Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Нищо ти няма, ще живейш, малко кофти място там доста се движи ама да не ти дреме, ще с еотвори сигурно няколко пъти докато работиш, ама то по-добр да е отворено, няма опасност да гнояса. Аз преди .. не помня вече, някъде септември беше, до де фрезовам нещо на оберфрезата един мехиканос нещо ме заговори, някакъв теелфон ми подава и до де му кажа чакай да свърша и ... свърших, палеца ...едит: палец на баба ми хвърчилото, и пръстите не си знам, показалеца :) .... отиде горе долу до кокал, но кокала не го засегна, и остана да виси на една кожа. Веднага беше ремонтирано с домакинска картия и тиксо. По едно време мексиканците явно решиха че не може така и довлачиха от някде спирт и марля, та ... малко спирт, малко марля, намерих изолациона лента хубава и .. за две седмици дори вече не ми пречеше. В началото малко кофти беше, щото и нокътя на парчета, и като го натисна няккъде и ми се явяваше св.петър но и това отмина. Още същият ден заварявах, само не питай как си навирах ръката в ръкавицата много псуване беше.


Пон Ное 18, 2019 12:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Голяма рана, лошо си направил че си го залепил, винаги изтича лимфа при такива рани, как пък не се сети да сложиш няква антибиотична пудра. Аз кат се нарязах на циркуляра малко под тоята дупка докторката заши един слой месо и наниза конците в кожата ии чак на другия ден ги пристегна така че да се затвори но на две места сложи дренаж да си изтича лимфата.
Мен ако питаш ходи на доктор да ти оправи келята щото е това дето си направил не е добре.


Пон Ное 18, 2019 1:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ако не го държи затворено ще си зарастне без проблем. Е сега зависи от имунната система на човек, при мен поне до сега никога е нямало проблем с инвекции, но има други хора на които от няма нищо нещата отиват на ампутация, та всеки трябва да си знае при него как е. Само с тоя канаколит лоши си го затворил , ама няма страшно то ще си се разлепи самичко, само хвани лопатата или брадвата.


Пон Ное 18, 2019 2:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ъмчи аз след два дена го залепих, бря. Спокойно е, не тупти и не боли (много). Оптимист съм, пък то разлепянето е лесно.
Ще видим след 2-3 дена, но засега бия рекорда по бързо зарастване.


Пон Ное 18, 2019 3:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Днес, след по-малко от 4 дни измих добре раната. Всичко спокойно, почти не боли, само дето в центъра малко се разлепило щото вчера карах колело (усетих кога), но се е разделила само кожата, надолу е найс. Сега съм с обикновена лепенка с малко антибиотична паста, но ако не ме домързи ще го залепя пак довечера.
В общи линии това е начина, наистина много бързо се "сглоби" като се има предвид, че върхът на огромен нож хлътна там...


Вто Ное 19, 2019 11:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Каноконлит М се казваше за медицински цели .


Вто Ное 19, 2019 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Да ама не се продава по железарийте.


Вто Ное 19, 2019 7:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
За сметка на това се продава т.нар. "мек каноконлит", гел също :)
Едно време и "М" ми е попадал, не забелязах съществена разлика. Вярно, че тогава не съм си лепил рани.
Мии забърсах я със спирт и след малко пак я залепих. Оказа се, че от антибиотичната паста доста каноконлит се е размекнал, ще карам на риванолов вазелин.
ПС: Всичкото каноконлит отдолу омекнало и го махнах и пак лепих кожата. Вече няма да сменям лекарства.
ПС2: Вече става за показ (само след 4 дни):
Прикачени файлове:
RANA-4.JPG
RANA-4.JPG [ 27.5 KiB | Прегледано 2826 пъти ]


Вто Ное 19, 2019 7:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Жега... :cry:

Прикачени файлове:
EOVdYZcWAAEXdQ3.png
EOVdYZcWAAEXdQ3.png [ 4.13 MiB | Прегледано 2675 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Яну 15, 2020 7:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Е колко пък да е жега +1°C което е оцветено в тъмно червено?!

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Яну 15, 2020 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе да, ама 40-50-60 та чак до 80-те когато са използвани купища фреони и др.парникови газове покачването е малко. 80-те като започват еко меко историите покачването се увеличава. И какво друго се случва в тоя период ....икономическият бум в Китай и Индия, аз предлагам експеримент, да ги обезлюдим за 50-100 години и да видим какво ще стане, след това пак ще ги заселим, да не каже някой че е геноцид.


Чет Яну 16, 2020 11:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Голяма част от хората се объркват заради малкото число. Викат един градус голяма разлика не прави. Обаче има един малък детайл. Става въпрос за увеличение на средната температура с един градус. Тогава нещата се променят значително, понеже средната температура на земята е около 14 градуса. Тоя един градус отгоре изведнъж става над 107%. Ако например средната температура на водата в колата ти се увеличи до 107% какво ще стане? Доста често ще удря червената зона. Това се случва в момента с планетата

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Яну 16, 2020 1:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ами и това не съм сигурен че е точно така, да не говорим че е имало доста по-топли периоди в историята на земята, отделно че като цяло навлизаме в ледников период, и това е някаква моментна флуктация. За самата планета няма никакво значнеие, 50-100 години след като изчезнем всичко ще си дойде на мястото, а в планетарен мащаб тези 20-30к години дори не е и миг, миг от мигът ....


Чет Яну 16, 2020 1:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Лошо за едни, добро за други
https://vremeto.dir.bg/novini/dazhd-nav ... ta-v-dubay

А тук не е имало толкова мека зима от 15 години, в момента е 7 градуса.


Чет Яну 16, 2020 1:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Офффтопик
Между другото, раната от по-горните ми постове наистина се оправи изненадващо бързо. Сега ми е като още една гънка.
Обаче около 5мм в средата се отваряха на няколко пъти и до скоро ме наболяваха.


Чет Яну 16, 2020 2:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], itso.t и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни