Отговори на тема  [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Следваща
Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Спиди, за разлика от Еконт са супер. Нямат опашки от желаещи да ги ползват. В Еконт 5+ не могат да обслужват навалицата. А явно има защо да е навалица. Отивам в Спиди да си получа пратката. Казаха ми, че не съм си вдигал телефона, а ме били търсили. А то седмица се бави и не се обаждат, та отидох да проверя. Объркали ми тел номер- написан на ръка. Хубаво- дайте си ми пакета. -Объркали ми и името и не можело да ми го дадат, защото и то не съвпада..


Пон Окт 22, 2018 9:30 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
bobihot написа:
....Объркали ми тел номер- написан на ръка. Хубаво- дайте си ми пакета. -Объркали ми и името и не можело да ми го дадат, защото и то не съвпада..

ХАХАХАХАХа, звучи като виц :)

_________________
Хайде де!


Пон Окт 22, 2018 9:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
bobihot написа:
Спиди, за разлика от Еконт са супер. Нямат опашки от желаещи да ги ползват. В Еконт 5+ не могат да обслужват навалицата. А явно има защо да е навалица. Отивам в Спиди да си получа пратката. Казаха ми, че не съм си вдигал телефона, а ме били търсили. А то седмица се бави и не се обаждат, та отидох да проверя. Объркали ми тел номер- написан на ръка. Хубаво- дайте си ми пакета. -Объркали ми и името и не можело да ми го дадат, защото и то не съвпада..


Не думай... :D
Добре че името им е спиди. Не ми се мисли какво ли щеше да е ако беше слоули... :lol:


Пон Окт 22, 2018 9:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Спиди, Слоули, Яваши, Маняни...
Да допълня информацията, за да се индексира. Имидж градят хората, нека и аз допринеса с каквото мога...

От петък, до днес (сряда) са успели да придвижат пратка за Германия от кв. Изток (София) до кв. Горубляне (София). Недоумявам тия хора как издържат психически и физически на тоя темп на работа. Не е нормално да се напрягат толкова. Трябва да се отделя достатъчно време и за почивка. Дано да не стане някой сакатлък.
Тъй като по телефона не успях да установя какво става, се разходих и до централният им офис. Пак не се разбра какво било. Щели да проверят, и да се обадят.
Предложих им безвъзмездна помощ - да им помогна да добутаме кашона да околовръстното. Отказаха. Щели да се справят и сами. А дано.


Сря Окт 24, 2018 11:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Никога не съм ползвал Спиди за експорт извън БГ, та нямам идея какви са им цените.

Аз когато търся ниска стойност, ползвам TNT сухоземна. На мен се струва добре като цена/качество на услугата. UPS също мисля имаха сухоземна, ама беше осезаемо по-скъпа. Не, че и там не стават издънки де, ама се търпи...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Окт 24, 2018 11:38 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Нека темата помогне на повече хора, за да постъпват разумно като теб, а не левашки като мен! :lol:


Сря Окт 24, 2018 11:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Pcbway...
Първи опит:
Платка двуслойна, елементарна дори и за вирус. Поръчах я там защото вирус или това в което се превърнаха ми поискаха около 350лв през великия онлайн калкулатор за 5 платки и 10 дни срок. Pcbway за същото количество платки и 24 часа срок - около 100$.
Дойдоха платките, всичките отвори метализирани, питам ги що така, отговарят изглеждаха като да са метализирани. Питам вие документацията четохте ли?
Дрил файла какво пише вътре? Не било важно какво пишело там, отворите изглеждали като за метализиране...
От петте платки сглобих 4, петата за месец в шкафа и изпада златното покритие...

Опит втори:
Тия дни правя една 4-слойка. Нищо и никаква платка, питам ги понеже платката е малка да я панелизираме. Казват ок. Питам ги как желаете, да я панелизирам и да ви пратя гербер файловете или да ви пратя чертеж на панела и гербери на единичната платка.
Отговарят прати чертежа ние ще направим панела.
Казвам ок, но преди да произведете каквото и да било искам работните файлове да ги видя.
Пристигат файловете гледам, потвърждавам.
И на другия ден подготвям документацията за монтаж, виждам, че няма слоевете за пастата.
Пиша на Китайката, дай ми ги. Тя, направи си стенсила по солдер маската, мен вече ми писва и директно и казвам стига дава съвети ами пращай файловете! Тя - ок. Ама утре, че тук е късно и инженера спи. Съгласявам се. На другия ден... Някакъв зип отварям го, яяяя пейст файл, ама само за top layer. Пиша и моме, на платка с двустранен монтаж, някакси е нормално да се ползват и двата пейст слоя. Отговор ще го пратя ама утре, че инженера спи... :D :D :D
Аз вече се хиля с глас, колегите гледат странно, като им разказах се смяхме дружно.
Та чакам си утре файловете, и в четвъртък платките.
:D


Вто Ное 06, 2018 8:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3079
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Това ми е поръчката в pcbway , която чакам, 126 долара с транспорта,

64mm * 151mm ,Thickness:1.6 mm, 2 Layers, Finished Copper:1 oz Cu
20 pieces $ 45.00 3-4 days
61mm * 96mm ,Thickness:1.6 mm, 2 Layers, Finished Copper:1 oz Cu
20 pieces $ 32.00 2-3 days
36mm * 45mm ,Thickness:1.6 mm, 2 Layers, Finished Copper:1 oz Cu
10 pieces $ 5.00 2-3 days
36mm * 48mm ,Thickness:1.6 mm, 2 Layers, Finished Copper:1 oz Cu
10 pieces $ 5.00


Стенсили и панели не съм поръчвал оттам, злато -също, към двуслойните нямам забележки.
Учудва ме цената ,която са ти дали - 100 долара за 5 платки,за 10 дена...при условие ,че не излизаш от стандартните стойности на онлайн калкулатора.
ops- сега видях , че си поръчал 24часа.


Вто Ное 06, 2018 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Ами при поръчка за 24 часа съм виждал малки проблеми на 4слойка (легендата малко се лющеше), иначе без проблем за всичко друго, даже и автоматичното им панелизиране.

Няма за какво да ги защитавам, но вършат работа и са ме спасявали няколко пъти.


Вто Ное 06, 2018 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Моят топъл топъл опит с PCBWay - поръчвам 5 платки 4 слоя 4 мила клирънс/писти. Питаха няколко въпроса - ок - разбрахме се и правят оферта в която виждам, че сменили клирънса на 6 мила и съответно цената надолу. Не ми се разправяше че ги бързах и като пристигнаха... очаквано на доста места плува дед купър щото се накъсали връзките... Не, че в случая е нещо фатално ама... Иначе за сега златото не е изпопадало... ще видим за по-натам...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Ное 07, 2018 10:03 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Аз обикновено буча ако платкарите ми коригират платките. В общия случай изрично упоменавам да пипат дори и солдермаските.


Сря Ное 07, 2018 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Да де, ама тук говорим за китайци и поръчки за под 100$... ти какво си бучал, упоменавал и т.н. - няма особенно значение.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Ное 07, 2018 1:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
А, това с корекциите се е случвало и по нашите земи. В герберите заменили половината падове по тях но усмотрение. Окъсили падове, липсващи такива... За капак, се опитаха да ми се скарат, че съм бил претенциозен и капризен. :D
Правиха ги втори път. След няколко месеца започнаха да им прекъсват метализациите.
Тактично няма да споменавам кой производител на платки направи тая свинщина.


Сря Ное 07, 2018 2:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
То няма голям избор в БГ :), не и нужно да ги казваш. Ние си ги знаем...


Сря Ное 07, 2018 3:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Платки в БГ... е не, не мога такива неща да правя....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Ное 07, 2018 4:04 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни