Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 73  Следваща
Любопитно 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Самсунга дето го даваш е с i7-4500. Имам такава тошиба и общо взето, заглавието на процесора е доста подвеждащо - това е двуядрен процесор с посредствен перформънс. 3 годишната ми десктоп система с 4 ядрен i5 от 2 генерации назад го слага в малкия си джоб.

Докато Мак-Про поне така отдалеч като чета е с истински i7. Което е доста осезаемо като производителност.

И при една и съща цена... Самсунга определено губи.

Това дето аз не му харесвам на епъла е тоя ретина дисплей. Това те завързва директно към 8-цата с насрания и интерфейс. И за работа с по-старичък софтуер просто не става. То на 15 инча FHD пиксела е супер дребен, пък на тия ретина дисплей класическо меню със стандартен шрифт ти трябват лупи да го гледаш.

А и Самсунга и Епъл имат още един недостатък (то всъщност го имат всичките марки). На 15 инча тава, отдолу има достатъчно площ за истинска клавиатура с нъмерик пад. Да ама не, всичките са с ограничена клавиатура.

Единствения който намерих и с нъмерик пад е Тошиба Tecra Z50, засега съм доволен от нея, макар, че и тя е с по слабия i7, но и цената и е бая по-ниска. Има си пълноценни 4 USB порта, дупка за едернет, истински HDMI. Вероятно е и с 1 сантиметър по широка, може би с няколко стотин грама по - тежка от епъла и самсунгите, ама за работа може да се ползва, ония горните са чекии за ентъртаймънт.

http://www.toshiba.com/us/computers/lap ... Z50-BT1501

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Мар 16, 2015 5:10 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Цецо написа:
...
Това дето аз не му харесвам на епъла е тоя ретина дисплей. Това те завързва директно към 8-цата с насрания и интерфейс. И за работа с по-старичък софтуер просто не става. То на 15 инча FHD пиксела е супер дребен, пък на тия ретина дисплей класическо меню със стандартен шрифт ти трябват лупи да го гледаш.
...

Аз си карам с не ретина MBP - има си и вграден гигабитов етернет, че даже и ДВД което май още не съм ползвал за нещо съществено :D
(ама това лято в БГ може и да си рипна най после старата колекция от музикални ЦД-та ... )
Гледам, че още си го обновяват и продават, е не е супер-дупер, ама пък цената му по се ядва ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 16, 2015 5:29 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Няма проблем с ретината, но аз съм под виртуалка, и боза 7, никакви грижи, вижда се прекрасно. Иначе и на нормална разделителна го карам ама само за солида, но за него имам отделна виртуалка.А няма да ти кажа на десктопа с ретина как е на 27-цата, монитора им е много добър, като показатели имам същите но на по ниска резолюция, ама не са монитори а панели, просто техните са супер. Едиснтвеният проблем моя стана на сиви петна, чувам че било прегряване. Петната не са лесно забележими, виждат се на чисто бял фон, и по скор са като леки сенки, но ги има. Чудно всички 27-ци станаха така а на 23-ките нямам такъв проблем, а са ми повече като бройка.


Пон Мар 16, 2015 5:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Цецо написа:
Това те завързва директно към 8-цата с насрания и интерфейс.


Защо? Аз отдавна съм стандартно на 125% и всичко си е наред. Това със 7-ца. Може и на 200 да го пуснеш. Сега с разни линукси и текстовите им режими не знам как стои въпроса.


Пон Мар 16, 2015 7:20 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Изглежда ми грозно, шрифтовете не са неитив с тия проценти. Въпрос на усещане, но за мен е важно и на десктопа и на лаптопа пропорциите на елементите на екрана да са ми еднакви.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Мар 17, 2015 10:27 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Цецо написа:
Изглежда ми грозно, шрифтовете не са неитив с тия проценти. Въпрос на усещане, но за мен е важно и на десктопа и на лаптопа пропорциите на елементите на екрана да са ми еднакви.


Пусни го за една седмица, и после другото ще ти изглежда неестествено. :) Другия вариант - пускаш монитора на половин резолюция, ама така ще е по-грозно.


Вто Мар 17, 2015 10:44 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Тц, това с процентите не е същото, то не работи за вдичко. Единственото което за мен работи е по ниската резолюция.


Вто Мар 17, 2015 10:40 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ToHu написа:
Тц, това с процентите не е същото, то не работи за вдичко. Единственото което за мен работи е по ниската резолюция.


Работи за всичко векторно. И поне за мойте нужди е по-добрия вариант. Като намаляваш резолюцията предимствата на дисплея с висока резолюция ги отнямва. Какво ли не пробвах в началото на тоя, от който пиша в момента (27 инча, 2560x1440). И без увеличение се работи, ама ми е гадно. Ако беше примерно двойна, практически без увеличение ще е невъзможно да се цъкат менюта, освен ако не се забиеш на 10 сантиметра от екрана.


Вто Мар 17, 2015 11:23 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Ами за 27-цата не е проблем, аз в момента съм на такъв и в тази резолюция и съм на 100%, аз по-скоро говорех за малките, лапатопа е 15" pro в нативната просто е невъзможно да се работи под боз, не знам на какво съм го сложил в момента но аз там съм с виртуалка, просто и казах да не ползва пълната на дисплея, не съм гледал в какво е тръгнала но се работи. Имам друга виртуалка на която търкалям солида с външен монитор, и там карам на пълна.


Сря Мар 18, 2015 10:17 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
младежи...
като сложите оптични протези друга песен ще запеете


Сря Мар 18, 2015 10:56 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
> Задава се швейцарски ”убиец” на Apple Watch

TAG Heuer, Google и Intel ще си сътрудничат за създаването на луксозен умен часовник.
Устройството ще използва технология на Intel и ще заложи на платформата Android Wear.
Създаването му ще бъде своеобразен отговор на швейцарската часовникарска индустрия
на хвърлената от Apple Watch ръкавица, чиято цена достига 17 000 долара, предаде Mobile Bulgaria.

Заглавието. Ееех, заглавието...
Връща ме в славните времена на Айфон убийците. :D
Ще са ми интересни отговорите и на други производители от тежката часовникарска артилерия в Швейцария. :D
Нямат срам да искат високи цени (заслужили са си ги) и имат достатъчно печалба,
за да си позволят нов вид инженерни чудеса освен показването на Лунните фази. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пет Мар 20, 2015 8:40 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Aaaaaa ... още от миналата година съпротивата се организира и предприема смели партизански набези ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Мар 20, 2015 8:48 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Абе да ти кажа много от тия часовници са си сериозни технически постижения напълно сравними с който и да е продукт на епъл. Въпросът тук по скоро е в модата, и това дава предимството на епъл.


Пет Мар 20, 2015 9:18 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Щом модата почва да диктува технологичното производство значи има още много нефт за изгаряне и още много лед за разтапяне...


Пет Мар 20, 2015 11:10 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Ако модата диктува нови дрешки и обувки всеки сезон, как да е,
но ако диктува нови технологични достижения, отварящи работа
за още и още хардуеристи и софтуеристи, мисля да е добре. 8)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пет Мар 20, 2015 11:13 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 73  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни