Отговори на тема  [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 77  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ааааа, аз сега видях, че са в D формат... Ами в случая са прави, най-добре е да се конвертира в X - формат и то е добре да го направиш ти, за да си носиш отговорността от евентуалните проблеми... D е наистина страшен архаизъм правен за стари машини.

Иначе китаеца ще ги вземе и в D, на него му е все тая, ако ще да му ги дадеш и в JPEG. Ще направи нещо, а дали ще е това, което очакваш е въпрос на комбинация от неопределености.

Ако имате оригиналните PCB файлове, най-добре е наистина да ги експортнете в разширен гербер. Ако не - добре е вие да си ги конвертирате и много внимателно да проверите всичко. Само така, ще си гарантираш, че с платкаджията говорите на еднакви езици.

В случая Вирус са прави, поне според мен.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 28, 2019 2:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цецо написа:
Ааааа, аз сега видях, че са в D формат... Ами в случая са прави, най-добре е да се конвертира в X - формат и то е добре да го направиш ти, за да си носиш отговорността от евентуалните проблеми... D е наистина страшен архаизъм правен за стари машини.

Иначе китаеца ще ги вземе и в D, на него му е все тая, ако ще да му ги дадеш и в JPEG. Ще направи нещо, а дали ще е това, което очакваш е въпрос на комбинация от неопределености.

Ако имате оригиналните PCB файлове, най-добре е наистина да ги експортнете в разширен гербер. Ако не - добре е вие да си ги конвертирате и много внимателно да проверите всичко. Само така, ще си гарантираш, че с платкаджията говорите на еднакви езици.

В случая Вирус са прави, поне според мен.


Хмм, според мен Цецо не са прави.
Не може да си платкаджийница и да не може да боравиш с D формат.
Та нормалния Gerbtool отваря това. Дали са си купили лицензите и дали имат наличните програми да се наречат платкаджийница това е отделен въпрос.
Според мен просто не е професионално. Да си хванат 200 лв да ги преобразуват. Ама тотален отказ говори, че изобщо не са запознати

А бе както и да е , пълен леш е в България :).
Ползвам Селектра за простите неща, те дори и простите неща бъркат. Забравят бял печат и прочие. Дали ще поръчам бели или зелени платки, пиша имейли с големи букви и накрая все съм на тръни.
А бе трагедия. То като видиш тези хорица дето се блъскат за 800-1000 лв заплати какво качество да искаш, дори и да си готов да дадеш повече пари


Прикачени файлове:
Untitled.png
Untitled.png [ 325.49 KiB | Прегледано 3639 пъти ]
Чет Ное 28, 2019 3:07 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Това са ASCII тъпи файлове,
никой не може да ме убеди че е ракетна технология, както Вирус се опитват да го изкарат.
Просто липсва компетенция, да се мисли малко над стандартното
PS китайската фирма е проверена, там се поръчват хиляди платки от клиента


Чет Ное 28, 2019 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Не е така. Всеки съвестен производител ще реагира така. И аз бих действал така. Ако не мога да използвам директно твоят файл, никога не бих се навил да го конвертирам в нещо друго. Така отговорността остава в изпълнителя. Изпълнителят не иска да носи излишни отговорности.


Чет Ное 28, 2019 3:25 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ToHu написа:
Не е така. Всеки съвестен производител ще реагира така. И аз бих действал така. Ако не мога да използвам директно твоят файл, никога не бих се навил да го конвертирам в нещо друго. Така отговорността остава в изпълнителя. Изпълнителят не иска да носи излишни отговорности.

Искаш да кажеш, че китайците не са съвестни?
Работят за швейцарци, където качеството е на ниво.
Тук говорим за компетентност явно
Обработката беше 2 часа, а тук в България се разправяхме 2 дни за форматите

Не може да ме убедиш че стар архаичен Д формат гербер не може да се обработи нормално от една нормална имаща софтуери платкаджийница. Че са си купили лиценз само за един CAD tool това си е техен проблем.
Аз изобщо не знам дали платкаджийниците в България плащат лицензи за софтуери. Може би са кракнати.
Аз лично си плащам за Игъл 500 евро на година и съм спокоен.
Това е все едно никой да не знае как да подкара Правец 16, хм ами нали е на ниво битове.
Извадката е просто за една от платките.
Бях готов да изсипя 3000 лв на Вирус, ама те не са чак толкова къдърни да ги вземат
Да правиш платки е толкова малоумно занимание, колкото да имаш Co2 лазер и да гравираш.

На световно ниво това е отъпкана пътека от десетилетия. Ужас е да не може да боравиш с файлове тип D и да искаш документацията да е на английски, а не на немски. Документацията е просто обяснение на слоевете. google translate

Аз искам да плащам за Мерцедес, България ми предлага Москвич на цена за Мерцедес


Прикачени файлове:
Untitled.png
Untitled.png [ 8.6 KiB | Прегледано 3618 пъти ]
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 57.86 KiB | Прегледано 3631 пъти ]
Чет Ное 28, 2019 3:40 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Хората са си го казали - може би на неподходящо място.
Трябва да сложат на много видно място в сайта
нещо от сорта технически изисквания/technical requirements.
http://bg.vrint-pcb.com/show/4-FAQ
http://bg.vrint-pcb.com/download/Eagle.pdf
П.С. И други имат подобно изискване.
Всъщност всички, с които съм работил.


Чет Ное 28, 2019 4:38 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
al_at написа:
Хората са си го казали - може би на неподходящо място.
Трябва да сложат на много видно място в сайта
нещо от сорта технически изисквания/technical requirements.
http://bg.vrint-pcb.com/show/4-FAQ
http://bg.vrint-pcb.com/download/Eagle.pdf
П.С. И други имат подобно изискване.
Всъщност всички, с които съм работил.


Какво ще ми слагат, като аз им пращам на имейла, плащам двойно на тяхната цена, просто искам професионализъм
Това което казват не е професионално.
Те казват за двуслойни платки мини през калкулатора на сайта, за 4 слойни е лична договорка.
Идиоти пращам ви зип с 3 4етирислойни и 3 двуслойни, аз ли да ги разделям че да си губя времето.
Назначени там някакви женици, приемат поръчките, бачкаторите и те толкова си могат. А бе всичко е леш на 1000-1200 лв заплати

Имаме зип файлове с readme документи, всичко е документирано за слоевете.
Те просто отказват да мислят. 2+2 за обикновения работник не е равно на 4, той иска заплата 1500 лв да го сметне това.
Иначе трябва да му го смелиш. Да му го смели работодателя, не аз


Чет Ное 28, 2019 4:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищан
Колега, пак да кажа, конвертирането на файлове е отговорност и не е работа на платкаджийницата. Ако си и пуснал pcb за да направят те гербери е едно, но да искаш да ти преработват твоят гербер е несериозно. А щом не го поддържат, значи не го поддържат. Това е като да да имаш печатница която работи само с photoshop файлове ти да им пратиш корел фото-ей т или гимп и да им кажеш ами конвертирате го, ами после като не излее при та който си искал кой е виновен.
Гледайки сайта им изглежда че приемат файлове експортна ти от ъгъл, ти казваш че работиш с ийгъл тогава къде е проблема, че си експортна в друг гербер формат ...защо просто не експортна във формата който искат?
Това за мен не е критерий за доставчик, веки доставчик си има изисквания, ако клиента не е щастлив с тях ок, но това не прави доставчика лош.
Китаеца иска да ти вземе парите защото знае че не носи отговорност, каквото си му подал, такова е пуснал, ако се е наложило го е конвертирал, дали е коректно това вече е твой проблем.
Не знам, това е моето виждане.


Чет Ное 28, 2019 4:53 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищан
ToHu написа:
Колега, пак да кажа, конвертирането на файлове е отговорност и не е работа на платкаджийницата. Ако си и пуснал pcb за да направят те гербери е едно, но да искаш да ти преработват твоят гербер е несериозно. А щом не го поддържат, значи не го поддържат. Това е като да да имаш печатница която работи само с photoshop файлове ти да им пратиш корел фото-ей т или гимп и да им кажеш ами конвертирате го, ами после като не излее при та който си искал кой е виновен.
Гледайки сайта им изглежда че приемат файлове експортна ти от ъгъл, ти казваш че работиш с ийгъл тогава къде е проблема, че си експортна в друг гербер формат ...защо просто не експортна във формата който искат?
Това за мен не е критерий за доставчик, веки доставчик си има изисквания, ако клиента не е щастлив с тях ок, но това не прави доставчика лош.
Китаеца иска да ти вземе парите защото знае че не носи отговорност, каквото си му подал, такова е пуснал, ако се е наложило го е конвертирал, дали е коректно това вече е твой проблем.
Не знам, това е моето виждане.

Не, аз казвам за мене си че плащам Игъл лиценз. Тези платки са правени на Ariadne-PCB
Version 9.2.
Някакъв немски Кад. Китаеца е проверен, взел е над 300 хил евро до сега, така че не би излъгал дали може да разчете D формат гербери или не.
Тук е въпроса защо български платкаджийници се правят на тъпи


Чет Ное 28, 2019 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
и аз не бих ти приел 274-D (макар че приемам :))
трябва да ползваш някакъв 20+ годишен КАД за да генерираш такива гербери.
отказа не е защото не могат - а защото могат да се допуснат грешки!
апертурните файлове са в свободен текст и някой трябва да ги въвежда ръчно. Малко вероятно е да се импортват директно и да няма проблеми! Да не говорим че е хамалски труд (като за китаец!)
ако има и макроапертури става мисията невъзможна (не знам дали 274-D ги поддържаше)


Чет Ное 28, 2019 6:42 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Българите сме много умни, подбираме,
затова все в класациите сме най-назад.
Щото сме много умни. Бай Ганя много умен, а тъпите китайци го правят. Само че в китайската платкаджийница взимат 1200 долара заплати. Това от първа ръка :D
малоумния шеф на българска платкаджийница дава по 1000 лв заплати, взима втора ръка машини на ишлеме изпаднали,
и се бие в гърдите че вече едва ли не произвежда платки.
Ами не е така - трябва да вложиш поне 200 хил. лв за 5 човека производство. ESD под, и всичко мота мо.
Тук тези тъпаци с 50 хил лв се мъчат да правят нещо, ама то уж нещо да прилича.
Или ще го правиш или няма да го правиш.
Селектрата пълен батал, заточили там 3 човека без гривни, без условия да запояват.

Ще платя 1000 лв да ги проверят, ама не ми се занимава. Все пак ми вършат работа.

Не ми се занимава с българи. Работя със швейцарци, австрийци.
По лесно е да говориш със швейцарец по скайп, отколкото с българин на живо


Чет Ное 28, 2019 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
maiden, прочети малко каква е разликата в двата формата и ще ти се изяснят някой неща. Стария е правен за векторни фотоплотери с глава с ограничен набор аперетури.

Да има тулове, които конвертират, но често резултата е компроментиран в някаква степен. Ако те ти го конвертират и получиш нещо което не те устройва, ще ги вдигнеш на юруш и ще изкараш тях виновни. Затова ти казват ти да си ги оправиш.

Китаеца както ти казах, има една единствена цел, да ти вземе парите. Все му е тая дали при конвврсията ще има проблем, щото после можеш да се оплачеш на арменския поп. И да не им дадеш никакъв фаил, пак ще ти направят платка ако си платиш. :)

Апропо всички читави платкаджии, работят само с предварително обявени формати. Всички подържат гербер Х, оттам насетне те си решават какво да подържат. И идеята е точно това, всяка конверсия крие риск и е най-добре клиента да си носи отговорността. Само в БГ и Китай го има това да си даваш файлове на алтиум на платкаджиите....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 28, 2019 8:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цецо написа:
maiden, прочети малко каква е разликата в двата формата и ще ти се изяснят някой неща. Стария е правен за векторни фотоплотери с глава с ограничен набор аперетури.

Да има тулове, които конвертират, но често резултата е компроментиран в някаква степен. Ако те ти го конвертират и получиш нещо което не те устройва, ще ги вдигнеш на юруш и ще изкараш тях виновни. Затова ти казват ти да си ги оправиш.

Китаеца както ти казах, има една единствена цел, да ти вземе парите. Все му е тая дали при конвврсията ще има проблем, щото после можеш да се оплачеш на арменския поп. И да не им дадеш никакъв фаил, пак ще ти направят платка ако си платиш. :)

Апропо всички читави платкаджии, работят само с предварително обявени формати. Всички подържат гербер Х, оттам насетне те си решават какво да подържат. И идеята е точно това, всяка конверсия крие риск и е най-добре клиента да си носи отговорността. Само в БГ и Китай го има това да си даваш файлове на алтиум на платкаджиите....


Китаеца досега е взел 300 хил евро и не вярвам да си плюе на реномето за една поръчка.
Тук говорим за швейцарско качество.
Просто явно опира до компетентност. Конверсии, глупости това са ала бала. Това са ASCII файлове и всеки герб тул ги отваря.
Тук няма старо и ново. Това са просто файлове. Тук не се преобразува - просто ги отваряш файловете и произвеждаш или не ги отваряш защото нямаш компетентност и софтуери
Китаеца не преобразува, той произвежда от файловете


Чет Ное 28, 2019 8:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ок професоре, кат те гледам си наясно с материята, що ни занимаваш тогава? Направил си стотици платки, технологията ти е ясна, няма какво да научиш от нас повече. Ние сме лаици. Аре със здраве.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 28, 2019 9:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цецо написа:
Ок професоре, кат те гледам си наясно с материята, що ни занимаваш тогава? Направил си стотици платки, технологията ти е ясна, няма какво да научиш от нас повече. Ние сме лаици. Аре със здраве.

П.С. Кат работиш.с швейцарци, я прати на някой швейцарец платкаджия гербер Д формат, ей така за проба. Ако въобще го приеме си приготви поне няколкостотин евра подготовка.

It is ok that we can open it. Anything that we can do for you?
Това ми казват


Чет Ное 28, 2019 9:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 77  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни