Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Въпрос за военните радари 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10927
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въпрос за военните радари
явно днес ми е ден за писане...
Страницата е правена от източногерманец, женен за българка. Хванах се да помагам за превода на български, но мързела и липсата на някой термини бързо ме отказаха. Има ги почти всичките руски, хамерикански и т.н. железа. Сигурен съм че снимките ще събудят приятни спомени.

http://www.radartutorial.eu/index.en.html

Аз лично изкарах една сериозна зима в Балчик 2002-2003, на Слон. До мене имаше Христо (вече с оптичен кабел и монитори Сони), и Оборона малко по-нататък. Бяха свалени от Кранево - сега там са антените на всички видове телекомуникационни оператори. Два пъти съм следил самолет - един МиГ-29 и едно У-2 което отиваше към Турция, всичко друго беше гражданска авиация и тренировки на сухо. Нямаше нито отпуски, нито курсове - офицерите повече ги беше грижа за кокошките и зайците които отглеждаха, а старшините кой какво може отмъкне.

за статистиката - имам момче. доц. Емил Алтимирски разправяше на лекции, че се раждали предимно момичета (може би за тези които са били на станции Венера)


Сря Ное 20, 2013 4:22 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Бях дежурен на 9/11/2001, като мириканците си бутнаха двата небостъргача. В командния пункт, на 10-15м под земята и 20-30км от морето, черното - истинска бойна тревога... Водихме цели в Персийския залив! Та така.

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Сря Ное 20, 2013 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10927
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Трябва да е било яко - нека да кажа интересно от техническа и човешка гледна точка, а че толкова народ си замина пряко и косвено след това не е много весело. Аз също бях 1 етаж под земята - но в една фирма в Лозенец :)
Нашия команден център в Балчик беше една паянтова барака... в Добрич на летището имаше истински подземен команден център и т.н. - бутнаха и разграбиха всичко. Можеха да го оставят за музей поне - но политиката в БГ е всичко да се разрушава докрай, независимо дали след това се строи нещо или ще растат бурени. всеки да се оправя поединично...


Сря Ное 20, 2013 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Пролетта кацах в Балчик, уж летището отворено, ама и военно, ама военно ама там нищо военно не лети, но пък има военни и пазят, какво пазят не разбрах. Но те и толкова пазят, на излаине нищо, на влизане нищо...но пазят.
Сега не мога да се сетя ... преди две три седмици колегата летя до някакъв мото събор, летището не работи, пълно с мотори но като кацнал дотърчал някалкъв байко да му се кара що така без да се обади казал на военно летище ..... то го няма никъде но иначе летище :) та това остана и от летищата и от локационните станции. Като тръгнеш към Гръчко от Благоевград надолу транспондери не се ловят, Първичния радар и той много много не хваща, но иначе трафик контрола контролира, и там такава, то не са виновни хората де, те си работят ама няма кой пари да вкарва .. пък може и да е умишлено, на прилична височина може да си влезеш без никой да те усети.


Сря Ное 20, 2013 11:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Лео, това е компакт модела (с по-къса цев) моя не е такъв е full size с "нормалната" 4 инча цев:
http://www.berettausa.com/px4storm/
Иначе и на сайта на берета търсих, ама нищо не открих :) .


Чет Ное 21, 2013 1:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Dimitar написа:
Лео, това е компакт модела (с по-къса цев) моя не е такъв е full size с "нормалната" 4 инча цев:
http://www.berettausa.com/px4storm/
Иначе и на сайта на берета търсих, ама нищо не открих :) .


В линка, който си дал виж в "Downloads"
Цитат:
BERETTA Pistols & Tactical Products - V2

Започва точно с "Full size".
Ако твоя е варианта с 9х19 Para, ще изкара повече от останалите, а и предполагам, че този боеприпас е по-евтин.


Чет Ное 21, 2013 7:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Да, 9х19 е - тук му викат NATO калибър. Ми те другите са 40 и 45 калибър и там цените на патроните е майка плаче. Те 9мм станаха по $17 за една кутия с 50 патрина пък другите са по две. Като отидем за един час на стрелбището и вече ми излиза $100 с бирите след това :D Тоя Обама ни разказа играта вече - едно време купувах въпросната кутия патрони за $6.50 :) . Иначе аз още първия път даунлоднах тоя пдф ама го прегледах набързо за таблица с тия данни, а те това са го написали в текста :) .


Чет Ное 21, 2013 8:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за военните радари
Лоша работа ама ще се трае още малко ... после да видим.


Пет Ное 22, 2013 12:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Въпрос за военните радари
After_Dark написа:
Слоновете са в сантиметров обхват - примерно 6 гигахерца. Връзваш плъх (кучи, котка,..) на хобота, облъчвателя дето е де и изтича :) При работа на "Оборона"-та вечер си носихме луминесцентна лампа с нас и тя си светеше нормално, докато пускаш вода до някое дърво :) Паяците бяха с по 7 крака, мухите и те и трудно се мачкаха... Почти всички имат дъщери - 90-95% от кадровия състав.

нещо такова
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Qeig#t=175 :idea:

чешски радар :arrow: http://www.tcz.cz/en/

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Нед Дек 01, 2013 3:39 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни