Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Кажете добър магазин за филтри на Mitsibushi MSZ-GA25VA

E02 915 100 Left catching filter
E02 916 100 Right catching filter
MAC-415FT-E - Air cleaning filter

Може би ще ми трябват по няколко от позиция.

Благодаря!


Сря Сеп 16, 2020 10:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Мммм не мога да се сетя сега, ако разтърсиш по темите бях давал линк към един магазин който от време на време съм изпозлвал, имат много неща, тогава линка мисля беше свързан с фотоволтаични панели или литиеви батерии, но продават и ОВиК компоненти доста.


Съб Сеп 19, 2020 2:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Ами може и да излезе - тия филтри са сериозна шега...а повечето тела изобщо нямат и микробния филтър.


Чет Окт 01, 2020 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Той климатика ти е сериозно ветеран, едва ли намериш нещо за него. Виж за нова клима - там има глезотийки - плазма, йон, контрол на влажноста, кислороден генератор, аспирация...абе само дето свирки не правят.


Пет Окт 02, 2020 8:27 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Електрика на Мицубиши горе-долу бива, ама последните години Хеви Метъла е еб@ати отпадъка като качество...


Пет Окт 02, 2020 8:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Недей така, имам 4-ри Mitsubishi-та /без автомобила/. Електрик, 2 Хевита и един с йероглифи. Електрика - GC35 го карам 12 години, преди 2-3 му се появи пропуск на фреон от клемата на копресора. Добре че намерих за 50-на лири оригинален компресор в Англия, човека го купил попогрешка. Хевитата ги имам от 2-3 години, 20 и 25 са. Като работа по-добре от Електрика, пласмасата им на жалузите им е гадна, пожълтява.
С този с йероглифите нямам забележка, няма екстри но просто си работи. Единствен минус е че забравям коя къщичка на дистанционното за какво е ;)


Пет Окт 02, 2020 10:34 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
milenjs написа:
...Хевитата ги имам от 2-3 години, 20 и 25 са. Като работа по-добре от Електрика, пласмасата им на жалузите им е гадна, пожълтява...

Мога единствено да съчувствам.
За моя огромна радост имам само 1 (един) Мицубиши хеви метъл, който е с последно предупреждение. При следващ по-сериозен проблем, остава безработен и отива на трудовата борса.
За да си спестя малко писане, по-натам ще кача няколко снимки...

А на продуктите на тая дивизия на Мицубиши е забранен достъпът до мои жилищни и офиси! За вечни времена! :D


Съб Окт 03, 2020 8:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Аз пък съм най-доволен от Мицубиши, имам един на хеви индъстри и един електрик, имам също 2 Фуджита и 1 дайкин - всичките в България, от всички съм най-недоволен от дайкина, шумен, температурата варира в широк диапазон а напоследък мирише. Фуджитата са ОК ама не впечатляват с нищо, Мицубишито (хеви) е най безшумен от всички и е идеален за спане, вдига бързо температура зиме а лятото охлажда за броени минути, той и другото митсубиши са инверторни с йероглифи, трябваше да сложа трансформатори за да ги включа, но изглежда наистина има значение къде са правени и за кой пазар. Както колите с десен волан меду другото, японските са най-удобни, защото дясното кормило е нейтив за Япония, последните ми коли са немски и карането отдясно е страшно неудобно, нито седалката пасва, нито кормилото, нито педалите


Съб Окт 03, 2020 9:13 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Да се върна на "хеви метъла"...
Климатикът е закупен нов. Няколко месеца след монтажа умря. Ни вопъл, ни стон. Оправиха го гаранционно.
Мина около година, и тъй като хвана част от последния ремонт, го отворих да му поизчистя прахоляците. За изчистване го изчистих, но гледката не ми хареса.

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 206.69 KiB | Прегледано 2125 пъти ]


Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 234.42 KiB | Прегледано 2125 пъти ]


Ръжда, непочистени след заварките медни тръби. Мангалска изработка.

Поработи още година - две, и на поредната смяна на режима от топло на студено, се оказа, че фреонът е напуснал машинарията. Не ми се занимаваше, сипах му фреон и приключих случката.
На поредната смяна на режима, същата работа - фреон тц. Понеже беше захладняло, и пак не ми се занимаваше, пак го оборудвах с фреон, с идеята да изкара отоплителния сезон, пък като се затопли ще му обърна внимание. Ама не било писано. След месец пак остана без фреон, и се наложи да се намеся решително.

Ето и откъде пропускаше:

Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 111.96 KiB | Прегледано 2125 пъти ]


Това е меден преход от една тръба към две. Беше се сцепил по средата.
А докато тествах откъде пропуска, установих че чернилката от заварките по тръбите се отмиваше с вода. Да, ама и това не си бяха дали труда на направят тия мангали.

През годините съм имал не един и два климатика. Маркови, китайски и корейски. На такъв отпадък попадам за пръв път.

С това приключи (засега) моята сага, но не и с модела. Приятел ме беше питал за мнение - дали да си вземе такъв или много близък модел. Казах му да не взема, но явно вече е било решено. Неговият поработи половин година, и се спомина, че нагодих и рима. :D
Е, оправиха му го гаранционно, ама им тракаха зъбите един месец на печки духалки...

Та така. Допускам, че всъщност това може да е нормално за един "марков" климатик де, но аз да съм прекалено взискателен...


Нед Окт 04, 2020 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Мдааа както се казва Японска работа...


Пон Окт 05, 2020 12:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Bai Ui написа:
той и другото митсубиши са инверторни с йероглифи, трябваше да сложа трансформатори за да ги включа, но изглежда наистина има значение къде са правени и за кой пазар.


Мда, точно това е причината.

Аз имам един такъв Нешънал, дето е сигурно на 20 години ( то тая фирма от колко време я няма вече). Като 10 е при мен. Помня, че като го взех втора употреба, струваше 150% на чисто нов Дайкин, а те тогава минаваха за топ и си бяха цифра. Още не знам какво пише на копчетата на дистанционното, натискам ги като обучена маймуна :)

Обаче това говедо няма да хлопне, няма да щракне. Даже пластмасарията му вътре е още гъвкава и еластична. Помня оня екземпляр като го монтира и го хвана на железата без тампони. Викам, ти луд ли си бе, как така? Каза - когато го чуеш да работи, ако ще да е посред нощ, обаждаш се и идвам да ги сложа. Ами не съм се обаждал. Би го градушка, серат гарги, съседи си сипват боклука отгоре му... Няма и няма да спре това. И външното и вътрешно тяло обаче тежаха да си .... майката. Помня, че се чудех дали няма да спре асансьора.

За 10 никога не му е доливан фреон! Само се мие.

Та марката няма никакво значение. Важното е за кого е правен. Японска, ама за японци.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 7:53 am
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Цецо написа:
...Та марката няма никакво значение. Важното е за кого е правен. Японска, ама за японци.

На това комшиите му казват глупостакис на търкалякис. :lol:
Важното е да е правен от реномиран производител, не във фабриката в мангалия и ОТК да не е дремало.
Като контрапункт на така прехвалваните от години "климатици с йероглифи".
Имам безупречно работещ Панасоник купуван от Техномаркет, по времето когато се намираше в Дружба 1. Да, не беше евтин модел. Със съответните му екстри - концентратор на кислород, йонизатор и т.н. И също като цецовия - не тропа, не хълца, не подсмърча. Само бачка.
А, да. Няма йероглифи.

Та всъщност е до производител. Ако Мицубиши Хеви Метъл държаха на името си, нямаше да допуснат на пазара такъв отпадък с тяхното лого. Аз затова и не пропускам да ги похваля де. Чувствам се длъжен да бъда съпричастен към изграждането на имиджа им... :D


Последна промяна itso.t на Пон Окт 05, 2020 8:47 am, променена общо 1 път



Пон Окт 05, 2020 8:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Дали са глупости или не - си е твой проблем. Не мой. :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 8:29 am
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
А, не е и мой. Аз не кълва на подобни градски легенди. Хм, поправям се. Може би са селски легенди...


Пон Окт 05, 2020 8:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Филтри Mitsubishi MSZ-GA25VA
Ок. Аз пък съм сънувал, а това на стената у нас е картина, топлим се духовно :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 05, 2020 8:37 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни