Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
8 управляеми релета 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 2:03 pm
Мнения: 36
Мнение 8 управляеми релета
Останала ми е една бройка от стара моя разработка. Накратко това е модифициран рутер, който може да управлава 8 релета.
Като опции има, scheluler-и позволяващи определено реле да се вкл. в определен ден от седмицата, месеца, годината. вкл. на релета определен период, има и Ping-алка , и освен това си е напълно функциониращ рутер за интернет :D
Това в интерес на истината като хардуер се оказа най-стабилния, независимо че минах на orange-pi (където за 2 години горе долу се скапват). Но където съм сложил рутер базирани не са мръднали. Мисля че мога да се разделя с това си творение за 100-тина лева. Недостатъка е че е старичко като разработка и интерфейсa e малко ръбат, но функциалноста е безупречна. Ето и снимка на творението:


Прикачени файлове:
IMG_20190626_164330.jpg
IMG_20190626_164330.jpg [ 2.01 MiB | Прегледано 1480 пъти ]
Сря Юни 26, 2019 4:00 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: 8 управляеми релета
Не, че нещо, ама тоя TP-LINK не е много по-надежден от Orange Pi. Имал съм поне 3 рутера WRN-740N всички са давали дефект след време. Един микроконтролер с прилично уеб приложение би свършило по-добра работа. Иначе евала, че си рециклирал рутера.


Сря Юни 26, 2019 5:48 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 2:03 pm
Мнения: 36
Мнение Re: 8 управляеми релета
kalata23 написа:
Не, че нещо, ама тоя TP-LINK не е много по-надежден от Orange Pi. Имал съм поне 3 рутера WRN-740N всички са давали дефект след време. Един микроконтролер с прилично уеб приложение би свършило по-добра работа. Иначе евала, че си рециклирал рутера.


Както казах, по-новата версия на това работи на Orange-PI, където на 2-рата година хвърляш SD картата и след още малко време, хвърляш и PI-то, докато такъв рутер нямам дефектирал все още, а на места работят от 8-10 години.


Пет Юни 28, 2019 8:30 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни