Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 73  Следваща
Любопитно 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Гугъл смениха сегмента, видяха че няма масов пазар, но им намериха професионална употреба, има ги вече в доста производства и се използват като виртуални асистенти, дори и аз си мислех но е твърде голяма разправия за твърде малък ефект конкретно при мен.


Нед Юли 14, 2019 9:11 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
не знам...
рекламните клипчета на домакиня, слагаща тенджерата на печката и казваща 'Сири, след 15 минути изключи печката' изглеждат ефектно, особено в кухня, в която видимо никой не готви :roll:
аз си решавам проблема с един елементарен таймер, залепен с магнит на хладилника - натискам 1,5,'min' и съм готов. гледам вече има модели с по 4 таймера за под 10 лвФа.

простите задачи трябва да се решават по прост начин.
дори и за сложните задачи трябва да се стремиш да търсиш просто решение.

да създадеш сложна технология и да се чудиш как да я набуташ на оФцете за решаване на прости задачи може би има смисъл само за създалия технологията (IoT)


Нед Юли 14, 2019 11:03 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ДедоБоре написа:
да създадеш сложна технология и да се чудиш как да я набуташ на оФцете за решаване на прости задачи може би има смисъл само за създалия технологията (IoT)

току що описа последните 10 години в "развитите" и дори не толкова развитите държави.... така че колко има смисъл или няма... май се оказа без значение, очаквам в близко бъдеще от чаша за вода с вграден брояч на молекулите, до тоалетна хартия със спектрален анализатор, бизнеса сякаш тотално се е отдал на психологията на клиента повече от колкото на самия продукт, играят си със траховете на хората, използват всяко невежество, комплекс, та дори и нещастие. колко много по-щастлив ще бъдеш ако купиш новия продукт, и колко нещастен ще си ако не го нарпавиш
типичен пример за невежество са "просвирените" кабели за аудиофили, хомеопатични лекарства с незнам си колко молекули от не знам си какво си които лекуват от рак до чума, хранителни добавки които дават сили на супермен

един познат работеше в сервиз, дошъл някакъв малоумник с почти нова кола, искал да смени не знам си какви тампони със "спортни" като заводските такива били вулканизирана гума вътре в отвора на носача (ако правилно съм разбрал), т.е. гума и желязо е едно цяло, а "спортните" които купил от ибей (вероятно някое китайче) били някакви келяви конусни гуми които се сглобяват една към друга 2 части да заместят 1 тампон. опитал да му обясни че това са боклуци и няма нищо хубаво в тях, но не, човека настоявал... докато не му сложили "спортните", и така си тръгнал със съсипани оригинални тампони, но щастлив че има "спортно" окачване, и цялата тая редица от събития се задейства от добавяне на една думичка в заглавието на продукта - "спортни"


Нед Юли 14, 2019 4:18 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
И сега кой е виновен, продавача или купувача? Всеки се опитва да печели както може, от хиляди годи има гадатели, да не би да е по-различно ...проблема е в потребителите според мен.


Нед Юли 14, 2019 5:13 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Целта му като Старши Икономист е да убеди лидерите на държавите от Третия свят да вземат заеми за изграждането на големи инфраструктурни проекти от международните финансови институции. След като вземат заемите, държавите наемат големи чуждестранни фирми или корпорации, които да изпълнят проектите и "взимат обратно" парите, които са заели. По този начин държавите създават дългове и стават икономически зависими и подвластни на международните финансови институции, които започват да прилагат натиск с цел да придобият определени ресурси, които държавата притежава. Този процес увеличава разликата между бедни и богати в страната, която е взела заема. Това му помага да събере смелостта, нужна да се откаже от работата си и да изведе на светлина цялата схема написвайки книгата Confessions of an economic Hit Man. Точно преди да я издаде бива отровен и се е налага да премахнат 80% от червата му за да го спасят. http://istinaiqsnota.com/ayahuaska#%D0% ... 1%83%D0%B3

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Юли 20, 2019 8:52 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
https://www.yourslide.com

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Юли 27, 2019 1:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Да, така на единия е фейса а другия от време на време се използва за работа, ако има обаче 4 сигурно ще вдигне с 100%, щото да има фейс, туба, скайп и на четвъртия няма да има какво да отвори и ще е за работа.


Съб Юли 27, 2019 10:28 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
https://twitter.com/i/status/1156290112340160512

Е това е чисто рязане

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Юли 30, 2019 10:05 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Изображение
AGC meet its maker: https://www.youtube.com/watch?v=9iavKBdPo4U

Интересна е историята конкретно на този хакер.
Изображение
Пръстчето му е на копчето за аборт. Когато астронавтите кацнат на луната, ако се случи нещо непредвидимо, например апарата започне да потъва в пясъка или дойдат извънземни да се карат, е достатъчно да се натисне това копче. То байпасва всички защити и manual overrides, изстрелвайки автоматично LEM обратно в орбита.
The Real Story Behind the Apollo 11 Computer Error: https://www.youtube.com/watch?v=z4cn93H6sM0
Накратко: Един младеж тъкмо навършил 23 години, обикалял от офис на офис да си каквато и да е работа и така попаднал в инструменталната лаборатория на MIT. Там му казали, че има да се свърши една работа, която никой не се наемал да се захване. Трябвало им е човек, да напише софтуера за кацане на Луната за компютър който още не е готов. И той им казал, че не знае какво е софтуер, не знае какво е компютър и идея си няма какво имат в предвид да се каца на Луната, но е готов да започне работа веднага.
Останалото е история...


Прикачени файлове:
apollo14.jpg
apollo14.jpg [ 956.72 KiB | Прегледано 3454 пъти ]

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!
Вто Юли 30, 2019 10:47 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Пък първият Apple бил направен в гараж, а Нютон открил гравитацията заради ябълка :)


Сря Юли 31, 2019 11:49 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Нютон не е открил гравитацията а математическия и модел.
Един от първите, които са се опитали да систематизират това явление е бил Аристотел. После, в продължение на около 2000 г. хората вярвали на неговия "закон", докато Галилей не доказал, че той не е верен.


Чет Авг 01, 2019 12:54 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
Иванчо:
- Тате, разкажи ми за Нютон.
- Седял си, значи, Нютон под дървото и внезапно прас... на главата му пада ябълка. След малко прас - камък.
- И какъв закон е открил?
- Да не яде чужди ябълки!

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Чет Авг 01, 2019 8:04 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
мдааа...
беше време, когато програмите се мереха на метър.
аз съм стигал до 24К на асемблер за 6502. бяха ми обещали 2 големи прома (32К), тракахме си спокойно, ама като минахме 27К се оказа, че нямало една писта на платката за единия пром, та ме намалиха на 24. и настана голям зор да се смъкнат 3К

в днешно време водоноски хакват кухи лейки :roll:


Чет Авг 01, 2019 8:15 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1228
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
ДедоБоре написа:
мдааа...
беше време, когато програмите се мереха на метър.
аз съм стигал до 24К на асемблер за 6502. бяха ми обещали 2 големи прома (32К), тракахме си спокойно, ама като минахме 27К се оказа, че нямало една писта на платката за единия пром, та ме намалиха на 24. и настана голям зор да се смъкнат 3К

в днешно време водоноски хакват кухи лейки :roll:


що не опънахте една жичка да разрешите адреса, аз съм виждал такива корекции на доста сериозни устройства.


Чет Авг 01, 2019 5:04 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Отговори с цитат
Мнение Re: Любопитно
не помня вече, но хардуердурниците не искаха жичка.

листинга не беше чак толкова впечатляващ
Прикачени файлове:
Margaret_Hamilton_-_restoration.jpg
Margaret_Hamilton_-_restoration.jpg [ 3.08 MiB | Прегледано 3329 пъти ]

снимка от викито


Чет Авг 01, 2019 6:36 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1092 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 73  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни