Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
esp8266 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 2:03 pm
Мнения: 36
Мнение esp8266
Здравейте,

хоби ми беше да пиша разни софтуери и накрая взех че разработих един два проекта, някой от тях даже и се ползват тук таме :)

едното е RFID система за контрол на достъп, примерно до асансьоти, входове на блокове и т.н.
Различното от стандартните е че се настройва лесно през web интерфейс, посволява да се слагат имена на таговете, да се групират по апартаменти, брои колко пъти са използвани, има опция за разпределяне на задължения според изхарчена сума на базата на използването за изминалия перод, може да криптира таговете, да им променя ключовете ......., ремоут лог файл.... ако някой има желание да се сдобие с такова нещо и има необходимия хардуер ще му дам схема и после ще му налея фирмуера, за сега не съм решил да го пускам свободно сорса, необходимите неща са:

esp8266 - $2-3
mfrc522 - $2
празна платка
захранващо блокче което да сваля на 3.3V - $2
реле на 3.3v
транзистори и съпротивления + оптрон
и горе долу това е.
забравих зумерче :)

Тествано е и работи предимно из някой и друг софииски асансьор. Както и в нашия офис.


Сря Юни 05, 2019 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: esp8266
А какъв микроконтролер използва системата ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Юни 05, 2019 5:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: esp8266
esp8266


Сря Юни 05, 2019 11:20 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 2:03 pm
Мнения: 36
Мнение Re: esp8266
esp8266 е чипът, иначе платката на която съм се спрял е wemos d1 mini за парите си прави чудеса. Езика на който пиша за нея е Lua, но вече минах на esp32, там за нещастие се наложи да пиша на micropython


Чет Юни 06, 2019 8:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: esp8266
Нещо подобно има в espeasy (или друг подобен вариант). За мен по-интересен е вариантът с NFC и идентификация от телефон/андроид - само че там трябва PN532 поне. Имам хардуера ама не ми се занимава в момента :oops:


Чет Юни 06, 2019 3:43 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 2:03 pm
Мнения: 36
Мнение Re: esp8266
gicho написа:
Нещо подобно има в espeasy (или друг подобен вариант). За мен по-интересен е вариантът с NFC и идентификация от телефон/андроид - само че там трябва PN532 поне. Имам хардуера ама не ми се занимава в момента :oops:


Аз преди време като го почнах имаше само едно базирано на arduino IDЕ, но не можеше да прави това което искам, затова си написах собствено, то като гледам и сега няма други написани, особено пък такива които да сменят блок ключовете. Малко зор му иде на ESP-то когато много му се рови човек в WEB интерфейса, но работи добре. (WEB сервера е на един руснак, аз му помогнах малко да го фиксне, даже от 1вите продадени бройки му донейтнах да пие една бира от мене :D, както и на nodemcu-lua team-а


Чет Юни 06, 2019 3:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни