Отговори на тема  [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Следваща
Инструменти за разчистване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Бондера се продаде в Щатите... да видим как ще му го пратя.


Пет Май 31, 2019 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Fluke 70III мултиметър в добро състояние, винаги е бил в лаборатория, 100лв. Със холстер, без сонди/пипала.

Ще сложа снимка скоро.


Съб Юни 29, 2019 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Аз да напомня за мрежовия анализатор до 80GHz, цената в ebay може да е доста по-различна и подлежи на преговори.
Но ще трябва да си го вземете сами, или да говоря с моя човек как да го килнем в Транспортера.

Да го докарам и опаковам сам, ми е доста над възможностите

https://www.ebay.com/itm/264343145473


Вто Юли 16, 2019 8:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Анализатора го разкарах в Невада, но тоя излезе скъперник или обикновен измамник.

Я кажете за това, само SCSI ли ми е нужно? Защото устройствата с USB, са 10-20 пъти по-скъпи.
https://www.ebay.com/itm/HP-StorageWork ... SwNWhbrd1U


Нед Мар 08, 2020 12:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти за разчистване
мда ама е само една касета доколкото виждам, 400 Гб, не е ли по-донре да си вземеш стадо 1 Тб дискове,а ам дискове не ссд и да караш на тях ?


Нед Мар 08, 2020 3:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Инструменти за разчистване
само SCSI карта, кабел и терминатори. това е LV 320 wide. да не объркаш картите, че има диференциални и (май) на 5V. LSI20320IE при мен работи на пушка.
тези, които са били в библиотеки, може и да не работят без тях. та, ако няма лицев панел или има някакви ламарини и/или куплунзи/кабели/платки, които не са SCSI, може и да не искат да тръгнат самостоятелно. просто изплюват касетата, ако не са в съответната библиотека. драйва е много умен, касетата - също. може да се заключва касета към определен драйв (или поне такъв, със съответния сетинг), така че незапечатани касети също има вероятност да не са използваеми. за сега не съм се борил в тази посока, не остава време.

е, и някакъв софт ще ти трябва да дъмпиш. обикновен tar+mt върши работа, но си има и (националните) особености.
хубаво е, ако купуваш касети, да имаш и почистваща. понякога се появяват на изгодни оферти бъндъли 4 касети+една почистваща. почистващата е универсална за всички LTO-x магнетофони.


Нед Мар 08, 2020 3:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
касети имам май, ще трябва да ги преброя - LTO-3 Ultrium RW, 800GB от 2012, може би 10 или повече
да взема да си купя две такива (една за резерв) и да им зачисля един комп.
Има ли в Квант сервиз таквизи машинки със SCSI?


Нед Мар 08, 2020 6:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти за разчистване
преди имаше много, но дали сега ще намериш ..сега по скоро може да излезе нещо със SAS или FC. Имах няколко карти, всички pci, ако не са изхвърлени имам и стари dvr-и които са scsi, ама какви с им картите не съм гледал, може и да са isa. Инче контролери се продават. Аз оглеждам за някое 5 или 7, имам 10-на касети 5, които ставате на 7, да си сложа и в другия офис, че от както не ходя към лозен бекъпите са доста постни ...


Нед Мар 08, 2020 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
имам предвид дали има PC със SCSI интерфейс, да можеш да го закачиш това към тях. не да го купувам от Квант самото устройство


Пон Мар 09, 2020 12:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти за разчистване
едва ли има нещо модерно което да има вградено scsi, но сигурно има нещо що годе модерно което да има scsi контролер най-вероятно на pci, ако си късметлия pcie.
този интерфейс от доста време почти не се използва, дисковете минаха на SAS, което е серийно скъзи, големите масиви са често на FC въпреки че вече има sas 4 който е с по-висок перформънс.scsi може би има в някои сървъри и уорк стейшъни от преди 2010, след това ме съмнява да го има, започна да зачезва доста по-рано. В по-ново време основното му приложение са били точно архивиращи у-ва и външни сториджи, затова и все още има карти на pcie, примерно ето това : https://www.newegg.com/lsi00154-scsi/p/ ... klink=true
а в по старите сървъри и уорк стейшъни най вероятно са pci x.
Има usb > scsi, но не знам какви скоростии поддържат.
п.с. може би имам scsi контролер, сега се сещам че имах един дърт сървър със scsi, мога и целия да ти го дам ама е голям дзвер :)


Пон Мар 09, 2020 1:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
щом е толкова архивно, може би не си заслужава
а и да видим дали ще оцелеем...


Пон Мар 09, 2020 4:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Е заслужава си защо, на мен единствено малкия обем не ми харесва 800gb компресирани. Сега ако идеята е да правиш през седмицата инкремвнтакни, в края пълен и да складира касетата, 800gb предполагам ще ти стигнат. Ако обаче е да го използваш за постоянен бекъп върху една касета ми се вижда малко. Отделно тая касета си има ресурс. Лентови те са мислено да блъска на тях и после касетата в сейфа.


Пон Мар 09, 2020 9:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти за разчистване
Баш. По - добре да се наеме пространство и да качва там. Едва ли има, чак такива секретни данни, та да се налага физическата им охрана.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Мар 09, 2020 9:45 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Инструменти за разчистване
потърси в ebay SCSI платки, има на ~$25, дори едни поляци продават. PCIe x 4.
+ кабели и терминатори. това за проба.

сетъпа би трябвало да ти е отделен комп с достатъчно голям диск, на който да събираш каквото ще архивираш.
един път завъртяла лентата, за да постигнеш максималната/оптималната скорост на магнетофона, трябва да можеш да го храниш с данни необезпокоявано от нищо. ако се забави на някой пакет трябва да спре, да върне лентата и пак да отпочне въртележката. всички модели/стандарти отнемат 45..60 минути за пълно записване/четене на една касета, независимо от обема. затова SCSI в паралелния си вид се изчерпва до около LTO-5. по тази причина от LTO-4 и нагоре вече са SAS или направо FC

в кванта SCSI платки няма (гледат учудено). има един 8Gbit FC суич, прашясва от година-две, но няма SFP-та, а и лиценза му е неясен - колко порта са вдигнати.


Пон Мар 09, 2020 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10930
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти за разчистване
това за лични неща - филми, снимки, някой дизайн и т.н. И да ги откраднат - само ще ме ядосат...
и аз за това питам - отделен комп с XP или Win7, без NET и т.н. екстри
само архивираща станция
ами ще погледна както има в ebay и може да пробвам. днес ще вляза в мазето, да видя колко нови ленти има. ако са 10 или повече, ще действам.


Пон Мар 09, 2020 10:59 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни