Отговори на тема  [ 547 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Следваща
МузикЪта 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Абе не знам, аз слушам и музика от 30-те, и от 16-ти век, ама тия новите нещо не ми понасят, просто не ми харесват, не знам дали проблема е в поколенията, па и не съм чак толкова дърт да му се невиди, нямам и предрасъдъци, да има тук таме нещо ново което става, но като цяло лайна, и то редки. Дори вземи Мадона и Майкъл Джексън, дето навремето не исках да ги чуя, и те имат много добри неща, и като ги пуснеш на някой млад който не ги е чувал му харесват, те харесват повече от старите неща, стига да ги чуят, ама обратната съвместимост я няма... верно то и кенибъл корпс съм слушал та и още слушам чат пат като съм в настроение, и други содомии, не очаквам да имат такива вкусове, ама .. аз слушам и Вивалди, и Моцарт /не е марка кашкавал нито бонбони / а на тях не им харесват. Което ми напомня, абе Вивалди много яко за поркане бре, миналата година така с един познат по вегас след като не си харесахме нищо по 18-те мн канала викам я пусни някава класика, и откарахме 4 часа на вивалди, плюс бутилка водка плюс два стека бири, много върви, някак пивка музика.


Вто Юли 02, 2019 3:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
От лесното към трудното :D :

> Michael Jackson - They don't care about us (a cappella & looper cover by Nági)

> The great development of Daria Zaritskaya

> ACDC Rock Goes To College Essex University, October 28 1978 , Colchester UK - LET THERE BE ROCK

> Evgeny Kissin at the Royal Albert Hall - The Encores

Цитат:
> HeifetzPEG 2018 | SoHyun Ko, 12: Sarasate: Zigeunerweisen, Op. 20

To be at this level at such a young age, she has likely spent most of her life practicing the violin. This wouldn't leave much time beyond her typical studies. "When it comes to understanding expertise and expert performance, psychologist Dr. K. Anders Ericsson is perhaps the world’s leading authority. His research is the basis for the “ten-year rule” and “10,000-hour rule” which suggest that it requires at least ten years and/or 10,000 hours of deliberate practice to achieve an expert level of performance in any given domain — and in the case of musicians, often closer to 25 years in order to attain an elite international level. Note that the real key here is not the amount of practice required (as the exact number of hours is debatable) but the type of practice required to attain an expert level of performance. In other words, just practicing any old way doesn’t cut it."

> How Many Hours a Day Should You Practice?

Част от недолюбването спрямо модерната музика може би идва от това, че като музикант тропкаш [ти тропкат] по някакви синтезатори, припяваш с не особено богато на възможности гласче, евентуално миксиш и пудриш с ефекти в студиото и после правиш милките зелени, защото все пак публиката те харесва и ти плаща. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Вто Юли 02, 2019 7:01 am, променена общо 3 пъти



Вто Юли 02, 2019 6:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: МузикЪта
аз на Вивалди рисувам схеми, рутя на Вагнер.
for-ове и if-ове ми вървят добре с Пинк Флойд.
не съм намерил все още музиката за писане по регистри.
като опра обаче до RTOS си пускам 'падна ми веригата/спука ми се гумата'


Вто Юли 02, 2019 6:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
След години наред поливане на отрочето с праведна музика:
Цитат:
> Rockloe Q&A - 100 000 subscribers [w/ English subtitles]

- Where does your huge passion for Rock music come from ? I would say it comes from your father, am I right ?

- Yes, that's actually correct. My father was the one who made me listen to Rock music, since I was child. He was always listening to music, even while cooking or driving. Thus, it's him who made me discover Led Zeppelin, Pink Floyd, Santana, Fletwood Mac, Kansas, Neil Young ... and many others. It's him who passed on me this lovely musical culture.
... се получава това :D :

> Led Zeppelin - Stairway to heaven (cover by Chloé)

> Pink Floyd - Another brick in the wall solo (Cover by Chloé)

> AC/DC - Back in black solo (Cover by Chloé)

> Deep Purple - Smoke on the water solo (Cover by Chloé)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Юли 02, 2019 7:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: МузикЪта
Там е работата, че повечето от новичките и за чалга певци не стават - просто не са нито певци, нито музиканти, всичко е само компютър, но дори и диджеи или манекени не са, щото всичко им го прави някой друг. Болна работа!
ПС: Забравих за тези, които сами си "пишат" песните - ми те не знаят и да пишат! :)
Упс, да "пишат" знаят, разбирай "пишкат", щото явно там им идва идеята.

Забравих да кажа: този без бялата коса дето прави V на първата ми стнимка е Васко Кръпката с компания. А младежи имаше доста. Тази година обаче посещаемостта беше слаба, може би заради пълната липса на разгласяване - на мен ми отне час ровичкане, докато разбера, че не е затрито.


Вто Юли 02, 2019 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Все ми е тая дали могат да пеят, то вокала на канибъл е такъв талант та друг няма, ама поне музиката да става, а то и тя не ме грабва... Дедо пробвай дорс за регистри, като ми дойде твърде много солид ставането на досадни чаркулаци правиш една пауза за цигара, аз лоча кола, пускаш си доорс, поема дълбоко въздух, представяш си... Каквото там си представяш и почваш... Ако и това не помогне може да пробваш хиподил


Вто Юли 02, 2019 3:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Всичко е само ламби, копчелък и компютър, няма кьорав жив музикант наоколо, диджеите подвикват от време на време "1,2,3 Are you ready?" Обаче ти да видиш народът как храбро скача и се забавлява :D Болна работа! :D

> Tiesto - Silence - Delerium featuring Sarah McLachlan

> Armin van Buuren live at Tomorrowland 2018

> Tiesto - Live @ Tomorrowland 2018

> Armin van Buuren live at Tomorrowland Winter 2019

Прикачени файлове:
DJ don't touch anything on the consolle.gif
DJ don't touch anything on the consolle.gif [ 1.74 MiB | Прегледано 5426 пъти ]
:D

Поинтересувах се за озвучаването на Tomorrowland феста. Само фрагмент от описанието:

Цитат:
> L-Acoustics delivers the sound of tomorrow (2016)

Power was provided by 66 LA12X amplifiers for the Main and Opera Stages, with 116 LA8 and seven LA4X taking care of the other stages and delays.

LA12X - 12000 W
LA8 - 4 x 1800 W
LA4X - 4 x 1000 W

Има една безплатна за лично ползване програма за навлизане в тоя бизнес: Virtual DJ

Прикачени файлове:
Virtual DJ.png
Virtual DJ.png [ 247.99 KiB | Прегледано 5431 пъти ]
Поддържа необходимите контролери:
Прикачени файлове:
Controllers.png
Controllers.png [ 455.31 KiB | Прегледано 5431 пъти ]

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Юли 03, 2019 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Баси откачените, тия са останали без мозък с тия киловати саунд. Преди време на пистата в Доброславци правиха някво техно парти, по права линия до нас е към 5-6 км, ми чуваше се ужаса. Ааа ся го сметнах 792kW основно озвучение и 216 допълнително, какво ли захранване са дръпнали до сцената.


Чет Юли 04, 2019 1:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: МузикЪта
баси купона 8O
с тази мощност (приблизително) се разтапя ~2 тона стомана в електродъгова пещ за около 8 часа в щадящ режим.
със сигурност ще трябва подаване на захранване по средно напрежение. 400кVA трафче си е съоръжение като за завод или среден квартал. медния тежи към 2.5 тона с маслото.

моя конвектомат е 10KW. щепсела е трифазен по 32А на пин.
при умело боравене и съответното комплектоване може да изпече 500-600 кебапчета за час. при това моя модел е най-детския. термичната мощност е много повече от обема. с по-големите братчета може да се удвои 'добива' при запазване на консумацията на енергия.


Чет Юли 04, 2019 6:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
ДедоБоре написа:
...с тази мощност (приблизително) се разтапя ~2 тона стомана в електродъгова пещ за около 8 часа в щадящ режим.
...моя конвектомат е 10KW. щепсела е трифазен по 32А на пин. при умело боравене и съответното комплектоване може да изпече 500-600 кебапчета за час.
По повод различните гледни точки към техниката - две култови реклами :D :

> 3dfx - Revolutionize Medicine - TV commercial

> 3dfx - Environment - TV commercial

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Чет Юли 04, 2019 7:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: МузикЪта
Я добавете към това и осветлението... там какви кабели и мощности има :)
Да не говорим за видео стени и т.н.
И сега с LED-овете пак бива...


Чет Юли 04, 2019 7:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Тази година е 15-то издание. За 20-то сигурно ще си деплойнат една собствена АЕЦ наблизо. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Чет Юли 04, 2019 7:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: МузикЪта
Е да не забравяме че тук говорим за звук, дори модерните музики с мижава динамика и високо средно ниво пак ще са да;ЕЧ от макс на тия усилватели. Виж осветлението е друга работа. Ние за 400 кв щандче обикновенно имаме междо30-40 Квт осветление и музика, като основното е осветлението.


Чет Юли 04, 2019 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: МузикЪта
https://youtu.be/mDFBTdToRmw


A?
Труден за разбиране.... :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Юли 05, 2019 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: МузикЪта
MYXATA написа:
https://youtu.be/mDFBTdToRmw


A?
Труден за разбиране.... :)

Тоя/тия имаше/ха един супер вулгарен клип за big dick ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Юли 05, 2019 10:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 547 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни