Отговори на тема  [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 78  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
syscop написа:
Да бе - 4 слоя с 0.45мм дупки. Я дай 0.2/0.4 дупка/площадка да видиш какво става :)

При 0.2 дупка и 0.4 площадка дава само FR155 и Kelvin тест. 44 евра за 5бр 10x10cm. За 6 слойна при същите параметри става става 100 евра.

В ITEAD 4 слойна с 0.3 минимална дупка е 85 евра за 5бр 10x10, тоест почти двойно въпреки по-голямата дупка.

От ITEAD съм поръчвал 4-слойна за оня проект с RX650 и Spartan 3A, и поне по моите критерии нямам забележка. Всичко си тръгна от раз, нямаше избягали дупки и избягала солдер маска. Но и максималното, което мъдраше по пистите, са 100Mhz. Ако трябва да се подкарва DDR3, или разни гигахерцови истории, нямам никаква идея, и няма откъде да имам.


Вто Ное 24, 2020 6:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Как фактурират тия? Правят ли някакви шмекерии или си куриера си ги освобождава по каналния ред?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Ное 24, 2020 7:31 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
От ITEAD ми дойдоха на вратата директно. Не помня дали са освобождавали. От тия последните още не съм поръчвал и не знам.


Вто Ное 24, 2020 7:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цецо написа:
Как фактурират тия? Правят ли някакви шмекерии или си куриера си ги освобождава по каналния ред?

Два пъти съм поръчвал от тях елементарни платки. Единият път пристигнаха с DHL. Освобождаването си е като всеки път с DHL.
Вторият път ги бях пуснал с бавен транспорт, и май пристигнаха в кварталната поща. Там не съм се занимавал с освобождаване, ама и сумата беше скромна.


Вто Ное 24, 2020 8:35 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
sparkybg написа:
Цените им. Че за някакви гигахерцови проекти може и да не стават - вероятно, но цената за 4 слойна платка е направо смешна за 5 бр платки 10x10см искат 11 евра. Транспорт с DHL е 14 евра.

Не знам как ги правят тия гимнастики. Вероятно пълнят остатъци по листовете. Но факта си е факт - МНОГО сериозно ще се замислям вече дали да правя нещо двуслойно изобщо. И на Селектра (не)качеството да докарват, пак е див кяр за дребни проекти.


Всъщност, доколкото знам, не пълнят никакви остатъци, а напротив. Събират няколко поръчки и ги пускат на един голям лист. В jlcpcb има видеа с различните стъпки от производството на платките. Все пак фирмата си е за прототипи и за не-особено претенциозни платки. Хубавото е, че са си написали възможностите и ти се съобразяваш дали те устройва или не. За 15 долара някъде - 30 парчета 85х27 мм и пристигнаха за 6 работни дни от момента на създаването на поръчката.


Вто Ное 24, 2020 9:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
kalata23 написа:
sparkybg написа:
Цените им. Че за някакви гигахерцови проекти може и да не стават - вероятно, но цената за 4 слойна платка е направо смешна за 5 бр платки 10x10см искат 11 евра. Транспорт с DHL е 14 евра.

Не знам как ги правят тия гимнастики. Вероятно пълнят остатъци по листовете. Но факта си е факт - МНОГО сериозно ще се замислям вече дали да правя нещо двуслойно изобщо. И на Селектра (не)качеството да докарват, пак е див кяр за дребни проекти.


Всъщност, доколкото знам, не пълнят никакви остатъци, а напротив. Събират няколко поръчки и ги пускат на един голям лист. В jlcpcb има видеа с различните стъпки от производството на платките. Все пак фирмата си е за прототипи и за не-особено претенциозни платки. Хубавото е, че са си написали възможностите и ти се съобразяваш дали те устройва или не. За 15 долара някъде - 30 парчета 85х27 мм и пристигнаха за 6 работни дни от момента на създаването на поръчката.


Изгледах го. Просто са се специализирали и в малки поръчки. Яко! Дано ги има дълго - аз поне ще се рахатясам и с 4 и с 6 слойните при тия цени, нищо че не са връхта на сладоледа.


Вто Ное 24, 2020 10:39 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
itso.t написа:
Цецо написа:
Как фактурират тия? Правят ли някакви шмекерии или си куриера си ги освобождава по каналния ред?

Два пъти съм поръчвал от тях елементарни платки. Единият път пристигнаха с DHL. Освобождаването си е като всеки път с DHL.
Вторият път ги бях пуснал с бавен транспорт, и май пристигнаха в кварталната поща. Там не съм се занимавал с освобождаване, ама и сумата беше скромна.


Въпроса е фактурата на реална цена ли е или е "по китайски" - занижена стойност, други артикули и прочие.

Иначе относно обединението на поръчки - реално всички платкаджии, които предлагат относително приемливи цени при малки количества пулват поръчки. Обикновенно го водят pool или prototyping. Има там 2-3 леър стека, които са удачни за масова употреба и на един голям лист се редят множество поръчки. Обикновенно и при тези поръчки не можеш да идеш много надолу в дупки, клиренс, не можеш да поръчаш слепи вии и т.н. Абе общо взето за масова употреба.

Вече ако искаш количества и/или къстъм стек, финни дупки и т.н. нещата стават други и резко надебеляват като цени...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Ное 24, 2020 11:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цецо написа:
Въпроса е фактурата на реална цена ли е или е "по китайски" - занижена стойност, други артикули и прочие...

Идва стандартна фактура - описание на поръчката, цената която е заплатена и т.н.


Сря Ное 25, 2020 9:05 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 476
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Китайците от JLCPCB са пуснали коледна оферта-4-слойна платка за 2$.
:axe:


Вто Дек 01, 2020 9:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Съвсем скоро ще почнат и да ни плащат като пуснем поръчка... направо ще си станем милионери


Вто Дек 01, 2020 9:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Съвсем скоро ще ги огрее. :) Правя си платките на поялника 4-слойни. :)

Впрочем хайманите поддържат и castellated holes.


Вто Дек 01, 2020 12:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ще ги публикуваш ли, може би е добре да направим групова поръчка?
Или може би ще ги продаваш, предполагам не го правиш само за спорта?


Вто Дек 01, 2020 1:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Grubi написа:
Ще ги публикуваш ли, може би е добре да направим групова поръчка?
Или може би ще ги продаваш, предполагам не го правиш само за спорта?


Тъкмо напротив - само за спорта. :)

Ще говоря с хайманата от Tindie да започне да сглобява и новия дизайн, когато го направя. Абсурд е да му догоня цената от 99 долара. Те схематичните разлики са минимални, новите чаркове са 4-5, вече налични в проекта.

Само шумовете искам да намаля още, че разни хаймани слагат 2.5 инчови дисплеи и става нещо страшно - шума става десеторен. Не съм предвиждал такива консуматори в дизайна и не е с отделен рутинг на захранванията за това или онова, и в момента се получава че захранването на микроконтролера и ADC-тата му са от шумната линия, към която е вързан дисплея. В 4 слойната има отделно маса и захранване на процесор и усилватели, събиращи се на входа, и тотално отделно захранване чак до задната платка, за дисплея + допълнително филтриране двете захранвания още на задната платка.

При мен да речем ако ADC-то се мота с +/-1, при 2.5 инчов дисплей (де да знам, може самато му захранване да е калпаво - charge pump от 3.3 на 12 волта) започва да се мота нагоре/надолу с над +/- 10 единици, които грубо се равняват на 20 градуса. И PID-а за някои дребни човки откача, нищо че съм му докарал диференциален сигнал до усилвателите с отделна сигнална земя, по която ток не тече.

Просто рутинга на захранването е малко калпав - не съм го отчел, нито отделял, зашото при мен проблем няма.


Вто Дек 01, 2020 2:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Добре - свиркай ако ще правите бордове, асембли или трябва някаква помощ. Искам да поръчам за себе си и за колеги.


Вто Дек 01, 2020 4:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Пуснах им на JLPCB една 4-слойна поръчка, ще видим как ще се справят. Очаквайте включване след 10-ина дена.


Пет Дек 04, 2020 2:27 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 78  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни