако аз не тръгна за гръчко и реша, че ми трябва.
То и едната пантичка се счупи, аз затова псувах ежедневното разнасяне, но повредата не е от това.
Значи: ако има начин да се намери трайно решение (видео + панта) за около 100 лева - свиркайте. Ако не - кажете откъде да намеря най-евтиното, което няма проблем с ютубата и да работи с боза, другото ще е обеца за жената.


Чет Авг 07, 2014 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ето това е "твоят" лаптоп : http://www.rmania.net/laptopi-panasonic ... -1532.html

Жена ти ако иска даже може за самоотбрана да го ползва - или като бухалка или като бронежилетка... Всъщност това си е направо с "двойно" приложение :) хем оръжие хем защита хем компютър ...


Нед Авг 10, 2014 9:39 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
Ето това е "твоят" лаптоп ...

CF-18 с 512 MB RAM, PATA диск... Все пак вече минаваме на Windows 7, ще е по-добре да е CF-19 поне: http://shop.itr.bg/product-50047412/-Втора-Употреба-Panasonic-Toughbook-CF-19-Tablet-А-клас-Intel-Centrino-Duo-U2400-1060Mhz-2MB-2048Mb-80-GB-So-Dimm-DDR2-5400-rpm-SATA-10.4-1024x768-XGA-4:3--10-100--3G-с-инсталиран-Windows-7-Professional-SP1.htm

Този е "Mark 1", като има и по-нови модификации, мисля, че стигнаха до "Mark 7", с разлики в процесор, диск и тем-подобни, но съответно и с други цени. Има и 3G модем за мобилен интернет. :) Аз съм с такъв, наистина машината е железна (всъщност е алуминиево-магнезиева сплав).

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Нед Авг 10, 2014 11:28 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
Ето това е "твоят" лаптоп : http://www.rmania.net/laptopi-panasonic ... -1532.html

Жена ти ако иска даже може за самоотбрана да го ползва - или като бухалка или като бронежилетка... Всъщност това си е направо с "двойно" приложение :) хем оръжие хем защита хем компютър ...


Не е задължително да е от защитените серии на Панасоник. Цивилните им са съвсем прилични.
Не съм гледал какво е последното им поколение, но за предпоследното се дуеха, че не било проблем да падне от 70 см. и да му седне 100 кг човек отгоре. Като се замисля, за днешно време това последното май е недостатъчно... :D
А, да, можеш да му поливаш клавиатурата с вода...

А тоя магазин за пецета втора употреба който рекламираш, ако човек може да си спести пазаруването от него, по-добре.
Имаше едни юнаци в Бургас - съвсем прилични цени за това което предлагат.


Нед Авг 10, 2014 11:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това за спестяването го разбрах вече. Макар човека дето профилактира техниката е много близък с един колега и по принцип може и да се подбере нещо от там. Само дето нещо чувам, че са си повярвали повече от колкото трябва и са понадули сериозно цените...

Дадох линка не за да се купува от там, ами защото за тоя сайт се сещам на прима виста...

Иначе верно е дъртичка 18-ката ама пък и е на съвсем сносна цена като за такова нещо.


Нед Авг 10, 2014 2:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Тия екзотики успешно могат да се заменят със старите thinkpad-и - Т60 е достатъчно здрав и е на много приемливи цени.


Нед Авг 10, 2014 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Точно Т серията на леново е желязна... Аз лично от 10 години само това купувах. До преди година, когато се изсраха и покитайчиха и Т серията.

Сега съм на Тошиба па да видим....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Авг 10, 2014 10:54 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 7:52 pm
Мнения: 328
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
gicho написа:
Тия екзотики успешно могат да се заменят със старите thinkpad-и - Т60 е достатъчно здрав и е на много приемливи цени.

Дали? Наскоро се опитах да инсталирам един стар fujitsu-siemens, купуван есента на 2005-та. Всичко добре, ама XP-то нали го спряха естествено му инсталнах Win7 32bit. Инсталира се, но така и няма драйвер за видеокартата.... та сега жената е с лайнукс :D

Е естествено е първите проблеми: DVR-а му трябва activeX за да се гледа онлайн и сега ядец по въпроса.


Пон Авг 11, 2014 3:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Какво общо има fujitsu-то с тинкпадите? Ако имаш предвид че са дърти и двете, ще се съглася че по-добре по-ново. Ама не и в контекста на зададения въпрос.
А за XP-то има хак за регистрито да си мисли че е ембеддед ПОС версия и да си получава ъпдейти, мисля че до 2019-та.


Пон Авг 11, 2014 8:37 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 7:52 pm
Мнения: 328
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
gicho написа:
Какво общо има fujitsu-то с тинкпадите? Ако имаш предвид че са дърти и двете, ще се съглася че по-добре по-ново. Ама не и в контекста на зададения въпрос.
А за XP-то има хак за регистрито да си мисли че е ембеддед ПОС версия и да си получава ъпдейти, мисля че до 2019-та.

Точно старостта и липсата на драйвери имах предвид. А как става това с регистрирането за ПОС да знаеш?


Пон Авг 11, 2014 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
http://www.zdnet.com/registry-hack-enables-continued-updates-for-windows-xp-7000029851/

Не съм го пробвал собственоръчно.


Пон Авг 11, 2014 1:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това е старо. Аз съм изхакнал два компа и досега нямат проблеми:
viewtopic.php?p=173490#p173490
Освен това небезизвестното от пиратските заливи WinXP Black Edition пуща нова версия ежемесечно точно по този начин.

Обаче пари нема, пък требе да действаме. Това е добър повод да науча жената да си служи с таблет и ако успее - с тъпофон. Пък на работното място ще и скалъпя някоя дърта щайга с удобна периферия - нещо, което отдавна трябваше да има във всяка класна стая, ама нали колите на дупедатите са по-важни...


Чет Авг 14, 2014 9:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Stoimen и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни