Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Моите и досега минават само с премахване на калпавите листа, ефектът е двоен: липса на източник на зараза и по-добро проветрение.


Сря Авг 05, 2020 9:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Черги с антикварна стойност - акъл
Жената взе да разтребва гардеробите на село и се оказаха пълни с черги.
Още майка ми искаше да ги изхвърля, но аз ѝ казах: "Луда ли си?! Знаеш, че в гръчко едно сега тъкано чердже с размери "изтривалка пред вратата" струва над 20 евро!". Майка ми ме послуша, идеално са съхранени! Но се страхувам, че времето си тече, пък аз съм калпав...

Тези, черните (има и по-сивкави), са от дебел вълнен конец и е възможно да са чеиза на баба ми. Другите (на по-заден план на снимката) са от памучни парцали. Най-младите имат поне 40 години според мои спомени, после станът беше демонтиран.

Ще си запазя някоя за спомен, нещо може подаря на етнографски музей, ама другите искам да продам - къде и как?
Размерите са: ширина метър - метър и два шублера и дължина над два метра. Дължината се коригира с рязане и ново връзване на надлъжните конци.
Прикачени файлове:
CHERGA_20200828.jpg
CHERGA_20200828.jpg [ 81.15 KiB | Прегледано 1691 пъти ]

PS: Питам за акъл, ако трябва Рек да го мести в "Обяви"...


Пет Авг 28, 2020 2:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
пробвай в ebay
ето тук една подобна


Пет Авг 28, 2020 4:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Я дай по-добри снимки на задните черги и размерите им

_________________
Хайде де!


Пет Авг 28, 2020 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Кажи цена за черните.


Пет Авг 28, 2020 8:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Мии аз трябва да осигурявам лаптопа, когото жената да троши по мъкнене на държавна работа. Поне интернет да имаше в училищата...

Bongo, нещо не ми се вързва в приказките ти. Първо жена ти взема прилична заплата минимум с 4 цифри чисто. Може да си вземе приличен лаптоп с тази заплата. Не че Т60 не е добър, просто е ретро вече. Второ никой не я е задължил да си купува личен лаптоп за служебна работа. С какво са и дали с това ще работи. Трето - аз не съм виждал училище без интернет поне за учителите. Преди 2-3 години изсипаха милиони за WiFi в училищата. Отделно за безплатен интернет в дома на всеки учител...
Така че да се оплакваме само малко не става. А и с Линукс при условие че за всеки учител министреството е осигурило блезплатен, легален Виндос и Офис пак много не става.


Пет Авг 28, 2020 10:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Милене, откъде го изкопа това, бре?! Вече сме на вълна i5 и SSD за ОС-а, пак аз го плащам и поддържам, лошото е, че и на втората употреба им удвоиха цените. А, и заплатата на жената е далеч от 4 цифри (чисто), пък ти за коронавирус чувал ли си?
Не знам колко милиона са изхарчени, но поне тук учителите си плащат от джоба за личен компютър, интернет и телефон, като бяха принудени от изолацията да ъпгрейдват. В училищната стая на жената WiFi-то почти не се лови, ще трябва да опъвам жица. Служебният лаптоп е по-дърт (и осран) от нейния стар и със скраднат винбоз7, има едно почти 50 инчово ТВ закупено от родителите, кабеляка съм го правил аз. А учителките си шпакловат и боядисват стаите!!!

За чергите: мии аз точно за цена искам акъл. Щото са ИСТИНСКИ.

Като потръгна на офтопик:
Grubi написа:
Кранево преди 20-30 години и сега...няма нищо общо. Албена си остана все същата.......

Значи, позиционирахме се в Рогачево, на няколко км от Кранево, в "комплекс" "Екостар" - невисоки къщи в градина с ресторант и басеин. Правя му откровена реклама: прохлада, чистота, тишина и спокойствие, приемат се домашни любимци (кучета), за 80 пари на вечер имахме апартамент за 5-6 човека с пълно кухненско обзавеждане, вкл. кафе за еспресо-машината, олио, въглища за барбекюто и т.н., не че ги използвахме. А и селската бакалийка е на 200-300 метра (в началото на селото), така че нямаше проблем с биричката. Излишни контакти нямахме: платихме си по банков път, пратиха ни указания по вайбър, влязохме, излязохме, няколко любезни телефонни разговора и т'ва е! А мястото е подходящо за почивка и извън сезона.
Кранево не се е променило чак много: дивотията се е превърнала в мизерия с добавка битак :)
Не обичам ДПС-то, но може би заради него нашенските села са по-уредени от тамошните.
Обаче плажът между Кранево и Албена (Балтата) е същинска пустош, нищо че има спасители. Пътищата до там са нарочно занемарени или преградени, но ако се изтарикатиш да паркираш в гюрлюка между хотелите става по-бързо да се добереш пеша. Бонус: има нудисти, но аз случих само на една мацка, за сметка на това щях да си повърна червата когато един дядка се наведе да събира мидички :) Снимки:
Прикачени файлове:
IMG_130551.jpg
IMG_130551.jpg [ 32.81 KiB | Прегледано 1622 пъти ]
Прикачени файлове:
IMG_130629.jpg
IMG_130629.jpg [ 36.29 KiB | Прегледано 1622 пъти ]
На втората снимка точките в морето са: тиквата на малкия Бонго, братчет му от Англия с когото случайно се засякохме и шамандурата. Слава Богу излязоха облаци, заради тях снимах, щото в Мотиково ми е писнало от слънце :)


Съб Авг 29, 2020 12:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
а на първат снимк е дядката вече намерил мидичките така ли :?: :)
защо не снима мацката :?:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Авг 31, 2020 12:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Не бе, този просто си ловеше риба. А мацка, дядка и др. бяха по-навътре, затова се придвижих към морето за снимките. Ся, може да съм мнооого проЗ, ама чак Ганю не съм :)


Пон Авг 31, 2020 8:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Чудех се къде да го шляпна
Снощи се наложи да ровичкам из градината, но не ми се опъваше жица за осветление.
Набарах една 12В 6Вт LED (като халогенка с отражател), ръгнах жиците в лаптопска батерия (11.1В, измерени 12.15В) и се получи нещо със силата на автомобилен фар, но не толкова насочено. Мии две такива и става ден.
Значи, три китайски 18650 за по 2-3 лева, ламбата не е скъпа и имаш супер фенер за няколко часа. Остава да се измисли зарядно.

ПС: Вече цяла седмица не съм зареждал безжичната колонка и се зачудих. Сменил съм оригиналната 18650 батерия с купена за 2.90лв от страшната марка UltraFire. Пише 6800 mAh и бях сигурен че китаецът се е улял с нулите, но вече взех да се замислям.


Сря Сеп 02, 2020 9:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Чудех се къде да го шляпна
bongo_x2 написа:
Снощи се наложи да ровичкам из градината, но не ми се опъваше жица за осветление.
Набарах една 12В 6Вт LED (като халогенка с отражател), ръгнах жиците в лаптопска батерия (11.1В, измерени 12.15В) и се получи нещо със силата на автомобилен фар, но не толкова насочено. Мии две такива и става ден.
Значи, три китайски 18650 за по 2-3 лева, ламбата не е скъпа и имаш супер фенер за няколко часа. Остава да се измисли зарядно.

ПС: Вече цяла седмица не съм зареждал безжичната колонка и се зачудих. Сменил съм оригиналната 18650 батерия с купена за 2.90лв от страшната марка UltraFire. Пише 6800 mAh и бях сигурен че китаецът се е улял с нулите, но вече взех да се замислям.


Качествените 18650 масово са с максимален капацитет 2600mAh. Тук таме има по-скъпи варианти с капацитет 3000-3200mAh, но повече си е вече научна фантастика.


Сря Сеп 02, 2020 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Съгласен, според мен (на око) Ултра-пожарът гони 3000mAh, определено е над 680mAh, пък и е от скъпите - почти 3лв...
Пак забравих как се казваше пичът, дето почна да мери "колко бяга зайчето на Duracell" и после се оказа, че с ефтинджос батерия бяга в пъти повече...


Сря Сеп 02, 2020 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
http://anrieff.net/batterytest/index_bg.html


Сря Сеп 02, 2020 10:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мерси! Даже има UltraFire, само дето моята е синичка и с по-друг капацитет.


Сря Сеп 02, 2020 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Чудех се къде да го шляпна
velio написа:
Качествените 18650 масово са с максимален капацитет 2600mAh. Тук таме има по-скъпи варианти с капацитет 3000-3200mAh, но повече си е вече научна фантастика.

И аз така си мислех:
ike написа:
Мен ме съмнява да има 3000mAh, които носят на ток. Може да има 3000mAh но ще е за сметка на по-тънките електроди и съответно не носят на ток. Просто не виждам как можеш да навреш 50% повече капацитет в същия обем и тегло и да не пожертваш дебелината на електрода - съответно максималния ток, който може да отдават без да се прецакат.

Обаче Цецо ми показа истината:
Цецо написа:
В момента върха на сладоледа е малко над 3000 и май наистина са Саньо.... с уговорката, че нямам идея колко ток биха искали тия 35Нм.

https://eu.nkon.nl/sk/k/ncr18650ga.pdf

Едно бързо търсене с Гугъл изкара в момента капацитета на качествените батерии е около 3380 .. 3470 при 0.72А и 3070 .. 3270 при 10А
LG M36 vs Samsung 36G capacity test: https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?t=96360

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Сеп 03, 2020 1:29 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни