Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Работилници за механика 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Работилници за механика
механичен цех
http://www.acom-bg.com/
работят уникално, а е интересно дори само посещението на фирмата.


Вто Май 26, 2015 6:37 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
това беше в някакъв стар завод към Овча купел - и 2001 си беше впечатляващо. а правят и роботи и квадрокоптери за военните, но ги няма на страницата.

незнам какво стана със механичния цех на фирмата за автомобилна електроника в Ботевград,
беше до Мобилтел в Захарна фабрика - там даже съм правил едни кутии пак 2001


Вто Май 26, 2015 9:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Работилници за механика
Някоя от фирмите да препоръчате за комплексна изработка на кутия IP65. За едни автомивки на самообслужване - таблото за контрол на клиента. Трябва да е неръждавейка.
За тия https://www.kemsa.net/. Електрониката и софтуера е мое дело и е добра, Механиката в последните варианти също, но нещо с външния вид на контролното табло не го докарват и им издирвам читава фирма да им направи нещо по красиво.


Чет Мар 14, 2019 9:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
държиш ли да е метал?


Чет Мар 14, 2019 10:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Работилници за механика
Задължително неръждавейка.


Чет Мар 14, 2019 11:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
Предполагам вече си търсил там, но поне може да насочиш някой със снимка. По-ниско от IP66 няма, за stainless steel
https://www.digikey.com/products/en/box ... ageSize=25


Пет Мар 15, 2019 1:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
мммм като търсиш е много важно да специфицираш какво точно ти трябва, щото иначе ще отидеш на едни цени които не искаш да знаеш, като говориш за кутии, повечето кутии които са неръждавейка са тия които са Ex рейтинг, цените сая меко казано ужасни, най-малкия GUB е около 3000$ и това е цена след много пазарене и отстъпки. Според мен на теб ти трбява табло от неръждавейка, та като търсиш търси табло а не кутия.


Пет Мар 15, 2019 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Работилници за механика
Търсиш някаква специфична кутия или стандартно ел. табло? Неръждаемите ел. табла на Eldon съм ги виждал и изглеждат доста добре. Специфична кутия и ние можем да ти я направим ама честно казано не ни е силата. В Пловдив има една друга фирма дето пак се казва Инокс (щото и дето аз работя сме така :) ) - те правят витрини и други разни съоръжения за ХВП от ламарина и нещата им изглеждат много добре - поне това което съм виждал. Предполагам че ще се навият да ти ги направят ако са нещо специфично.


Пон Мар 18, 2019 9:31 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Работилници за механика
Малко специфична е. От две секции една върху друга. Горната е за електрониката, долната е за монетите които се събират. И двете секции имат отделни вратички с ключалки.
Засега ще пробваме да говорим с FoxLaser. Имат доста сериозен машинен парк. Ако нещо не се получават нещата при тях ще търсим други варианти.


Пон Мар 18, 2019 9:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Не ги познавам, но хранително вкусовата, както и при архитектурните мотото е сантим го не бърка :) не е за неговите цели. Има си фирми специализирали точно в изработка на прецизно конструкции от листов материал, Фокс лазер са едни от тях, смея да твърдя най-добрите на балканите. Със сигурност не са най-евтините, но не са и безумно скъпи, обслужват производители, така че няма как да имат неразумни цени.


Пон Мар 18, 2019 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Работилници за механика
Има работилница до Банкя. Основно с алумин 1мм работи. Не е Хай-тек. Сега подготвяме плот за резачка. Аз искам лазар, шефът - плазма. Има щанца и яка преса 60т. Гилотина, Бормашина, струг, заваръчни. Помагам понякога по машините.
0895774582 - Борис


Пон Мар 18, 2019 11:04 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
по принцип за инокс има една фирма във волуяк, май инокс Бг се казват, но са далеч като оборудване, има много да се желае, но и те са насочени в малко по-друга сфера.
Неръждавейка на плазма не става, или по-скоро не е ОК, то всякак става. неръждавейката иска лазер, иска подходяща газова микстура, иска си и ъпкант и ножове които ги изпозлваш за неръждавейка а не са шир потреба, има разлика. Заварката също е специфична, техниката е едно, заварчиците са друго нещо. Прецизността в изпълнението в тези случаи е важна. На пръв поглед нищо особенно, но ак искаш д ане ти влиза влага си иска хубави шевове. Ако е боядисано е малко по-друго, там боята замаскира много дефекти в заварките и в херметичността поне за известно време.
Абе много си е спецификата, виждал съм тонове проблемни изпълнения, само погледнете паркинг колонките по моловете, повечето изглеждат трагично, а не са кой знае колко стари.
То всякак може, сигурно някой ще каже, абе и ей така става, става ама козата си сака пръч. Това поне ми е основното занимание, боря се с всякакви доставчици, всичко съм виждал, нивото в момента в Бг е ужасно ниско почти навсякъде, единици са местата на които можеш да разчиташ, произвеждаме по 60 тона листови изделия всеки месец, и то все дребни и тънкостенно, постоянно съм във филми.


Пон Мар 18, 2019 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Работилници за механика
Тони - шефа се ядоса преди две седмици и пусна обява за работа за заварчици в Казахстан. Повече няма какво да се говори. Дай един дето може да работи тънка ламарина (бяло) и веднага ще го вземем. А бяло на плазма може ама с газова смес. Ние режем ама е голям гърч настройката и като трябва да режат аз съм дежурен да им направя настройките - като се настрои може да реже почти като лазер. Иначе като се иска чисто рязане - на водното. И на лазер става ама не е като на водата.


Вто Мар 19, 2019 12:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
За водното не говорим, там може всичко. При плазма често се получава неприятно прегряване, особено с по-тънки съм имал проблем, то зависи и от материала доста, някои калпави и на лазера се нагърчват като змии. Заварчици е проблем, трябва да си обучаваш. В Казахстан ама там ще намериш май основно електроженисти, а на теб предполагам ти трябват тиг.


Вто Мар 19, 2019 1:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Работилници за механика
Миг/маг/тиг... всичко... даже и на електрод няма свестни. Имаме над 15 дето се водят "заварчик" и от тях само един става за нещо. Днеска един дето се прави на голяма работа ме вика да му настрйвам телоподаващото.


Вто Мар 19, 2019 7:19 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: velio и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни