Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Фирми за насищане
Понеже се заприказвахме в другата тема, я споделете малко за насищането в БГ.

Конкретно ме интерсува за дребни серии - 50-100 бр. платки, корпуси стандартните TQFP, QFN, чат пат BGA. При мен обикновенно поръчките са все експресни и рядко се повтарят, т.е. почти винаги отивам ако не с изцяло нова платка, то силно вероятно с достатъчно разбъркана подреба след нова ревизия.

Къде сте насищали, при какви цени и какво качество?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Сеп 20, 2012 9:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 2:50 pm
Мнения: 1260
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Цецо написа:
Понеже се заприказвахме в другата тема, я споделете малко за насищането в БГ.

Конкретно ме интерсува за дребни серии - 50-100 бр. платки, корпуси стандартните TQFP, QFN, чат пат BGA. При мен обикновенно поръчките са все експресни и рядко се повтарят, т.е. почти винаги отивам ако не с изцяло нова платка, то силно вероятно с достатъчно разбъркана подреба след нова ревизия.

Къде сте насищали, при какви цени и какво качество?


Ще ти дам координати на една фирма, от която съм доволен. Пускам ги на лични, защото е личен телефон.


Чет Сеп 20, 2012 10:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Хмм, на две места съм насищал, Микрон и Комет. Впечатления какво да тикажа, в микрон не бях насищал от 3 години насам, бях се зарекъл че няма да ги използвам, ама тоняма голям избор по нашенско. В момента съм доволен от това което направиха, последната серия която ми ябяхя забавили преди 3 години и клиента не пощя после да купи се оказа доста читаво споена, след 3 години, сега ми сеналожи да ги запускам, няма проблеми със спойки, но само с са стояли де. Иначеми насищаха преди месец май 30-40 бр. добре са, но са малко скъпички, за цени ще погледна като се върна в БГ.
За комет какво да ти кажа .... по бавни са. Качеството също не е лошо, цената май е по-добра от микронската, но при тях ми се е случвало да има изпуснат компонент. При тях съм насищал последно преди 5-6 месеца май,може и повечко, не е зле наситено, грешки няма, ноне знам платките каква технология са, нямат поене после.


Чет Сеп 20, 2012 11:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение Re: Фирми за насищане
моя клиентошеф насища в спс, същите му правят и платките.


Пет Сеп 21, 2012 5:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Тони, комет как са със сроковете за бутикови поръчки (под 100 бр.)?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Сеп 21, 2012 7:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Фирми за насищане
До сега съм работил с ЛТМ -Любомир Витанов и със Селектра. И с двете фирми не съм имал проблем(нито с платките, нито с насищането).

_________________
Хайде де!


Пет Сеп 21, 2012 8:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Мариана и Любо (ЛТМ) винаги са заринати с работа и там сроковете са много разтегливо понятие. Иначе и аз работя с тях за доста неща... Но всичко е на приятелски отношения, говорене по телефона, молби и т.н... :)

Селектра и Сет не са ми в София. За бутикови серии платки в кратки срокове, това не е удобно - да събирам чаркове, да ги пращам до там, пък нещо съм пропуснал, докато им пратя пак...

Иначе предполагам, че качество и за платки и за насищане, СЕТ би трябвало да са най-добре, ама при техните цени, човек трябва да прави наистина количества, та да му се вържат сметките.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Сеп 21, 2012 8:57 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Какво да ти кажа за Комет, стават за дребни, ама си иска и там овещания, в смисъл че понякога е бързо, поянкога е по-бавно, ако им се примолиш става и по бързо ... та така.
За ЛТМ, сега пуснах платки там да с еправят, не сега де, преди 2 седмици, чухме се миналата седмица, примолих им се за петък, дано да са били готови, че вторник трябва да ги нося към САЩ.


Съб Сеп 22, 2012 10:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
zaphod написа:
моя клиентошеф насища в спс, същите му правят и платките.

Как са сега СПС? Отдавна не съм правил платки при тях...

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Съб Сеп 22, 2012 10:56 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение Re: Фирми за насищане
преди 5 години в старата ми фирма тествахме разни други, спс бяха по-добре от конкуренцията сякаш, затова с тях продължихме. аз за часпрома си почнах директно при тях и не съм тествал други.


Нед Сеп 23, 2012 8:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Фирми за насищане
Комет... От 400 платки имах 10-ина на които им изпопадаха дроселите само като ги обърнах наобратно. 8O
Един чип запоен наопъки.
Последно насищах едни 100 платки обадих им се и на тях и те се разърдиха, че не съм си купил чиповете от тях и ми отказаха... :lol:
Та си ги монтирах в една фирма с която от мноого години ми сглобява платките. Там от 100 платки само един проблем изкривен извод на един процесор и съответно незапоил се.

СЕТ в Русе. Поносимо качество, високи цени(даже много) тук там късо между съседни изводи при чипове със стъпка 0.5мм. Поне правят добри платки. Могат и многослойни. Но на тази цена която оферират излиза доста по евтино да си ги поръча човек в Китай и да си плати транспорт, мита и т.н...


Нед Сеп 23, 2012 9:57 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Фирми за насищане
Ако е за Пловдив фирма АСТЕЛ намира се в сградата на Автоелектроника , качество около (0 до 2) проблема със спойките ( късо или примерно повдигнат резистор ( кондензатор ) и незапоил се съответно ) на 100 бр платки средно (не по малко от 100 компонента на платка). Досега чип не са ми обръщали или обърквали ( > 10000 платки ).

Скоро се очаква и Електронна визуална инспекция та предполагам ще се сведат до 0 проблемите със грешките .

За цени не мога да коментирам защото само там си насищам мойте платки и нямам наблюдение другаде, но аз лично съм доволен.

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Нед Сеп 23, 2012 2:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Говорим за насищане, но споменахме ЛТМ, та да попитам вие имате ли проблем с поенето на техните платки? Току що взехме едни прототипни и зор с поенето, не знам какво им е покритието ама си е малко мъка.


Нед Сеп 23, 2012 3:40 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 9:58 pm
Мнения: 284
Местоположение: Varna
Мнение Re: Фирми за насищане
Vi & Rus - Пловдив. Много добро качество на добри цени, но поръчвам по 1000 платки от вид. Правили са ми и по 2-3 но цената е друга естествено. От 2009-та работя само с тях. Досега никакви проблеми с платките от тях, има и TQFP 64 и 100.
От Микрон 20 са ми идвали платки с лоша метализация на отворите и къси съединения между пистите. Завода за платки в Благоевград пък редовно ми пращаха и бракуваните платки. Мариана (ЛТМ), освен че много се бави и не спазва срокове, редовно ми пращаше по 3-4 пъти повече платки отколкото съм поръчал (естествено не безплатно). 8O

_________________
Господ прощава, тока не. А глада е по силен от тока !


Нед Сеп 23, 2012 9:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фирми за насищане
Ами да, те всъщност комет май поръчват платките точно във Ви Рус, не знам кои къде са правени всъщност тъй като имам с различни метализации, но едни съм почти на 100% сигурен че са там и са доста добре направени, RoHS са но е злато .. или прилича на злато, много добре се пои, и качеството на солдер маската е много добро, изобщо са супер.


Нед Сеп 23, 2012 9:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни