Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Следваща
Любопитно 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Повечето са с BT и WiFi, но май има и такива с GSM, защото казаха, че има модели със SIM карта.


Съб Мар 14, 2015 4:14 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ike написа:
Въпроса е как и къде са сложили антените?!?

Като се вземеш в предвид с какви ресурси разполат (2) + антена гейт/hold different и т.н. бъзици за iPhone4 (2) логично следва да са наели най добрите инженери (2+2=4) ... същата питанка ме гложди и мен за мацковете им като са изцяло с алуминиев корпус.

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Мар 14, 2015 8:57 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
На маковете отзад където свети ябълката не е пласмаска?
Иначе не знам как могат да наврат 3 антени в злтно блокче и да работят, независимо колко са им добри инженерите.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Мар 14, 2015 10:52 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Басимамата ...
https://www.youtube.com/watch?v=UDQlnJOJqoY

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Мар 14, 2015 11:03 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ike написа:
На маковете отзад където свети ябълката не е пласмаска?
Иначе не знам как могат да наврат 3 антени в злтно блокче и да работят, независимо колко са им добри инженерите.

Ти не знаеш, но пък за сметка на това има много разбирачи дето ще ти обяснят че на епъл хардуера не струва и само зомбирани идиоти го купуват. Изключвам златото по принцип аз лично не съм му фен и тук не го причислявам към категорията хардуер струващ си парите от чисто инженерна гледна точка


Съб Мар 14, 2015 11:23 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Аз съм разбирач и мога да ти обясня, че само зомбирани идеоти купуват епъл. Обаче хардуера им е на най-високо ниво, независимо че последния им лаптоп е с камерка 480p и само 1 USB Порт, който служи и за зареждане. Тоест трябва да си извадиш мишката, ако искаш да си заредиш лаптопа.
Маркетинга е казал на инженерите: Направете лаптоп с такива и такива ограничения и те са направили най-доброто, което може да се направи в тези ограничения. Все едно да ти кажа да направиш багер, обаче от маркетингова гледна точка, за да се отличава от конкуренцията трябва да го направиш да е абсолютно прозрачен.


Изображение
Виждате ли телефончето по средата горе? Това е целя компютър с все процесори, видеокарти, 8ГБ рам и 512ГБ SSD.


Ето допълнителна информация: Apple Engineer Talks about the New 2015 Macbook
https://www.youtube.com/watch?v=KHZ8ek-6ccc

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Мар 16, 2015 11:26 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ike написа:
...последния им лаптоп е с камерка 480p и само 1 USB Порт...
"Последния" им лаптоп, но не и "единствения".
Май това е нещото, което се пропуска в мрънкането тези дни.
Отиваш на сайта, избираш модел като за нуждите си и сравняваш.
"Таблетите нямат хард клавиатура, мрън-мрън, не стават за писане!"
Apple са направили компактен лаптоп, почти таблет, за кеф на Facebook поколението.
"Това няма портове, мрън-мрън, ние, бачкаторите, къде ще си наръгаме кабелите?"
Вие, бачкаторите, ще си купите модел с "Pro" в името и ще имате доволно дупки за кабели. :D
Малкия лаптоп е за влачене по дивани, кафенета и тук-там, където може и без портове.

Това като със скорошната драма около гривната с инструменти Leatherman.
"Ама това не може да замени количката ми с инструменти, дето тежи 30 кила!"
Или с часовника на Apple: "Ама той не може да замени златния Rolex от дядо ми!"
Да, нито едното, нито другото може да замени предишните на 100%, но и идеята им не е такава.
Всяко нещо е насочено към различна ниша, а повече запълнени ниши = повече доволни клиенти.

Имаш много поздрави от маркетинга. :D


Прикачени файлове:
Choose.jpg
Choose.jpg [ 19.58 KiB | Прегледано 6896 пъти ]
Compare.jpg
Compare.jpg [ 38.61 KiB | Прегледано 6896 пъти ]
Ports.jpg
Ports.jpg [ 25.74 KiB | Прегледано 6896 пъти ]

_________________
-= All our life, we are beta testers =-
Пон Мар 16, 2015 11:51 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Private написа:
Вие, бачкаторите, ще си купите модел с "Pro" в името и ще имате доволно дупки за кабели. :D


Доволно = 2?

Много му здраве на маркетинговия отдел...


Пон Мар 16, 2015 1:41 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
sparkybg написа:
Доволно = 2?

Много му здраве на маркетинговия отдел...

Ти ся не разбираш. Партията повелява, че 2 са достатъчно. А 1394 и прочие са за абдалите и техните грозни писита, надупчени от отвратително изглеждащи портове и слотове.
И защо да трябва да можеш да си свършиш работа на компютъра, като можеш да го гледаш колко е модерен? :D


Пон Мар 16, 2015 1:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
sparkybg написа:
Доволно = 2?
Много му здраве на маркетинговия отдел...
Не ти стигат портовете? Няма никакъв проблем.
Слагаш едно червено хиксче в списъка за пазаруване и продължаваш напред:

Изображение

Намираш правилния за теб лаптоп, не се интересуваш
за другите кой е правилния, и гледаш най-важното - себе си:
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life." - Steve Jobs 8)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Мар 16, 2015 2:23 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Private написа:
Не ти стигат портовете? Няма никакъв проблем.
Слагаш едно червено хиксче в списъка за пазаруване и продължаваш напред:


Че аз това и правя, без да чета умностите на Steve Jobs. :) Ако някоя ябълка, била тя и нагризана, ми решава някакви проблеми или нужди, не бих имал никакви угризения да я купя и ползвам. Ама ей-на, не би и тоя път! :) Един куп не-ябълчени устройства също не ме кефят по ред причини. Не робувам на марки, за разлика от други. Търся определени функционалности спрямо собствените си нужди и вкус, и колко съм фйешън също отдавна не ме интересува.


Пон Мар 16, 2015 2:33 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
sparkybg написа:
Търся определени функционалности спрямо собствените си нужди и вкус, и колко съм фйешън също отдавна не ме интересува.

A случайно да си се замислил, че и другите правят точно това и се е оказало, че един USB порт им стига? Или другите не могат да ти дават наклон на оная работа и да те наричат с епитети, които са достойни за употреба от най-големите олигофрени, пишещи в клубовете на дир.бг, но ти понеже си много отворен и заедно с още няколко големи разбирача тук си позволявате да обиждате открито една камара народ, които даже не са казали нищо по ваш адрес, какво остава пък да ви принуждават да купувате продукти на Епъл, за да скачате така. Все си мислех, че в тоя форум пишат само хора с поне малко акъл в главата, но явно идиотщината не ходи само по доказаните идиоти.


Пон Мар 16, 2015 2:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Dimitar написа:
sparkybg написа:
Търся определени функционалности спрямо собствените си нужди и вкус, и колко съм фйешън също отдавна не ме интересува.

A случайно да си се замислил, че и другите правят точно това и се е оказало, че един USB порт им стига? Или другите не могат да ти дават наклон на оная работа и да те наричат с епитети, които са достойни за употреба от най-големите олигофрени, пишещи в клубовете на дир.бг, но ти понеже си много отворен и заедно с още няколко големи разбирача тук си позволявате да обиждате открито една камара народ, които даже не са казали нищо по ваш адрес, какво остава пък да ви принуждават да купувате продукти на Епъл, за да скачате така. Все си мислех, че в тоя форум пишат само хора с поне малко акъл в главата, но явно идиотщината не ходи само по доказаните идиоти.


Я ме цитирай къде конкретно някой съм обидил, по повод на това че гризе ябълка?

Тъкмо обратното - в същия пост, част от който си цитирал, казвам в прав текст че нямам никакви спирачки да купя нещо, което по някаква си причина пожелая да купя, било то от тая фирма или от друга. И какво казва маркетинговия отдел на някоя си фирма никак не би повлиало на избора ми. Интересува ме функционалност, качество, отзиви и толкоз. Конкретно за обсъждания, редовно ползвам едновременно по 3 USB порта, значи просто не е за мен. Ако това обижда някой си е за негова сметка.


Пон Мар 16, 2015 2:50 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Екстра си е про-то, нямам особенни проблеми с USB-то, а на жената самсунга като е за същите пари и има само едно USB .... Часовник няма са си купя никога, пълна безсмислица, телефона им не ме кефи като ползвател, и таков аняма да си купя, айпад имам някакъв, оставил съм го в единия офиса, обаче лаптопа си е екстра. И декстопа не е лош, и цилиндърчето също не е лошо, но признавам ценова малко неоправдано.


Пон Мар 16, 2015 4:05 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ToHu написа:
на жената самсунга като е за същите пари и има само едно USB

Аз за същите пари ($1999) виждам това:
http://www.samsung.com/us/computer/pcs/NP930X5J-S01US

С 3 USB порта. Което не значи че и него задължително бих предпочел пред ябълката де.

Ябълката освен двата USB има и още два "всичко в едно", с доста приятни показатели поне на хартия. Само дето хардуера за тях е далеч от разнообразието на същия за USB, със всичките му кусури.

Всъщност предполагам че точно това е причината - опитват се да налагат нещо на пазара. Нищо лошо - просто не е за мен, засега. Ако не последва съдбата на 1394, което така и не успя да се наложи, ще е екстра. Ама засега не ми върши никаква работа.


Пон Мар 16, 2015 4:26 pm
Докладвай
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни