Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Ако горното е недостатъчно, може да добавите в рецептата и ракиджос...


Пон Окт 05, 2020 8:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Ми не. И без ракия става, явно глупостите на търкалета някак си работят... което си е невъзможно, ама ей на.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 9:09 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Глупости на търкалета не е фактът, че съществуват климатици на японски производители, произведение в Япония, за японския пазар, а легендите как видиш ли те били единствените истински. Легендите са добре подплатени с лакърдии от търговците на такива климатици.
Една от популярните е, че имали невероятен КОП, който моделите по нашите земи не са имали, нямат и никога няма да имат. Щото видиш ли японското знание не може да напусне пределите на Япония, а останалите производители на климатици са смотани и не могат да се сетят да разкапачат климатик-чудо за да попият от знанието. :D

Повечето притежатели на такива климатици са като облъчени...
Приятел си беше купил такъв. Чистак нов. И ми обяснява - много е тих. Има екстра да прави въздушна струя стигаща на разстояние 15 метра. Сега съм го пуснал в тих режим със струя 15 м. Пъчът беше технически грамотен, но не успях да му обясня, че едното изключва другото.
Беше си купил пак такъв, но втора употреба. Не много след това му се израдваха в Надин...

Та както казах по-напред - хайде да си спестим лакърдиите. Големи хора сме, технически грамотни. Тук такива басни не са вървежни...


Пон Окт 05, 2020 9:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Че и чат пат сме наясно що е то локална търговска зона, преоритетен пазар, както и що е то изнесено производство ... затова явно ги говорим тия глупости на търкалета.

Аз не казвам, че всички таралясници втора ръка са железни, а новите са боклуци. А казвам, че разлика при производството за специфичните пазари има и това, че на нещо пише Митсубиши, съвсем не значи, че Ханс и Драган получават едно и също нещо.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 9:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Също така знаем, че има различни класове продукти на един и същ производител Би било наивно да смятаме че А-класа и ЕС-класа са сходни продукти, понеже са все Мерцедес.
Същото е и с климатиците. Има евтини модели, има и скъпи. Или поне едно време имаше. И разликите между моделите не са козметични...


Пон Окт 05, 2020 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Е това някой отричал ли го е?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 9:59 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Ами това е в конфликт с лакърдията, че видиш ли само климатиците с йероглифи са истината.
Ако закупя от нашенско висок клас климатик без йероглифи, няма как да получа истински продукт...


Пон Окт 05, 2020 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Може и да получиш. Може и да не получиш. Условностите са много.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 12:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
След като стана ясно какво не става, сега се пита в задачата - кое в момента става?
Аз лично карам с митсубиши (MSZ-FH35VE2) и за сега нямам проблеми. Мисля, че кара над 3г вече.
И още един въпрос - кога се налага подмяна на по-малките филтри, които се прикрепят към основните мрежести такива? Единият е като пчелна пита, но чисто черен а другия като вата.


Пон Окт 05, 2020 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
michev написа:
След като стана ясно какво не става, сега се пита в задачата - кое в момента става?

Сложен въпрос. Търговците рекламират това за което получават голяма отстъпка или искат да разкарат от склада.
По-тъпият момент е, че за да се съберат отзиви за даден модел трябва време. И докато се съберат такива, заменили модела с нов.

Техниците които ги монтират също не са мерило. Липсват им потребителски наблюдения - кое в каква ситуация как се държи. Че съм имал и климатици с бъгове във фърмуера.
Техниците биха могли да имат задълбочени наблюдения за това което имат у тях или в офиса. Което пък обхваща много малка част от предлаганите на пазара модели.
Статистиката на ремонтите които извършват също не е съвсем меродавна. За да е, трябва да имат поглед и какви са продажбите на даден модел. Не е едно и също ако от даден модел са продали 10к и са ремонтирали 100 броя, и от друг са продали 3 климатика и са ремонтирали 2. Вторите не са по-надеждни, въпреки че са ремонтирали по-малко машини.

В резюме - бързо разузнаване, стискаш зъби и купуваш, надявайки се да не ти се падне нещо като моята последна покупка. Като опция може да запалиш свещичка на боговете на хладилните машини.
Ей, на, аз не свърших тая работа и сега си понасям последствията... :lol:


Пон Окт 05, 2020 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
itso.t написа:
Ами това е в конфликт с лакърдията, че видиш ли само климатиците с йероглифи са истината.
Ако закупя от нашенско висок клас климатик без йероглифи, няма как да получа истински продукт...

Ами ето ще ти направя сравнение на два продукта на Митсубиши пък ти си направи изводите - единият се продава в Emag - MSZ-FH25VE суперхиперинверторен А++++ само за ...1987 лева без монтаж. Подобен със съща спецификация 9000BTU се продава в Англия за £685 паунда (около 1550 лева), обаче на английският шумът на вътрешното тяло е 19dBa а на българският 36 децибела, на английският КОП-а му е 5.68 / 5.42 охл/отопление, на българският не се споменава, само някакви А-та с плюсове. Та още ли смяташ че като се изръсиш една кола пари за нещо добре рекламирано в българия получаваш съответстващо на цената качество?

пп чакай малко, намерих в е-маг същият модел като този в Англия, кйто се продава в България за...2549 лева!!! Без коментар.


Пон Окт 05, 2020 9:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Нали това споменах по-напред в темата - производителите имат различни класове уреди. Допускам, че най-евтиния по нашите магазини ще е по-смотан от най-евтиния да кажем в Германия. Все пак вносителя не може да си позволи да продава безобразни боклуци в немско.
За сметка на което съм почти сигурен, че най-скъпия модел тук, ще е същия като най-скъпия в немско.
Е, освен ако няма специфични регионални изисквания. Например на всеки час да пуска бира, а на два - вурстче...

Редакция:
Да се върна на основната идея за това лирично отклонение. За мен е недопустимо производител от ранга на Мицубиши да си позволи да продава подобни пръчки. Нео, и другите китайско-български брандове могат. Панасоник, Мицубиши и т.н. е редно да не се изкушават.
Като се замисля, дори в продукцията на Хайер не съм виждал толкова ниско качество, въпреки че е абсолютно китайски бранд.


Пон Окт 05, 2020 10:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Тоест съгласен си че по-добре вносен, може и втора употреба от развита държава, отколкото продаван нов от "реномиран" вносител в България?


Пон Окт 05, 2020 10:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Не, съгласен съм, че по-добре нов, висок клас, отколкото Mitsubishi Heavy Industries. Да го напиша най-накрая правилно, та да се индексира както си требе...
Като се замисля, май е по-добре наточен Хайер отколкото тия бангии. И да се счупи или да върти номера, поне няма да ме е яд. Пръчка съм си купил, пръчка ползвам... :D


Пон Окт 05, 2020 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Кой е високият клас обаче .... щото митсубиши навремето минаваха за доста висок клас климатици, и хевито и електрикъла, надлагал съм не малко по дейта центрове и още даянят, но верно, те са друг клас, за домашни нямам опит.


Вто Окт 06, 2020 6:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни