Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Студентски търг 2019 Chalmers 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Студентски търг 2019 Chalmers
Има още две месеца, но нещата се заформят, вече има и каталог.
Някой няма ли да дойде на гости за купона?

https://eta.chalmers.se/auction/all/


Пон Сеп 30, 2019 11:05 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Доста интересно. Какво препоръчваш относно пътя от България до там ?

_________________
www.ev-bg.com


Пон Сеп 30, 2019 1:06 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Lufthansa e най-лесно. София - Гьотеборг през Мюнхен или Франкфурт. Има и ЛОТ, KLM и т.н. От евтините - Wizz и Ryan през Лондон.
С кола... няколко дни. Ако някой ще идва да се обади - да изстудявам бирите. Имайте предвид, че търга е от обяд докато продадат всичко, стоял съм и до 2 часа сутринта, но съм си тръгвал и 22 часа. Но си е време и търпение, както и силен глас за наддаване.
Има и разни други екстри през почивките - компоненти, книги, развойни бордове и т.н.


Пон Сеп 30, 2019 9:19 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Сега ги гледах през Lufthansa и не знам дали има уловка някъде, но билетите не са зле . 150 лв двупосочен, което си е оферта. А на самия търг ако съм само с английски ще има ли оправия, или е мисия невъзможна ? :D В смисъл и ти да си свършиш работата, а не да се занимаваш постоянно с "чужденци".

_________________
www.ev-bg.com


Вто Окт 01, 2019 8:17 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Нямаш никакъв проблем, идват шведи, но идват и германци и други. Всички говорят английски, само с шведските числа при наддаването може да има проблем - но според мен не е. Все пак не го взимай много насериозно -това е студентски търг, който е повече забавление отколкото исктински бизнес - но има и интересни неща, които се продават относително скъпо. Ако мислиш за големи работи - трябва си кола, или да си приготвиш палет за UPS Freight :)


Вто Окт 01, 2019 8:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
сичкото лекрой умряло...
дали наистина мрат като мухи, дали не са устойчиви на студенти, или е някакъв общ дефект като на Ицо?


Вто Окт 01, 2019 8:58 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Grubi написа:
Нямаш никакъв проблем, идват шведи, но идват и германци и други. Всички говорят английски, само с шведските числа при наддаването може да има проблем - но според мен не е. Все пак не го взимай много насериозно -това е студентски търг, който е повече забавление отколкото исктински бизнес - но има и интересни неща, които се продават относително скъпо. Ако мислиш за големи работи - трябва си кола, или да си приготвиш палет за UPS Freight :)


Ако реша да идвам разбира се, че не е за бизнес, а аз забавлението. По принцип купувам само развалени неща с цел забавление и самообучение при ремонта.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Окт 01, 2019 9:01 am
Профил WWW
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
ДедоБоре написа:
сичкото лекрой умряло...
дали наистина мрат като мухи, дали не са устойчиви на студенти, или е някакъв общ дефект като на Ицо?


Със сигурност си имат някакви специфични и техни си болежки. При някой TDS-и примерно 90% от проблемите все са им от едни и същи неща и всеки TDS рано или късно стигат до тях :D

_________________
www.ev-bg.com


Вто Окт 01, 2019 9:03 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
ами първия и последния Лекрой който оправях и май го продаодх на някой от форума... беше глупав проблем със захранването, на скопа нищо му нямаше. А захранванията си некви такайски, нищо общо нямащи със скопа.
И копчетата се трошат лесно


Вто Окт 01, 2019 9:06 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Оооо, сложил съм го в едра сол, да си поеме. Като му дойде ред - ще пиша. Сега съм разхвърлял тек-а, 2465, че му се запалиха едни 68 нанофарадни кондензаторчета сладки.


Вто Окт 01, 2019 11:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Аз си харесах едно банциг-че, ама не знам как ще ми го вземат на връщане за багаж на самолета :).


Вто Окт 01, 2019 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
ДедоБоре написа:
сичкото лекрой умряло...
дали наистина мрат като мухи, дали не са устойчиви на студенти, или е някакъв общ дефект като на Ицо?

Някои техники се повреждат и без моя намеса бре. Не може Ицо да е виновен за всички дефекти... :D

Редакция:
Я виж каква джаджа:
https://eta.chalmers.se/auction/images/ ... 75_box.jpg


Вто Окт 01, 2019 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
ахъм... излезе ми на радара. и още от някои нещица ми потекоха лигите. 8971, примерно. ще заформи бандата с нови бандове :P
но моя 8970 е А версия и трябва да поровя дали/как се вдига до В. суипера ми е ОК за новия оркестър.
прави ми впечатление цели 3 броя на същия суипер. на два от тях някой са им измъкнали чекмеджетата, очаквах да ги видя отделно, ама нъцки.
83540 ще е добре дошло у нас, ама това на търга е (1) само в комплект със суипера; (2) има червена лепенка на него и надпис AKTAS! (което си го превеждам като 'умната!'). целия сандък определено не ми трябва.

ако Груби ще ходи, ще го помоля да влезе в ролята на Рудолф.
или някой белобрад старец ще наддава до 300 пари, или никой няма да разбере какво е, и ще го отнесе елена за 30.


Вто Окт 01, 2019 9:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Ами някой от доцентите или професори, или има един от SAAB с които се борим за тия неща - те омъкнаха калибраторите едно време.
Аз пропуснах предната година, че бях при арабите на конференция, дадох пари на колега и още не съм си ги взел нещата които ми е купил. Срам, страх и ужас!

Но иначе няма проблем - напишете какво ви е на сърце, всичко дето влезне в SAAB-a няма проблем. Научих се да правя и палети, т.е. може да се справя със всичко :) Хаха . Но най-добре - пожертвайте по 150 пари и ми елате на гости за два дни, ще ви посрещна и ще има къде да спите и ще си направим купона.


Сря Окт 02, 2019 12:23 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Студентски търг 2019 Chalmers
Аз иначе сериозно го обмислям. За бири ще пием, но за спанета не обичам да натоварвам. Гледам има едни "хотелчета" в близост на добри цени. Уловката може би е че са с големи общи стаи. Нещо като хостели където спят по 20-30 човека в стая. Такова чудо не съм виждал до сега и ползвал. Имаш ли впечатления тези там дали стават за 1-2 преспивания ?

_________________
www.ev-bg.com


Чет Окт 03, 2019 10:07 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни