Отговори на тема  [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 78  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Маркирал съм само нещата които се виждат при бърз поглед - дреболии които създават усещане все едно платката е "претупана" набързо.
Има и още забележки, поне според моите разбирания. Писти под 90 градуса които са могли да бъдат под 45 или заоблени, и които не съм маркирал.
За електрическата страна на нещата - изолационни отстояния и т.н. само мога да гадая. Тъй като няма информация къде какво е разположено, приемам че там всичко е наред.

Прикачени файлове:
pcb-top_1.jpg
pcb-top_1.jpg [ 645.96 KiB | Прегледано 4114 пъти ]


Прикачени файлове:
pcb-bottom_1.jpg
pcb-bottom_1.jpg [ 490.5 KiB | Прегледано 4114 пъти ]


Пет Май 17, 2019 1:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Оф, не ме стряскай така! Реших, че съм изтървал още нещо сериозно. Това е изцяло нов дизайн и следващият път ще коригирам тези дреболии! А и ще има разместване, защото трябва да има фрезоване. В момента ще се наложи малко да изпиля платката, че да влезе в кутията. Но мисля, че е нормално за нов дизайн! Иначе с отстоянията няма как да имам проблеми, защото е разделена на зони и отделните напрежения няма как да прескочат толкова. И там, където се доближават, съм сложил земята :) За всеки случай! Тая тояга съм я ял вече...

_________________
www.elkran.com


Пет Май 17, 2019 1:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ако на J401 имаш 220V, на J402 - 48V и на J403 24V, e много лоша идея трите куплунга (1) да са еднакви; (2) да са един до друг.
гледам платката и не мога да схвана как така имаш 3 напрежения и 2 общи жици между тях...

малките назъбвания от застъпени писти не може ли да си ги оправя програмата (вероятно алтиум)?


Пет Май 17, 2019 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ДедоБоре написа:
ако на J401 имаш 220V, на J402 - 48V и на J403 24V, e много лоша идея трите куплунга (1) да са еднакви; (2) да са един до друг.
гледам платката и не мога да схвана как така имаш 3 напрежения и 2 общи жици между тях...

Имаш траф с 3 първични и преместваш куплунга в зависимост от това с кое напрежение искаш да храниш!

ДедоБоре написа:
малките назъбвания от застъпени писти не може ли да си ги оправя програмата (вероятно алтиум)?

Може и да може ама аз не знам как става! Трябва да погледна! Ако не ще си ги оправя на ръка!

_________________
www.elkran.com


Пет Май 17, 2019 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
един читав CAD не би трябвало въобще да ги прави тия писти, че да се налага да се оправят...

полигоните също са умилителни. толкова много неща ме дразнят, че не си заслужава да ги описвам. не мога да преценя дали е твоя грешка/недоглеждане или толкова си може програмата. ако си довлечеш лаптопа, може да ти отделя час да "походим" по платката и да ти показвам какво не ми харесва.

не ме разбирай погрешно - платката вероятно ще работи и е електрически вярна. но вярно и правилно не са съвсем синоними, пък и допускат известна еластичност и двете. аз обикновено си губя 2-3 дена да оправям именно такива "красоти", слой по слой.

аз съм на 'вие' с алтиума. някои липсващи функционалности (примерно D-shape падове) дори не можех да повярвам, че ги няма, та питах по изложенията. и се оказа, че наистина ги няма. много интересна беше реакцията на презентатора "ами за какво ви трябва това?" обясних му, напоително. каза "хммм... верно. я да видим дали някой е искал такова нещо..." и се навря в някакъв дискусионен техен форум, дето всеки реве/дава идеи. за последните три години само двама души са питали по този въпрос. и коментара на презентатора беше "явно на никой не му трябва, затова и не е направено"


Пет Май 17, 2019 3:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28014
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Алтиума не знам дали го прави, аз от времето на протел 2.8 го правя на ръка, пускаш само един слой, пускаш го като контури само и тогава се виждат къде са останали частни от пътечки, по добре се вижда ако има такива излизания които правят нащърбване, а и лесно се намесват пътеките така че началото на всеки примитив да е в центъра на този от който тръгва... отнема си време, тука скоро правих едни на които не това ами и белия печат го нахвърлях както дойде, напоследък не съм в настроение за платки правене, добре че и не ми се налага.


Пет Май 17, 2019 3:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Дедо, честно казано има неща, които и аз не разбирам, свързани с полигоните. Мога да напиша в темата за Алтиум за тях, че тук други неща трябва да обсъждаме. Иначе на пречи да ти се обадя и да ти дам teamviewer, когато си свободен! Че миналата седмица бях в София, но не знам кога пак ще дойда!

_________________
www.elkran.com


Пет Май 17, 2019 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ДедоБоре написа:
един читав CAD не би трябвало въобще да ги прави тия писти, че да се налага да се оправят...

В по-новите версии на Алтиум са пооправили тия неща, но в старите беше трагично. Всичко което си редактирал впоследствие става на "наденички" - къси парчета писти едно до друго или едно в друго. Чистенето им беше голяма досада.


Пет Май 17, 2019 4:29 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Grubi написа:
Тия са локални PCB брокери - но преди това имаха свои фабрики тук, и мисля че имат свои в Китай, както и локален персонал там. И са доста опитни - все пак Ериксон и куп подобни радио компании са наоколо, и поръчват при тях.

На първите сме им сериозни клиенти, ако искаш ми прати герберите и ще получиш отговор почти веднага. Или им пиши директно или ще ти дам контакт. Доколкото знам експреса им е 15 дни, стандарта месец или нещо такова.


Multiteknik http://www.multek.se
Elmatika Norway http://www.elmatica.no
Cadint http://www.cadint.se
Macaos ME PCB https://www.macaos.com/


Много благодаря за отзивите. Така като гледам сайтовете само Cadint.se са производители. Правят енепиг и като възможности се вписват в изискванията.

Първите два линка изглеждат като компании брокери.
Ако Multitek могат да дадат отговор до 1-2 дена за приличен лийдтайм ще ги пробвам. По принцип избягвам да се занимавам с брокери за прототипи. Уж всички имат по сто ПЦБ производителя зад гърба си, но накрая като дойде време да изпъляват обещаното отпреди година когато е почнал проекта се измятат като фурнаджийски лопати. После трябва да се правят компромиси или редезайн в последната минута само и само да си получиш прототипите навреме. Предпочитам да работя директно с производител, особено след като съм им изучил номерата.

Или нещо ми убягва, или доколкото схващам Макаос правят само софтуер за платкаджийници а не платки


Пет Май 17, 2019 11:48 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ДедоБоре написа:
ако на J401 имаш 220V, на J402 - 48V и на J403 24V, e много лоша идея трите куплунга (1) да са еднакви; (2) да са един до друг.
гледам платката и не мога да схвана как така имаш 3 напрежения и 2 общи жици между тях...

малките назъбвания от застъпени писти не може ли да си ги оправя програмата (вероятно алтиум)?


ДедоБоре, колкото и да се разкъсвам вътрешно гледайки това творение на снимките по горе, признавам че е имало поне малко мисъл докато дизайнера е дизайнвал:
Изглежда че само един от трите конектора се насища. После който и кабел за 24, 48 или 220 да закачиш няма да има проблем с изпушване и нещото ще работи, стига напрежението идващо от кабела да е съвместимо с БОМа на платката.


Съб Май 18, 2019 12:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28014
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Абе ... както и да го погледнеш, 3 различни напрежения на еднакви конектори ... нямам идея какво точно правят, като гледма май към релета отиват, ама пък тоава защо са различни, явно има разлика .


Съб Май 18, 2019 4:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
@jig.tak - аз съм написал по-горе, че са брокери
В Северна Европа производители и фабрики не останаха, може би само във Финландия покрай Nokia.
Има тук наблизо само едни за прототипи
www.cogra.se , те имат фабрика на 30мин от мен.

multek, elmatica - бяха производители 30 и повече години, но с тия регулации затвориха локалните мощности, някои от шефовете им се преместиха в Китай, за да са до линиите и така оцеляха.
CAM-a и входящия контрол се правят във Швеция.

macaos e брокерски софтуер, качваш си герберите и виждаш цени и срокове на секундата. При нужда им се обждаш, защото CAM-a се прави пак тук от хора от бившото производство

cadint - тия чичовци също идват от бизнеса, не мисля че имат собствена фабрика. Но са писали книги за дизайн с PADS

В обобщение - ако наистина е толкова спешно, хвърли примерни гербери и поръчкови инструкции и ще имаш оферта. Както казах - не са случайни хора, и снабдяват Ериксон, Волво, Флекстроникс и т.н.


Съб Май 18, 2019 7:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Тони, това за клемите е много дискусионно! Ще ти снимам в понеделник 2 реализации - тайванска и италианска! И ще направя друга тема, че не е за тук!

_________________
www.elkran.com


Съб Май 18, 2019 9:50 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Мерси Груби
Makaos изглежда добре като идея, но без НДА няма как да кача нищо в облака им. Ако закупчиците одобрят Cadint ще ги пробвам и тях.

В момента единственото работещо решение което ми предложиха обичайните заподозрени в УК е 10 раб дена с ЕНИГ и МТ40 на Изола + отделно 7-10 раб дена за доставка на материала. Паладий само в Германия:още 5 дена. Медни ТН вии: уй


Сря Май 22, 2019 11:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
jig.tak написа:
Медни ТН вии: уй

ако са ти го казали французи, може да значи и че го могат


Чет Май 23, 2019 7:39 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 78  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни