Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Периметрова охрана на двор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
хваща ги ... като цяло IR периметрови хващат котки, за да не се хваща се използват такива с няколко лъча, но ако са достатъчно броят лъчите за да е надеждно и за да може да се дискриминират малки животни трябва да има много лъчи,от там става скъпо.
Микровълновите са малко по-нечуствителни към по-малки животни тъй като тенямат голямо поглъщане като са близо до земята, но пък котките специално много скачат и като влязат около средата на лъча и периметровата сработва.
Птиции по-рядко правят проблем, освен ако не си някъде околоморето и няма гларуси или други подобни които да се моткат по двора, иначе нормалните големи птици едва ли е ти се наврат в периметровата.
Изобщо всичко що е лъч дали радио или IR си има проблеми, но периметровата охрана се слага там където има оператор и система за проверка, разбирай видео наблюдение, във всички останали варианти не е ефективна. Има други варианти на периметрова охрана, доста по-надеждни и ефективни от бариерите, но и доста по-скъпи, както и си имат специфики.
Като цяло да имаш периметрова охрана без огграда е много трудна задача, това се прави когато охраняваш граница, почти във всички други случаи се слага ограда. Ако имаш ограда имаш различни възможности.


Вто Окт 30, 2018 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
ограда имам, но имам и много котки, лисици както и големи птици - гларуси и нещо като гълъб но 2 пъти по голямо, не знам що за птица е


Вто Окт 30, 2018 2:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
Оградата не е за да пази от котките, има други цели. Ако имаш ограда, и пуснеш периметрова с лъч близо до оградата шанса птица да ти се мота там е доста малък, виж за котката няма оттърване. Пбаче смисълът на оградата е друг, охраняваш нея, има различни типове сензори, кабели, солид сензори и други които се монтират по самата ограда и вършат доста добра работа. Също така оградата създава ясна граница и бариера, може на 50 см зад нея да заровиш сензорен кабел , той има мунитет и срещу котки, и срещу птици и други малки животни, и когато е на такова разстояние няма как и защо някой случайно да го задейства, ако нямаш ограда не е така.
По правило сигнал от периметрова се обработва само от оператор на място, когато си свързан към мониторинг център но не може да им дадеш средства за проверка, разбирай работео и надеждно наблюдение, то този сигнл не се подава като аларма защото в повечето случаи става едно напразно разхождане.
отделно всички периметрови тип бариера имат проблем със силен снеговалеж и най-вече преспи, с избуяли треволяци или храсти, разлисти ли се дървета и т.н.


Вто Окт 30, 2018 5:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
nik написа:

а с котките как се справя? или по-голяма птица от врабче?


Котки няма в обхвата на бариерата а пък за по-големи птици може да се настройва времето за реакция. Така ако нещо пресече много бързо лъчите, няма да има сработване. Да лети голяма птица закривайки лъча и по неговото направление, e малко вероятно.

Има си кусури, но пък за парите си е добро и не притежава недостатъците на PIR сензорите.


Вто Окт 30, 2018 6:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
интересно изглежда но явно на мен няма да ми свърши работа


Вто Окт 30, 2018 7:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
Абе да ти кажа добрите PIR сензори хич не са за подценяване, но цената на такъв който е правен за периметрова охрана не е никак ниска,а и няма голям избор, повечето наистина работещи са или израелски но там говорим за много дебели цени, или американски и трудно се намират по европа, всичко останало е малко мижа да те лажим за PIR технологията де, става за палене на лампи но не и за сериозна охрана. Иначе котки ... ако искаш вярвай ама котки ми задействаха периметрава на 1.5 м височина, не ме питай какво прави котката там, просто е там, не знам птици ли гони, луда ли беше, обаче изрода се мята и опитва да лети, и на видео го имах някъде записан. Това не го пиша щот съм чул, някой ми е казал, последните 15 години с това се занимавам, и то обикновено това което продавам е все в горният ценови диапазон, и ти казвам че надеждно IR/MW от което да подаваш сигнал към мониторинг център няма, или трябва да имаш добри камери с които да могта да погледнат какво става, или ги разхождаш ей така за нищо. Или трябва да имаш добра ограда така че нищо живо да не влиза вътре и периметровата да е зад оградата така, че и пилета да не могат да летят, или да имаш някакъв друг тип различен от MW/IR. Има всякакви технологии, всякакви алгоритми, но поне в ниския ценови обхват няма нищо интересно.
Иначе това с интегриране на ркатък сигнал, ако нямаш аларма когато прилети пиле, значи няма да имаш аларма и когато пробяга крадеца, сигнал от датчик не трябва да се интегрира, той вътрешно си интегрира каквото трябва в рамките на допустимото. Човек спокойно може да мине с около 6 m/s, при експозиция от около 0.4 м /за по големичък човек говоря/ това е импулс 66 ms, дори да не бяга бързо ще са 120 ms, имайки в предвид характера на полет на птиците, крила и т.н. реално всяка по-голяма птица ще ти даде по-дълъг импулс от евентуален нарушител.


Вто Окт 30, 2018 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
какво прелитане бе хора
едни свраки живеят някъде из района
ей така оглеждат всичко
https://www.youtube.com/watch?v=cY0fJv33U3Q

айде нощно време свраките спят, ама тогава също толкова любопитни котараци тръгват, цяла нощ ги чувам да се пригонват по покривите


Вто Окт 30, 2018 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
На мен бариерата ми върши работа, защото охранява зоната над парапета а бандюгата трябва да достигне до него, катерейки се по решетката отдолу. Така че и 1 секунда да направя времето на нечувствителност, пак ще го хване. Освен, ако не е Стефка Костадинова :)


Сря Окт 31, 2018 10:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
nik написа:
какво прелитане бе хора
едни свраки живеят някъде из района
ей така оглеждат всичко
https://www.youtube.com/watch?v=cY0fJv33U3Q

айде нощно време свраките спят, ама тогава също толкова любопитни котараци тръгват, цяла нощ ги чувам да се пригонват по покривите

аз пък мисля че тази врана, ще прескочи коя да е периметрова охрана, ще си отвори хладилника, ще си отреже филия и ще си я намаже с шипков мармалад и ще си тръгне доволна :
https://www.youtube.com/watch?v=ZerUbHmuY04

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Окт 31, 2018 11:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
бе той хладилника най малко ме притеснява, ама колко фалшиви сигнали ще ми докарат тия любопитните гадини... докато дойде време за бандит вече никой няма да повярва че е истински сигнал


Сря Окт 31, 2018 4:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
Проблемът е именно в "свалянето на гарда". Каквото и да направиш, трябва да го подържаш в изправност а това не е никак малко предвид кокошкарщината на евентуалния престъпник и невъзможността да се разправиш с него подобаващо.


Сря Окт 31, 2018 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
При мене няма проблем с престъпници засега, но има разни хулигани от училището
които се чудят каква простотия да свършат или какво да строшат (хубавото е че не крадат).
Та там не толкова охрана, колкото автоматични светлини, звукови ефекти, и т.н.
Мисля да им спретна малко паника с няколко сирени с дистанционно, а имаше едно време
сирени със възможност да записваш mp3 аудио файл(ове) и после да им проглушиш
ушите със същото излъчено на 120dB.

Гимназията има камери, които не показват точно кой е там (по-ред законови причини), но като види
системата или оператора че нещо се случва, пускат един мегафон - Махнете се оттука, мястото се охранява!
Мисля, че може даже и понякога да им говорярт в реално време, и това стряска много.

Ако не може и с това да ги стреснеш, няма как да ги спреш освен с въоръжена охрана. А ако са изпечени крадци, нищо няма да ги спре освен един хубав бой.


Сря Окт 31, 2018 5:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
След последния набег, се обадих на 112. В продължение на 5 минути трябваше да се обяснявам с някаква лелка а полицията дойде след 30.

Става въпрос за центъра на София.

Писаха, брисаха и накрая повикаха киминалистична група. Законът повелявал да повикам двама комшии за свидетели, докато криминалистите си вършат работата.

Всичко това се случва към 3:00.

Аз и жена ми, още под стрес и още 10 човека, които се шугавят в дома ни. Очаквах поне отпечатъци да снемат, но явно това сe прави само във филмите.

Една криминалистка ни разпитва надълго и нашироко и написа протокол. Когато го прочетох разбах, че тази жена едно изречение не може да състави правилно.

Някакъв друг криминалист през цялото време писа нещо, обикаляйки всички помещения на жилището. Писа и в кенефа.

След около 2 часа си заминаха.

Изводът:

Спасявай се самостоятелно и не разчитай на институциите. Те живеят някъде далеч в миналото.

Само внимавай да не прекалиш с ответните мерки, защото макар и неработещи, същите тези институции могат да ти огорчат живота.


Сря Окт 31, 2018 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
Ужаст в чистия му вид, дано да не се случва на никой...


Сря Окт 31, 2018 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Периметрова охрана на двор
ToHu написа:
Отчитат се промяна в геометрията на кабела. Разликата обаче е следната, това нещо на сектрон, което не знам до колко работи струва 1900 EUR за комплект за 70 м, нямам такива малки контролери от fibersense но цените там са горе долу по 3 и то говорейки за големи разстояния, примерно 17 км струва около 350.000 ЕУР. Все си мисля че има някава съществена разлика в технологията, най-малкия конторлер на fiber sense струва 10-на пъти на този контролер.
Но като цяло, за БГ пазара, за домашно ползване, може би това което секторн продава е ОК, но не знам дали 1900 ЕУР влизат в разбирането за евтино решение, за мен е такова, но за повечето хора, особенно говорейки за двор, е доста.
Има много решения за истинска периметрова охрана, но всички са сравнително скъпи за България.
Иначе като технология се изпозлват 4 основни за подземна детекция :
1. Пиезо кабели, там полагането е много специфично и цената идва висока на км
2. Оптични кабели, като този на сектрон който е ниско качество, и доста с по високо
3. Коаксиални кабели, southwest microwave и други имат подобни решения
4. Сеизмични сензори, Dea примерно предлагат такова решение, има и други.

Най-добрият вариант е оптичният кабел, не този на сектрон а от типът на fibersense. Това се полага директно в тръба без ниаква обработка, без насипи и т.н. Може да си го полагаш машинно, стига почвата да не е много камениста и да го позволява.
Решениятана southwest също не са лоши, останалите неща са капризни и искат повече труд.

Същоте тези оптични и пиезо кабели, както и решенията на dea могат да бъдат монтирани и на ограда.

Другото което с епозлва са инфрачервени или микровълнови бариери, а напоследък много популярни са наземни радари, но един такъв раздар струва около 100 хил, и се оправдав апри сранвително голям обект където цената е съизмерима с тази на стандартна периметрова.
https://www.youtube.com/watch?v=og9WSlYVSfg

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Вто Апр 16, 2019 9:49 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни