Отговори на тема  [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Следваща
Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Ами при китайските стоки давам декларацията от митницата и платежното. Счетоводителката не ми е искала китайска фактура до сега, ама то май няма много смисъл. Давам такава ако има читава - с някакви данни на изпращача. За Маузер давам фактурата от сайта. То там, както казах, стоката не минава през митница. От там нататък какво осчетоводяваме и какво - не , не знам. ДДС-то 100% го осчетоводяваме ама за другото трябва да питам.

_________________
www.elkran.com


Сря Юли 01, 2020 7:02 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
<<<Ами при китайските стоки давам декларацията от митницата и платежното. Счетоводителката не ми е искала китайска фактура до сега, ама то май няма много смисъл. Давам такава ако има читава - с някакви данни на изпращача. За Маузер давам фактурата от сайта. То там, както казах, стоката не минава през митница. От там нататък какво осчетоводяваме и какво - не , не знам. ДДС-то 100% го осчетоводяваме ама за другото трябва да питам.>>>

Всичко което пишеш е така. Декларацията от митницата би трябвало да е съпроводена и от Инвойса(Разбира се декларацията от митницата се ползва в месечния отчет). При Mouser доставката е вътреобщностна( т.е. те имат VAT# от Европа- в случая от Франция) и затова не плащаш ДДС при покупка.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Сря Юли 01, 2020 7:16 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Ами то много зависи и от количества а и дейността ви. ДДС е нормално да се осчетоводи за да използвате кредит, обратното е глупаво, но самите материали как се осчетоводяват зависи от много неща. много по-малки фирми за спорадични, а и не само поръчки ги осчетоводяват като разход, по-малко главоболия.


Сря Юли 01, 2020 7:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
принципно, ДДС винаги се дължи.

при вътреобщностна доставка имаш опцията да го платиш на продавача, или да си го внесеш сам локално.
в първия случай продавача подава VIES декларация, че ти е продал стока без ДДС. съответно ти също трябва да подадеш такава, че си го платил. някъде, в някоя тъмна доба някакъв компютър ги среща двете декларации и те нулира. ако остане само една декларация, рано или късно ще те погнат. в този вариант внесеното локално ДДС подлежи на данъчен кредит.

ако вноса е извън ЕС си минаваш нормална процедура по внос с митническа декларация и си плащаш всичко като поп, локално.
също така принципно, ДДС върху транспорта не се дължи на база на много международни споразумения. но като дълбоко безпринципна държава, ние успяхме да извъртим и това нещо (беше още по времето на икономическото светило менТата, когато менДата е била още регионална играчка). врътката е в закона за счетоводството, в който се появи клауза, це счетовдната стойност на стоката включва и всички разходи по придобиването и до входна митница. не много явно, но по този начин се включва и транспорта, ако го има като сума във фактурата.

така че, 'без ДДС' е глупаво (и опасно) състояние.


Сря Юли 01, 2020 8:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Дедо тук се говори за ДДС в-у транспорта, там е по-специфично. Съответно много зависи как е оформен документа дали е CPT, CIP, DAP, DDP .. съответно задълженията за мита и такси са на различните страни. Ако транспорта е за сметка на изпращача и типът сделка е коректно посочен ДДС в-у транспорта не се дължи, дори сумата на транспорта да фигурира в някой от документите съпътстващи пратката.
Иначе ДДС за внос от ЕУ се дължи по същият начин по който за всеки друг внос, само че заплащането му е различно и не се прави при самия внос. Би следвало вносителя да се самообложи, но тъй като в повечето случаи стоката е свързана с дейността и той има право на данъчен кредит то няма реално плащане към бюджета, иначе документално то си фигурира в месечните отчети. Сега тук е въпросът какво става ако изпращача ти го е начислил, това принципно не е много коректно, а използването му като данъчен кредит може да е леко приключение.


Сря Юли 01, 2020 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Аз пак да се оплача! (става ми навик) От началото на седмицата си имам работа с FexEx/TNT. Много зле! Първо ги чакам цяла седмица да ми изготвят някаква декларация. После са я объркали и сега дължа мито за внос на техника. Не знам дали може да се оправи, но сумата не е голяма(ще го преживея). И накрая с цялата си наглост ми поискаха 36 лв за услугата... Досега никой не ми е искал пари за такова нещо... Написах им за митото. Сигурно ще чакам още една седмица и май ще съжаля, че просто не съм си платил...
Нямам думи. Да кажем, че цените са по-малкия проблем, но това бавене ме убива...

_________________
www.elkran.com


Чет Юли 02, 2020 11:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Ами зависи от случая, или фазата на луната, понякога искат понякога не, нямам идея защо е така, може би зависи от кой куриер е защото и те като UPS не са баш Федекс, и кой кого клати не знам точно, но има някакво омешване. Да не са ти взели парите за магазинаж ? Иначе ако има мито има, зависи с какъв код ти е дошла стоката а и от приложението и. Има стоки които са с мито но за определени приложения са освободени. Това обаче за да го използваш вече се иска тарифно класиране, трябва да подадеш документи в агенция митници, от там да ти ги одобрят и от там насетне си освободен от мито за тази стока с това приложение. Аз обаче избягвам да изпозлвам агенти на митницата, имам една агентка която е много читава и ако си платиш навреме митничекси сборове стоката е освободена в деня в който си получил цесията, вярно струва ми по 60 лв на пратка, или толкова беше, скоро не съм внасял през нея. Иначе от известно време имаме доста читав човек при нас, разкарахме старите лентяи, и сега и при нас нещата стават както трябва.


Чет Юли 02, 2020 12:51 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Toва от днес в ebay. Интегрална схема -видеокарта за лаптоп от щатите.
Цитат:
Order total
Subtotal $39.95
Shipping $42.88
Import charges $22.16
Total $104.99

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Чет Юли 02, 2020 6:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Абе дайте да направим така - аз ще ви внасям каквото искате от Digi, Mouser, ebay и който друг искате, и ще ви правя по една групова пратка всеки месец Швеция-БГ. Всякакви мита, ДДС и т.н. само ще си ги плащате, а за малките неща просто няма - но няма да се занимавате с малоумници и хартии. Изглежда безумно и добавя още един транспорт, ама може и да стане.


Пет Юли 03, 2020 10:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Прехваления MikroTik се оказа пълен боклук. :(


Съб Мар 06, 2021 3:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Що бе, в какво се спъна?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Мар 06, 2021 3:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Цецо написа:
Що бе, в какво се спъна?


В абсолютно всичко. Мързи ме да описвам. Това е конкретния модел, ако на някой му трябва го давам -20%. Работил е месец и 1/2.


Съб Мар 06, 2021 4:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Еее дай малко повече детайли де. Tака не е честно. Всички бият чело в пода като се каже MicroTik. Аз съм загледал ей тая играчка:
https://www.senetic.bg/product/RB931-2ND
да достъпвам отдалечено няколко дивайса дето получават интернет през ментел и ти сега ми уби ентусиазЪма...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Съб Мар 06, 2021 4:39 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Желязото изглежда добре. Кажи си болката, може и да се намери цяр :)

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Мар 06, 2021 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен списък: Фирми от които сте се парили лошо...
Абе аз персонално не съм го борил, но използваме доста и не знам да има грижи.


Съб Мар 06, 2021 7:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 449 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], syscop и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни