Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Продавам... бус :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Продавам... бус :)
Тони за някои неща си в грешка. С живот в каравна може да се спести сериозно количество пари именно по големите европейски градове. В Мюнхен наемът на едностайно апартаментче струва към 1200е. Аз си избих инвестицията за караваната за 6 месеца, при все че я бях паркирал в национален парк и удоволствието ми струваше 200е на месец (ама кефа реката с ледена алпийска вода да ти е на 20м от спалнята си струваше). От там натък си на чиста печалба от поне 10к евро на година, което в социалистична Европа след данъци си е сериозна сума. Това млад човек спокойно може да го прави 5-10 години което дори при една консервативна инвестиция в SPY ще ти позволи да си купиш малък апартамент на много места по света или да обиколиш същия на длъж и на шир преди да тръгнеш да правиш семейство.

Не съм съгласен и относно живеенето по приятели, особено пък в Германия, където е стандартна процедура когато сменяш града. Но тук и културата предразполага към това. Всеки който познавам е живял поне няколко години в т.н. WG-та, в които познати и непознати живеят в един апартамен с цел подялба на разходите. И тъй като не е прието да взимаш пари от родителите си (аз взех от нашите за последно на 17 за еднопосочен билет и наем за 3 месеца) винаги опираш до моменти на безпаричие, в които социалната ти мрежа те поема докато се стъпиш на краката, което пък рядко е за повече от 2-3 месеца.


Чет Дек 24, 2020 5:48 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Ами аз не говоря изобщо за Европа а за САЩ защото така му беше тезата. В Европа е друго, там и децата живеят с родителите си много по-дълго. В САЩ в момента рент на евтино кондо е около 700-750$ в град като Вегас или Инди, Калифорния е друго. Това разбира се е малко и в някой не много лъскав квартал, но и това не е най-евтино то, има тип мотел, преди години бяха по 20-на $ на вечер, сега не знам по колко са. Не че няма евтини каравани, но това със сигурност не е спасение за хора без доходи защото някой трябва да го плати. Употребявана на лизинг ще е трудно особенно за човек който не може да си позволи рент на апартамент. Има разбира се мобилни домове под наем, никога не съм проучва, но не мисля че ще спести кой знае колко много. Тия които живеят на каравани са основно такива които са ги придобили преди да останат без дом, или са ги купили в последствие докато са били под наем.
Не малко от тия просто така си ги кефи.
В САЩ има огромен избор, въпрос кой какво иска, рядко възможните избор е само един. Освен това трайно безработни има само по желание, няма начин в тази страна да искаш да работиш, и да няма какво, просто няма, работа винаги е имало поне от голямата депресия насам. 2008-ма не се отличава ле, ако някой трайно е стоял без работа най-вероятно е бил много предирчив. Та за всеки с работа, не е проблем да си плаща наем.


Чет Дек 24, 2020 11:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Продавам... бус :)
ToHu написа:
---
Те и малко от любимата ти страна:
https://www.cian.ru/sale/flat/232639227/
Тва по днешния курс какво прави, има няма 800к за 80 кв, казват център ама щото така модерно...

Не казват център, а с зашеметяващ изглед към центъра :)
Цитат:
Уникальный вариант с захватывающим видом на центр Москвы,


Те познатите строители и сценисти търсеха. Но сега в кризата, позамряха нещата. Тая година имаха 1 концерт... :(


Нед Дек 27, 2020 11:11 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Продавам... бус :)
https://m.youtube.com/watch?v=p1qEAxqPNEU

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Дек 27, 2020 12:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Продавам... бус :)
Продаде се за 11к. Бях паднал и до 9к за няколко седмици. Нека го кара новият собственик безаварийно. Поуката е да стои човек далече от малки пазари. Изкривяванията поради разминаване между търсене и предлагане са големи. В Германия за тази цена нямаше да стои и седмица.

Един познат прати вчера снимки от тризвезден хотел в центъра на Варна, където и куче би го било гнус да пренощува. Цена - 150 лв на нощувка... за тези пари в пика на сезона в Египет и Турция вървят топ 4 звездни на плажа


Сря Авг 18, 2021 1:32 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам... бус :)
Трябваше да го задържиш още малко и щяха да се бият кой да го вземе за 30 :)


Сря Авг 18, 2021 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Продавам... бус :)
Да не го докараме до там, че само електрониката да се продава за повече отколкото целия бус, че тогава става интересно


Сря Авг 18, 2021 3:59 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни