Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Имам нужда от съвет 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение Имам нужда от съвет
Купувам една джаджа - прецизен сензор от фирма близо до Сиатъл. Искат ми транспортни разходи до София $400!! При това не става дума за срочност!
Много ми се вижда - дали имам начин да направя икономия. Моля, дайте ми съвет


Съб Юни 13, 2020 1:06 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Размер, тегло, опаковка ?


Съб Юни 13, 2020 1:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Не знам, каква ще е опаковката, но джаджата е 200грама и под 20 см, ако се разгъне!


Съб Юни 13, 2020 1:52 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
https://www.ggbg.bg/

EDIT: Изпращача задължително да ти предостави тракинг номер

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Съб Юни 13, 2020 2:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Благодаря. До колко е сигурен този канал - стойността та пратката е над $5000?


Съб Юни 13, 2020 2:47 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Хмм няма начин да струва 400$, може да я е застраховал и затова да е толкова скъпо, но пак ми се вижда скъпо. Нямаш ли федекс или UPS акаунт, може да ти го изпрати с твоя акаунт номер. Сега проверих, ако го шипна без да използвам акаунта си и е с размер 10х10х5 инча и с тегло 2 lb цената е 249$ като това включва и застраховка на 5000$, застраховката ти е около 60$ от тая цена. С федекс ще е сходно предполагам. Това което е дал колегата по-горе е фирма която прави групажи и шипва с авио карго. Ако не ти включват застраховка аз не бих шипвал нещо подобно с тях. От една страна там работят Българи, циганията си е такава навсякъде, шанса да бъде откраднато, повредено, изгубено не е малък. От друга с които и авиолинии да работят все са идиоти, и КЛМ и Айрфранс и Луфтвафе ... при последните шанса да има повреди е най-малък но редовно в авиокарго пратки имаме проблеми от смотани товарчи по летищата, та шанс да бъде повредено винаги има и това не е в контрол на фирмата спедитор.
Не на последно място това нещо трябва да стигне до тях, за този размер ще ти вземат 68 $ като минимум, като отново 52 от тях са застраховка. Ще имаш и там някъде застраховка в авиокаргото, и до тук си 120$ ....може би ще е малко по-евтино от 250-те които иска UPS но ще е повече разправия, а и доставчика може да ти откаже да ти издаде фактура на БГ фирма а да го шипне в САЩ, и най-вероятно ще иска да ти начисли и salse tax зависи в кой щат е, който при цена от 5000$ ще е повече от транспорта който ти е оферирал.


Съб Юни 13, 2020 4:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Имам нужда от съвет
ToHu написа:
... Луфтвафе ...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Хайде де!


Съб Юни 13, 2020 10:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Е кво толкова, Луфтвафе или Луфтханза, все на Германците самолетите.


Съб Юни 13, 2020 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
pipilica написа:
Е кво толкова, Луфтвафе или Луфтханза, все на Германците самолетите.

Съвсем точно, за пилотите не знам но стюардесите 100%, дори подозирам че може да са маскирани кадри на СС.


Съб Юни 13, 2020 11:12 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 310
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Тези $400 може би не са само цена за транспорт, а включват и застраховка, както по-горе писаха и International Handling Fee(малките фирми ползват услуги за оформяне на документите по износа, при по-високи цени на продуктите)
Скоро ползвах Fedex($120-транспорт) с акаунт на изпращача и пратка 12" x 12" x 4" and 5 lbs от щатите.

.


Нед Юни 14, 2020 7:47 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Ами почти сигурно застраховка, изпращача няма да иска да рискува с нещо за 5000$ ако не го получиш ще си го търсиш от него, затова и обявява цената към превозвача, съответно превозвача не иска да носи отговорност и застрахова пратката. За експортната документация ... не съм много сигурен но може и за там да плащат нещо, износа от САЩ е сравнително прост, но ако използват фирма и там сигурно им вземат някакви пари, иначе може и федекс/упс или който е там да го направи и мисля е безплатно, то няма реално какво да правят много, стига да не попада в група на контролирани стоки. И на мен ми се види височка, но няма да е много по-евтино ако ще го шипваш до някого и той да ти го шипва до теб. Аз мога да ти го шипна, но без да му се прави застраховка ми се струва рисковано. И като сложиш двата транспорта и два горе долу същите пари, ще спестиш 50$.


Нед Юни 14, 2020 1:51 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Syrius-B написа:
Благодаря. До колко е сигурен този канал - стойността та пратката е над $5000?

Ползвам им услугите от не помня колко време. До сега няма нито една издънка. Имай впредвид обаче че имаш да плащаш 1000$ ДДС! и те ти искат документ за плащане за да декларират стоката пред митница. Иначе за транспорта цената можеш да я провериш на сайта им. Ще се наложи да почакаш малко - около 1 месец (в момента има пратка пристигнал при тях в средата на Март която още не е в София, но това е изключение).


Пон Юни 15, 2020 1:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
PhilipZ написа:
Syrius-B написа:
Благодаря. До колко е сигурен този канал - стойността та пратката е над $5000?

Ползвам им услугите от не помня колко време. До сега няма нито една издънка. Имай впредвид обаче че имаш да плащаш 1000$ ДДС! и те ти искат документ за плащане за да декларират стоката пред митница. Иначе за транспорта цената можеш да я провериш на сайта им. Ще се наложи да почакаш малко - около 1 месец (в момента има пратка пристигнал при тях в средата на Март която още не е в София, но това е изключение).

Тия стават за нещо евтино
Код:
Транспорт от САЩ до офис София   18 лв. на всеkи започнат килограм в рамките на един курс + 20% от фактурната стойност.

Май най-добре хващай самолета, хем и една екскурзийка ще си направиш.


Пон Юни 15, 2020 4:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Имам нужда от съвет
Ами така както са го написали е странно. За да искат 20% от фактурата стойност, един вид плащат ти ДДС-то изглежда че те организират вноса, но за са ти искат парите на теб явно го внасят на тяхно име. Въпросът тук е какъв документ ти издават, за каква сума, защото това ддс става невъзстановяемо, а ако сте регистрирани по ддс може да си го възстановите, то ако сте и счетоводител няма да е много доволен.


Пон Юни 15, 2020 7:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Имам нужда от съвет
ToHu написа:
pipilica написа:
Е кво толкова, Луфтвафе или Луфтханза, все на Германците самолетите.

Съвсем точно, за пилотите не знам но стюардесите 100%, дори подозирам че може да са маскирани кадри на СС.

"Пътувайте с Луфтханза,
Да не ви изпращаме Луфтвафе!"


Съб Юни 20, 2020 7:01 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни