Отговори на тема  [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 77  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Баси! Тия в JLPCB имат и статус на поръчката в производството по стъпки. Сега поръчката ми е на стъпка "lamination". И нямат почивен ден. Авно са се взели много на сериозно. :)


Нед Дек 06, 2020 12:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Е то такава фабрика не можеш да я оставиш на почивен ден, не и без последствия, излиза скъпо. Имаш процеси които за да вкараш в параметри иска някакво време. Отделно машините струват пари, престоят им е загуба на пари.


Нед Дек 06, 2020 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Дойдоха (нешо се мотаха куриерите).

1. Пращат фактура с реалната стойност

2. Платките (4 слоя) са перфектни - например не мога да видя разминаване на солдер маската даже между крачетата на TQFP64 под лупа. И това при заявена платка от по-нисък клас, с по-големите дупки. Белия печат с 6 милса дебелина и 32 милса височина на буквите е перфектен. Не се наблюдава и "подецване" или "надецване" - все едно я гледам на екрана на монитора. Аз поне НИКАКЪВ кусур не мога да намеря.

Скоро ще имам още 2 поръчки, тоя път побиращи се в най-ниската им двуслойна тарифа, която е още по-смешна като цена.

За мен тия избиха рибата отвсякъде! Пусто нямам 6 слоен проект, иначе и това щях да пробвам. Май изобщо ще забравя за 2-слойни платки, баси. Дано ги има по-дълго, че хавата ми се вижда твърде невероятна за да просъществува твърде дълго.

Сега ме е яд че не си поръчах да ми наситят каквото имат налично като части. Даже само кондензаторите и резисторите да бяха нахвърляли нахвърлят, пак щеше да е не-малък кепепир. Но, другия път. Сега ще се кьоравя под бъдещия микроскоп. :)


Чет Дек 17, 2020 5:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Аз ударих греда с тях.
Промоцията важи за платки максимум 105х105мм, а за платка 120х75 искат още 26Е за нещо допълнително.


Чет Дек 17, 2020 5:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
sparkybg написа:
Сега ме е яд че не си поръчах да ми наситят каквото имат налично като части. Даже само кондензаторите и резисторите да бяха нахвърляли нахвърлят, пак щеше да е не-малък кепепир. Но, другия път. Сега ще се кьоравя под бъдещия микроскоп. :)


JLC са много добре обаче имат един необясним за мен проблем - могат да насищат само платки с 2 и 4 слоя и само от едната страна, така че ако имаш платка с части от двете страни или на повече слоеве, забрави за PCBA

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Дек 17, 2020 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ники написа:
Аз ударих греда с тях.
Промоцията важи за платки максимум 105х105мм, а за платка 120х75 искат още 26Е за нещо допълнително.


Разваляш им пулинга, допълнителната такса е за парчето, което хартисва.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 17, 2020 6:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Покрай тез китайци 99.9х99.9 ще стане международен стандарт....


Чет Дек 17, 2020 6:30 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Значи, много исках да пробвам тези JLCPCB, обаче вместо да поръчам вчера от тях, си преправях платката, дето е пълна със ситни чипове и един PIC32MZ 144 крака, за да им уйдисам на изискванията. Мисля да не поръчвам при тях, защото ще трябва да преправям наново и силксрийна, а аз не искам платка без бял печат. Ама техните изисквания са съобразени с ограниченията на технологията им, и аз трябва да се съобразявам с това, всеки път, щом подхвана layоut. Затова ще се пробвам с https://www.pcbway.com/. Колегите, дето са ги ползвали за часпром, са много доволни като цена, доставка и качество. Нямат никакви изисквания за белия печат. Ако някой ги е пробвал да каже, ще се радвам на мнения по въпроса.


Вто Яну 19, 2021 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Какви точно изисквания за белия печат едните имат, пък другите не? От моите впечатления минималните изисквания на JLCPCB са под или равни на всички останали, които съм ползвал. Отделно дето ако паднеш под тях мисля че няма да ти върнат платката, а просто може да стане нечетливо, ако са букви.


Вто Яну 19, 2021 8:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Нищо от изискванията им не е спазено при мен. Дори да са само единични случаи виа до буква, пак не попадам в графата им. Имам по-ситен текст от този, дето дефинират като минимален. При pcbway няма такова нещо. Правят бял печат без минимални изисквания, поне нямат такива (аз не видях). И правят всичко до 14-слойна. Цените им хич не са по-лоши от на тези, както и времето за доставка. Има си проследяване и там както си му е по реда. Вече се навих при тях да пробвам, и затова питам дали някой ги е ползвал. Имам препоръки от двама колеги, които са на ти с електроника и платки, така, че мога да им вярвам. Но е винаги добре дошло някой да сподели, ако ги е тествал.


Прикачени файлове:
JLCPCB_Silkscreen.png
JLCPCB_Silkscreen.png [ 150.78 KiB | Прегледано 2227 пъти ]
Вто Яну 19, 2021 9:18 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Мда, след като се регистрирах, видях че имат изисквания за бял печат, преди това не можах да видя опция "capabilities". Почти същите като на JLCPCB са. Явно ще се регистрирам и при другите китайци.


Вто Яну 19, 2021 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
За PAD to silkscreen не мрънкат. По невнимание имах 2 букви и една точка върху пад даже - нищо не казаха. Силк върху падовете на платките нямаше де. Но и не личеше да са местили нещо. Може би маскират едното с другото.

По-ниски изизквания за силкскрийн не знам дали изобщо са възможни където и да е.


Вто Яну 19, 2021 10:07 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Добре, че ми каза, да не се задълбавам толкова, ама като се знам, пак ще я изпипвам. Инак това за пад върху силк си го знам от време оно. Но понякога разстоянията ми са много близки, че гъстотата е голяма. Но звучи обещаващо, щом не местят според теб нищо. Все пак ги сравних с другите китайци, ония са по-напред във всичко като изработка, и по-дребен печат правят, не чарджат за печат или цвят. Гледам, че ми дават оферта за 42 долара, 5 платки двуслойки, 100мм x 150мм, това с доставката. Как е при JLCPCB?


Вто Яну 19, 2021 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
8 евра платки и 13 евра шипинг. При 100x100 платките са 3 евра.

За 5 броя това. Аз за такива цени на друго място не знам. Даже за 4 слоя цените са смешни - пробвай при другите и ще видиш - при тях още за 4 слоя цените започват да стават неприятни, а тук за 4 слойна 100x100 цената е 7 евра.


Вто Яну 19, 2021 10:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ми в другата платкаджийница, pcbway е същото за 100мм на 100мм, 5 броя. Ако смятаме доларите в евро. С DHL ще е 24 долара.


Прикачени файлове:
pcbway_offer_100mm.png
pcbway_offer_100mm.png [ 71.47 KiB | Прегледано 2206 пъти ]
Вто Яну 19, 2021 10:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 77  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни