Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

Продавам оригинален японски инвертор OMRON(Yaskawa)
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=5&t=11465
Страница 1 от 1

Автор:  instrument [ Нед Юни 16, 2013 2:42 pm ]
Заглавие:  Продавам оригинален японски инвертор OMRON(Yaskawa)

Продавам оригинален японски инвертор (честотен преобразувател) OMRON(Yaskawa) VS mini J7 - 3P, 0-400V, 0-400Hz. Цена по договаряне. Снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Автор:  ToHu [ Нед Юни 16, 2013 7:08 pm ]
Заглавие:  Re: Продавам оригинален японски инвертор OMRON(Yaskawa)

А да знаеш дали може д абъде прогрмаиран, в смисъл да иам някава логика вътре макар и проста ?

Автор:  instrument [ Пон Юни 17, 2013 6:59 am ]
Заглавие:  Re: Продавам оригинален японски инвертор OMRON(Yaskawa)

Програмирането е възможно в границите на работните параметри на инвертора (от n01 до n79). Например могат да бъдат програмирани до 9 скорости, но активирането им става полуавтоматично, т.е. инверторът ги превключва една по една, но по сигнал от входния терминал. Друг пример е изборът на 2 времена за нарастване/спадане на скоростите, като времената се задават в паметта а превключването им става пак от терминала. Също така разпознаване на прекален усукващ момент, като действието при надхвърляне на зададените граници зависи от зададените стойности в съответните параметри за това. Има 2 изходни, многофункционални терминала, могат да се предават данни за работата по тях, но трябва така наречената MEMOBUS комуникация.
Принципно инверторът е разработван за работа под управлението на промишлени контролери, затова не му е нужно да мисли много, а по-скоро да изпълнява команди по начин, предварително зададен с параметрите за това. Пример за това са параметрите от n09 до n15. С тях се задава амплитудно честотният образец, т.е. кривата на съотношението напрежение/честотата (V/f), до пълното развъртане на мотора. Инверторът го изпълнява така, както е програмиран, но трябва сигнал от входния терминал. Трудно може да се опише всичко, мануалът е 127 страници, затова давам и CD с пълните инструкции на български и руски език.

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/