Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Продавам... бус :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Продавам... бус :)
Ами като замисля колко плащам за хотели, вили, самолети и т.н. - инвестиция в нещо подобно не е зле. Като сложа и вътре бутилки за гмуркане, компресор, легло, котлон и т.н.... ами ще ходя по познатите, които вече са инсталирали каравани по плажовете на север и на юг, имам познати и в Хърватия с подобен бус. Да не говорим, че ако трябва да местя стари мебели, уреди и т.н. няма да се чудя откъде да наемам. Дори и за мобилен офис става - познавам няколко образи тука, такива. Ходят си по задачите с кемпер.


Вто Дек 22, 2020 12:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Е, ти си знаеш най-добре нуждите. :) Имам познат, чиято фамилия са страстни фенове на риболова. То и аз съм, но не чак до там, че по Коледа да зъзна на язовира. Та той мислеше да преоборудва бус в кемпер, но в крайна сметка си купи кемпер. Не съм в час с материята, но все пак имай предвид, че преоборудване у нашенско би могло да изисква технотест на кемпера.


Вто Дек 22, 2020 12:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Продавам... бус :)
ааа за зимата нещата става сериозни, там трябва и подово и специално отопление.
Модифицране само вътре - в смисъл легла, стойки, маса и т.н.
Кемпер-а струва сума ти и пари, лесно може да бъде 10 пъти по-скъп (и то малък и необорудвам за зима...имам предвид до -20 и т.н.)


Вто Дек 22, 2020 3:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
То на кемпера, първоначалната цена му е само част от набутването. После се почва голямото вадене...

Аз съм си хипстър по душа, ама такова нещо не мисля, че бих си причинил (кемпер/каравана). Една дърта жипка, вътре една палатка с една голяма тента и това е.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Дек 22, 2020 3:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Продавам... бус :)
Колегите и шефовете имат и каравани, и кемпери - почти всички. Но започват да мислят, че кемпера е безмислен и скъп - но каравана с отопление за ски може да си заслужава. Лятото до Хърватия - цяла зима на снега на север. И нормална кола за влачене и разходки.
Къмпингите са мнооого развити тука - и летните, и зимните. И почти винаги са пълни / и с хора, и с кравани. Кемперите - повече за богати пенсионери, които искат да обикалят. А най-якия кемпер, който съм виждал без един Камаз - май даже го бях описвал. Преустроен, със стойка за два кродови мотора и всичко необходимо да обикаляш света.


Вто Дек 22, 2020 4:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Щом е толкоз развито, взимаш под наем. И без това ще го правиш 1-2 пъти в годината... ако е читава годината. Това с преустройването е за хора с много свободно време...ужасно много време. И пари. Един познат така преустройва едно Ивеко... Прави го 2 години, накрая каза, че му излезнало "почти" колкото ново... и дойде ковида. При това говорим без да смятаме времето и неговия труд, а той бая нещо отхвърли сам. Е вярно, било си уникално, по негов си тертип... ама това е по-скоро щото не си признава, че се е набутал :)

А това пък да ида с каравана на ски - хептен не му разбирам тръпката. Цял ден си на баира, въздух, свобода... вечер искам горещ душ, маса с пиячка и пържоли и легло. Въобще не ми се връзва концепцията да слезна пребит от лифта и да се прибера в нещо два квадрата и половина. За топло време - бива, ама за зимата... не е мойто... Хора всякакви де....

А за Камаза... като се замисля, че ги имахме в казармата, вероятно са ги бракували за без пари. А те си бяха почти готови - дизелова 3 оска, фургона е с изолацията, изтърбушваш "електрониката", режеш два прозореца, слагаш вътре тапицерията и е готов. Даже май си имаха вградена сгъваема кушетка, конзоли за окабеляване си има... ебати бизнес нишата подхвърли и ти :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Дек 22, 2020 5:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Продавам... бус :)
Камаз и удоволствие - малко не ми се връзват двете неща. Дали ще те пуснат с него на къмпинга?


Вто Дек 22, 2020 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Продавам... бус :)
И на мен ми е трудно да схвана концепцията на кемпера. Чувал пари за нещо което се ползва 1-2 пъти в годината. Като човек живял близо 2 години на каравана обаче съм с 2 ръце за комбинацията от каравана (2ра употреба са направо без пари) и 4х4 SUV-че. Бусът е някакъв компромис, но както казва Цецо трябва да имаш мноооого вереме да се занимаваш. Аз не бих се хванал с подобно начинание, освен ако не ми е дивото хоби.

А след цял ден на пистата да влезеш в караваната, да запалиш газовата печка, да си вземеш душ и след 10 мин да си на 30 градусова сауна с готов чай, мъждукаща светлина, приятна музика и жената в огромното двойно легло е въпрос на усет за живот. Всякакъв комфорт минава на заден план в такъв момент.


Вто Дек 22, 2020 6:23 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3082
Мнение Re: Продавам... бус :)
Цитат:
жената в огромното двойно легло

Бе няма да купувам ....ама тва горното ме заинтригува....за караваната ли става въпрос?


Вто Дек 22, 2020 7:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Продавам... бус :)
https://polarvagnen.com/polar-840/
https://www.kabe.se/se/#start2

Никакви 2 квадратни метра, никакви газови печки - паркираш и включваш кабела, и така цяла зима - или целия сезон. Отвън те чака дървена вана с печка на дърва, сауната е наблизо, снега също

A с Камаза не ти трябва къмпинг, всяко място е къмпинг.


Вто Дек 22, 2020 7:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Продавам... бус :)
Е караваната е горо-долу подобна на размер, мака и далеч не толкова луксозна. Има си баня, кухня, холче където дивана се слива с масата на двойно легло и спалня с две единични легла. Общо май са към 14 кв.м., т.е. по-просторно от студентското ми жилище което беше 11 и едва се събирахме 2ма. В караваната сме спели спокойно две двойки по 1-2 седмици.


Вто Дек 22, 2020 10:09 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Е то голяма каравана не е много евтино, малката за кого по-напред. В момента мислим по въпроса, караваната има предимството, че може да откачиш тръка и да обикаляш с него, не е като да обикаляш с 40 футов камион. Тук обаче /сащ/ май е по изгодно да рентваш, много пъти сме вземали голямо RV, каравана още не сме че няма с кво да дърпаме, и за камионетка се оглеждам, нещо на което и седлови шарнир да може да се монтира.


Вто Дек 22, 2020 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Продавам... бус :)
То цената е относително нещо, но такива на по 10 г дето почти не са ползвани струват по-малко от годишен наем в Мюнхен. А нищо не пречи да вземеш една на 20 г. и нагоре, особено ако е била държана под навес. Тях направо ги подаряват

https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/h ... ml?ref=srp


Сря Дек 23, 2020 3:39 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Е по-скоро но такова но нещо не харесвам ни един флорплан https://www.palominorv.com/fifth-wheels ... 389FL/3697
Но както и да го мисли човек това си е май повече разправия от колкото удобство, все повече си мисля, че наема е по-добра алтернатива. Отделно много малко къщи в САЩ имат драйвуей или подходящи място където да паркира нещо такова, или трябва да си вземеш фермичка... или пък да си в някой щат от типа Аризона/НюМексико/Техас..


Сря Дек 23, 2020 5:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Продавам... бус :)
HCL написа:
То цената е относително нещо, но такива на по 10 г дето почти не са ползвани струват по-малко от годишен наем в Мюнхен. А нищо не пречи да вземеш една на 20 г. и нагоре, особено ако е била държана под навес. Тях направо ги подаряват

https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/h ... ml?ref=srp


Добра идея, благодаря. Иначе разликата ако купиш каравана за 100к евто и кемпер за 100к евро е сериозна, както предполагам знаете. Или дори на половината цена. Имам си тук на 2км от мен магазин за кемпери...много са приятни, но цените са ужасни, дори и на старо. А като гледам (по разните ТВ канали) в САЩ какви подвижни къщи се продават и пренареждат...по-добри са от къщурката в която живея. Но пък и цените им са същите.


Сря Дек 23, 2020 8:15 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни