Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Сценично и архитектурно осветление 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Сценично и архитектурно осветление
Някой тук занимава ли се професионално с такова, и използва ли DMX512 - жичен и радио?
Интересно ми е къде и колко се използва в България, и наоколо - в няколкото магазини които влязох и говорих - повечето отговори бяха само за DALI. Предполагам използват се и обикновенни дистанционни - но това е само за обикновенно осветление.

Обикновенните места за използване за телевизии, театри, концерти, стадиони, клубове, кина, молове, улици, училища и т.н.


Вто Май 19, 2020 12:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Сценично и архитектурно осветление
Ами ползва се - що да не се ползва. Никаква драма не е. Чак професионално не съм се занимавал - бях се хванал по едно време да направя няколко приемника, обаче е невъзможно да се слезе под цената на китайците, а нещото не е кой знае колко сложно и го правят масово. И на никой не му дреме че слагаш хубави части. Един единствен клиент изкупи почти всичко което бяхме направили - правят фонтани и бяха склонни да са малко по-скъпи но да имат сервиз в рамките на ден два - което с китаеца е мисията невъзможна. Имам един модел с 8 канала с триаци - един панаирджий искаха да си осветяват някви атракциони и искаха няколко ефекта да има само. Ама така и така го правя му сложих и DMX.


Вто Май 19, 2020 12:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сценично и архитектурно осветление
Ами и фонтани, и клубове и дискотеки, и разни спортни, авто и т.н. събития.
Професионални са - щом се изкарват пари с тях, и са сертифицирани - няма какви други да са.
С китайците, и останалата част от Азия - там положението е ясно, но и те купуват от Европа, не е само като да продават.
Но там и културата и отношението към осветлението е друго. То и се създава - нищо не идва наготово.


Вто Май 19, 2020 1:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни