Отговори на тема  [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Следваща
Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
itso.t написа:
... След няколко месеца започнаха да им прекъсват метализациите...

Следвам съвет на колега , пълня сичките вии с калай. Занимавка си е , ама ако прекъсне после ,занимавката няма да е по малка...
С кво чистите платки дет са престояли и леко се дърпат на калая ? Последно за колата бях вземал 'Карбуратор клинър' , лъсна дъртата платка.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Чет Ное 08, 2018 7:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
А-леле-майко... за какви неща говорите...практически наръчник на инжинера-мазохист :)
Или по-скоро добри практики при незнайни индустриални условия...

Идеята за пълненето на виасите с припой...ами направо стенсила да е отворен на виасите и в печката ще се пълнят автоматично, ама трябва да са малко по-големички.

Незнам - последно гледах къси и проблемни виасите при една PCI PLX платка от Микрон, но я оправихме с акумулатора на Трабанта на колегата... да не говорим дали беше плоска или с някаква друга форма, та колегата ми запали главата по повода. Спомени...


Чет Ное 08, 2018 10:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
mitko_el написа:
itso.t написа:
... След няколко месеца започнаха да им прекъсват метализациите...

Следвам съвет на колега , пълня сичките вии с калай. Занимавка си е , ама ако прекъсне после ,занимавката няма да е по малка...
С кво чистите платки дет са престояли и леко се дърпат на калая ? Последно за колата бях вземал 'Карбуратор клинър' , лъсна дъртата платка.

То ако е за садо-мазо...
Като бех малък, тогавашните ми началници бяха поръчали двуслойни платки без метализация. Набарали някакво цехче с много тънки цени, ама не можели да правят метализации. Тук - там се срещаха прекъснати писти. Докато лянкали платките напред-назад, драснали фото резиста и там пистата прекъсната (ецвана).

Явно съм станал мързелив и гледам да си спестявам подобни дивотии...


Чет Ное 08, 2018 12:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Да, LPKF имат нитоващи клещи и нитове за фрезирани платки...но надали по онова време някой беше чувал за LPKF...а обущарите нямаха такива "капси".

Иначе старите платки от гетинакс, пресована хартия или каквото е там, имаха точно такива "виаси"...


Чет Ное 08, 2018 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Grubi написа:
...Иначе старите платки от гетинакс, пресована хартия или каквото е там, имаха точно такива "виаси"...

Жапанайците масово ползваха друга технология - пълнят преходните отвори с проводяща боя.


Чет Ное 08, 2018 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Това го чувам за първи път - доста проводяща трябва да е била, или просто напреженията тогава бяха по-високи, та не се усещаше...


Пет Ное 09, 2018 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Grubi написа:
Това го чувам за първи път - доста проводяща трябва да е била, или просто напреженията тогава бяха по-високи, та не се усещаше...

LPKF и досега използват(продават китове) проводящо мастило за метализация на прототипите. Процеса изисква и печене при 100гр. за ~30мин - и не е много удобен.
Запояването на мастилените вии също е проблемно. Мастилото е скъпо...

Някои ползват мастилото за първичната метализация (най-трудната част в метализацията според мен), след което правят галванична мед.


Пет Ное 09, 2018 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Абе едно време и в Конрад имаше проводящ лак на сребърна основа някаква. И аз бях скептичен, ама с него на една дърта кола възстанових нагревателя на задното стъкло и кара така до Надин...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Ное 09, 2018 10:21 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
https://www.precisebits.com/products/chemicals/conductive_plating_ink.asp


Пет Ное 09, 2018 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Да помня, че и тоя в Конрад беше доста пари, лошото е, че като го отворих флакончето и за няколко месеца изсъхна. Реално няма как човек да си го държи в чекмеджето в готовност. Може би може да се разрежда с нещо, ацетон... нямам идея.

Но каквото и да е, пак си е мазохизъм ако ще се поправят "нови" платки. Аз се чудя при такава мърлявщина как оцеляват въпросните платкаджии?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Ное 09, 2018 11:10 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Aliexpress-a направо са хванали гората.
Няколко случая.

Поръчвам си телефон. Влагозащитен удароустойчив, не смартфон. Да го ползвам по планината.
Идва, първо не е гумиран както е по описанието. Изцяло пластмаса. И като капак като говоря отсреща не ми разбират. Сменям микрофона. Почти същото. Изглежда като софтуерен проблем с гасенето на ехото.
В открития спор продавача печели. Ако искам да го върна с изпращане за моя сметка. От тук до Китай за този евтин телефон е долу горе колкото телефона.

Продавача ми изпраща едни метални бутони които не отговарят на описанието. Материала не е неръждавейка, изводите са по тотално различен начин разположени и на всичкото отгоре не са водозащитени. Изпратените бутони ги намирам да се продават на 1/4 от цената на поръчаните.
В открития спор ми присъдиха да ми върне търговеца около 1/3 от цената. Това става дума за 130 долара покупка.
На всичкото отгоре вече минаха 40 дни и пари на са ми преведени. Пробвах да пиша на съпорта. Имат някакъв чат в който ти отговаря някакъв бот. Ефект никакъв.

Сега съвсем прясно. Същия случай с друг търговец. Абсолютно същата ситуация. Просто си поръчах същите бутони от него. В открития спор не ми присъдиха нищо. Пълна подигравка.

Много внимавайте с тия. Аз вече се набутах с доста пари. Този магазин го отписвам.


Пон Май 13, 2019 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
От алито се пазаруват само боклучки за стотинки, които можеш да прежалиш. :)


Пон Май 13, 2019 3:59 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
И аз вече 70 дни си чакам едни ли-ион 18650 елементи.
Продавача каза :имай търпение ще пристигнат :D.....


Пон Май 13, 2019 7:23 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 632
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Да последно време много проблеми с тези от всичко по левче.
Цитат:
От тук до Китай за този евтин телефон е долу горе колкото телефона.

Преди 20 дена пратихме една батерия обратно- 200гр. 15лв с тракинг, български пощи. Уж трябва да стигне за 3-4 седмици. Най-много да не ни върнат пари и китаеца да си продаде боклука за втори път на някой друг. :)

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Вто Май 14, 2019 1:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
То нямаше ли някакво ограничение специално за батерии да се изпращат ?
Иначе аз чакам от миналата година 2 пратки, едната е за 6 другата за 1лв. Тая за 1лв. е почти 11месеца. Но общо взето е така, трябва да си готов да ги прежалиш. Иначе търговците обикновено казват да изчакаш, за да изтече защитеното време, след това битият бит, е*аният е*ан. :)
Иначе за по-скъпите неща 10-15-20-30 лв. винаги има проследяване и не е имало проблеми.
Имах един случай, поръчах микроконтролер. Чакам да го пратят, не го пращат, удължих времето за изпращане. Чакам няма. Открих спор и онзи написа, че били свършили контролерите и ми върна парите. 2-3лв. беше.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Май 14, 2019 9:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни