Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Проблем с дискове на Dell 9020M 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Проблем с дискове на Dell 9020M
Ползвам едно такова мини РС, доволен съм но ми прави въртел с дисковете. Първоначално беше с 2.5'' ССД. Добавих му М2 сата - не се вижда в виндоса, в биоса е там. Викам хайде, преинсталирах като качих операционната на М2-та и всичко ОК - виндоса показва и 2-те ССД-та.
Наложи се да сменя дъното обаче, прехвърлих си 2-те SSD-та и отново греда - М2-та с операционната се вижда но 2.5 ССД-то не го показва виндоса. Няма ги и в девайс мениджъра.
В БИОС-а обаче е цветя и рози - докладва и 2-те ССД-та. Виндоса мълчи обаче за единия като партизанин на разпит.
Изчерпах се откъм идеи, ясно че ако преинсталирам ще подкарам и 2-та диска да се виждат ама не си е работа да настройвам наново нещата си :(


Чет Дек 03, 2020 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
Ъпдейт на биоса до последна версия и ресет на настройките му към фабрични.


Чет Дек 03, 2020 10:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
В device manager-a не се вижда. А вижда ли се в Disk Management?
Десен бутон на This PC/Manage/Disk Management и скролваш надолу, да видиш кои дискове се виждат.
Ако се вижда, пробвай да му смениш буквата с десен бутон на диска и Change Drive Letter and Paths.
Всяка буква, различна от С и от предишната стойност.


Чет Дек 03, 2020 10:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
Ъпдейт направих на биос-а не съм му дал фабрични, ще пробвам и това
Disk Management не съм поглеждал защото ми се струва че в девайс мениджъра като го няма няма да го има никъде. Ще проверя все пак.


Чет Дек 03, 2020 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
Disk Management го нямаше както се очакваше ама в пристъп на отчаяние послушах съвета на Ицо и дадох фабрични на биоса иииии показа се диска в виндоса. Баси случая :)
Та бирата в отива при Ицо.


Чет Дек 03, 2020 1:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
То имаше няк'ва BIOS настройка за съвместимост със мнооого стари SATA дискове или нещо от сорта. Аз не съм виждал полза от нея, пък съм се ровичкал в доста дърти компове.
Сега с UEFI се появи нова объркация, но с нея нямам опит чак да давам акъл.


Чет Дек 03, 2020 2:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
bongo_x2 написа:
То имаше няк'ва BIOS настройка за съвместимост със мнооого стари SATA дискове

Абе чак стари, на година-две са ;)
Сега се сетих за един случай. Купувам на булката печка на газ. Съответно бутилка, 15 литра, джиджит нова. Сложена малко газ за да се проба системата все пак. Газта свършва и отивам на нашта газстанция. Тя от селски тип - зарежда газ в битови бутилки след 17 часа, да не идват чантаджии и проверяващи. Пищова за газта от балканскаата война.
Дава бутилката, булката започва да я зарежда, пищова трудно натиска иглата на клапана на бутилката, тя геройски се бори с него, газ фърчи навсякъде. След 2-3 минути борба булята отсече - няма да стане - много ти е стара и амортизирана бутилка :finga: Викам и - доста е използванам това е 2-то и пълнене.


Чет Дек 03, 2020 2:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
Не твоите дискове, бре, а настройката! Може да е била включена.


Чет Дек 03, 2020 5:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
milenjs написа:
Disk Management го нямаше както се очакваше ама в пристъп на отчаяние послушах съвета на Ицо и дадох фабрични на биоса иииии показа се диска в виндоса. Баси случая...

Ами ОС открай време пишат и бришат в биоса. Какво точно, те си знаят, но доста попрепипват в него...


Чет Дек 03, 2020 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
milenjs написа:
Ползвам едно такова мини РС, доволен съм но ми прави въртел с дисковете. Първоначално беше с 2.5'' ССД. Добавих му М2 сата - не се вижда в виндоса, в биоса е там. Викам хайде, преинсталирах като качих операционната на М2-та и всичко ОК - виндоса показва и 2-те ССД-та.
Наложи се да сменя дъното обаче, прехвърлих си 2-те SSD-та и отново греда - М2-та с операционната се вижда но 2.5 ССД-то не го показва виндоса. Няма ги и в девайс мениджъра.
В БИОС-а обаче е цветя и рози - докладва и 2-те ССД-та. Виндоса мълчи обаче за единия като партизанин на разпит.
Изчерпах се откъм идеи, ясно че ако преинсталирам ще подкарам и 2-та диска да се виждат ама не си е работа да настройвам наново нещата си :(

Ако SSD-тата са на Микрон ъпдейтни им фирмуера. Един Dell ми скъса нервите няколко месеца заради това. Накрая преди да го върнем на Dell да си го чукат в главите и да ни го сменят с нов, някакво момче от съпорта им спомена за ъпдейта на фирмуера на микронското ссд, ъпдейтнахме го и от тогава не е създавал проблеми.


Чет Дек 03, 2020 7:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 476
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Проблем с дискове на Dell 9020M
itso.t написа:
Ами ОС открай време пишат и бришат в биоса. Какво точно, те си знаят, но доста попрепипват в него...


Там е работата, че не винаги знаят. За две седмици четири чипа на БИОС съм препрограмирал. Най-многобройни са случаите, когато БИОС не е UEFI, т.е. на по-стари машини.


Пет Дек 04, 2020 8:59 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни