Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Работилници за механика 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
мдааам трагедията е пълна. Имах при мен един читав, ама му дойде много пътуването и се премести ...


Сря Мар 20, 2019 1:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
ToHu написа:
За да е по темата :
http://foxlaser.com/
Лазерно рязане
Гравиране
Цифров ъпкант
Цифрова щанца
Добър заварчик, CO/Argon
Микрозаваряване
.... и доста още неща, ако нещо не е писано на сайта просто питайте. Определено ги препоръчвам, сега за една две бройки може да не е от днес за утре тъй като имат доста поръчки.

Мндааа явно и тия са станали прекалено "велики".... На запитване пратено в петък ми идва отговор преди минути, който меко казано ме втрещи:

Здравейте,



Получихме Вашето запитване, но искам да Ви информирам, че имаме минимална стойност за поръчка в размер на 300 лв без ДДС, което мисля че надхвърля доста изделието, което искате да Ви бъде оферирано. Бихте могли да поръчате повече бройки за да се достигне сумата от 300 лв.



Също така срока за изработка минимално ще бъде 15 работни дни. Ако тези условия Ви устройват, моля потвърдете за да продължим по-нататък с изготвянето на офертата.


Това никъде го не пише по техния уебсайт... Пише само, че използват модерни машини за да гарантират "бързото" изпълнение на поръчките... А и се хвалят, че бая пари по евро проекти са нагушили... Браво на тях!

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пон Юни 17, 2019 4:39 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Работилници за механика
няколко варианта:
1. цена на САМ обработката (подготовка на програма за CNC) - 250лв. материала и машинния час отделно.
2. цена за изготвяне на оферта - 100лв. нататък по т.1
3. цена за 1 (5,10... броя, колкото си питал ) - 300лв. може да включва и горното.
4. отказваща оферта от 1000лв

ама направо да не щат да ти дадат цена и срок (над 15 дни е малко разтегливо) :|

явно са стигнали ниво да си подбират клиентите. което значи, че конкуренцията съвсем я няма.


Пон Юни 17, 2019 6:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Не е до ставане велики, претрупани са с работа. Там работят основно серийни изделия, за малки бройки разправията започва да става твърде голяма. И на мен че се познаваме от 20 години вече ми се по забавят нещата като са малко, не ги виня, просто знам колко са натоварени. Отделно един от клиентите им удвои заявките и това също създава проблеми. Не бърка двете неща, това е начин да ти откажат любезно, едва ли ще си хепи ако ти кажат ще е готово до седмица а стане след три. Никой няма да спре машината да реже серия по която има 10 страници договор по който си виновен за всичко, за да произведе 10 детайла. Това са фактите за съжаление, когато един доставчик расте той няма как да запази бизнеса си и с малките клиенти, просто големите не му го позволяват.


Пон Юни 17, 2019 6:55 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Работилници за механика
Цитат:
....
1. цена на САМ обработката (подготовка на програма за CNC) - 250лв. материала и машинния час отделно.
2. цена за изготвяне на оферта - 100лв. нататък по т.1

Това ще да е отказващата част. CAM обработката на лазер е - импорт DXF , позиция на главата-абсолют/релатив/механикал зеро , цък на слоя , настройка на мощност, скорост, аир-асист - он/офф , интервал подаване; работа-работааа..... цели пет минути.
Интелигентния начин да се откаже според мен е да не караш човека да се чувства дребен и незначителен, а да му се каже в прав текст - хипер-заети сме, или пък- ден година храни, не зависи от нас и т.н.
ПС - само аз ли си мечая за една хубава стагнация и орязване на всякакви афро-фондове? Това не е свързано въобще с конкретната фирма - цялата ситуция в страната е такава - четири елементарни алуминиеви трупчета на фреза - оферта 350лв.
Плексиглас-а джиите пък отказват да си говорят даже вече с тебе, требе да си записваш аудиенция...


Пон Юни 17, 2019 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Ами за конкретната фирма мога да гарантирам че нито живеят от евро фондове, нито пък са се почувствали голямата работа. Собственика е много земен човек, държи си на думата, и изобщо не се големее, въпреки че според мен има за какво, едва ли има друга подобна фабрика в БГ. Да усвоиха малко еврфондове, но ако отидеш и им видиш машинният парк ще осъзнаеш че тия еврфондове са една малка част от всичко. Нито ще видиш там скъпи коли, да не кажа и нови, нито хора които си гледат кефа, човека е на крак от 6 сутринта и работи, и дава хляб на още 300 човека. То най-големият им проблем е разрастването. В момента не е проблем че машините нямат капацитет, проблем са човечетата, и аз страдам от това, но в никакъв случай не мога да му се сърдя, собственика прави всичко възможно, но като цяло в София, и не само има огромен проблем с ръководният персонал. Едно време бяха 5 човека, и той ръководеше всичко, докато бяха 30-40 се справяше, но 300 човека е непосилно, а тези които назначава явно не са достатъчно качествени. Отделно има няколко неприятни клиента, едните са си живи мутри, правят му голям оборот но го имат еда ли не за техен роб. Другите пък са мутри в костюми, разни от сорта на АББ, всичко е хубаво, но искат много а плащат малко и само се чудят как да те прецакат. Това което са ти отговорили е било от някой естимейтор или кой знае кой сега чете мейлите с поръчки.

Иначе за останалите, малко или много нещата са трагични, не само от към сървис, много са надули цените, и всеки който малко прогледне си мисли че е хванал господ за шлифера. А тия с плексигласите са още по зле, и ние работим с такива и понякога чак се очудвам. В София великите фирми по 5 пъти рязаха един правоъгълник и все неточен. Ползвам една фирма във Варна доволен съм че с човека може да се говори, и като му кажеш поне малко чува, и се замисля, иначе и от там чух някакви мечти за печалба на час все едно не реже плексиглас а диаманти копае, но се спазарихме за нещо по-разумно, макар и все така далеч от това което бих искал, аз и затова се замислям за машина.


Вто Юни 18, 2019 2:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Не ги разбирам тия работи - били претрупани, не можели да взимат дребосъци... отказващи оферти.... ми спри си сайта или напиши, че не можеш да приемаш поръчки в момента и си работи с текущите клиенти само, като не можеш да поемаш повече.... Може наистина да са постигнали много и да имат най-прекрасната база в света ама... аз лично повече няма да ги потърся, дори и голяма поръчка да имам...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Вто Юни 18, 2019 9:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
Коле, не се дразни - не си от вчера в тоя бизнес. Ако не ти отговорят до един ден, дигаш телефона и ще ги разбереш веднага искат или не. Преди и аз се нервех страшно, но реших че здравето ми е по-ценно и такива ситуации винаги се случват. Просто търсиш докато намериш верния човек - винаги се намира, просто или сложно - но се намира.


Вто Юни 18, 2019 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Хм, все ми се струва, че лазерни/плазмени резачки има бая напоследък, доста си работят за единични изделия.


Вто Юни 18, 2019 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Ако е въпросът само за рязане има много. Плазма и лазер не можеш да сравняваш. Първо плазмата не е ОК за тънко, както и да я настройваш, каквото и да правиш термичното натоварване е повече, това е решение за по-дебели неща, не става да режеш 0.5 на плазма. Второ резултатат от рязането може да варира в огромни граници, тук не говорим само за точност на размера, тов е едно от нещата. Говорим за качество на среза и за това след това трябва ли дебъринг или не. Отделно ако режеш пък малко по-дебело, вече отиваш до момент аколко еподдържана машината и до колко разбира тоя който я оперира. Със зле поддържана машина не можеш да имаш качествен среза в дебел материал. най-малкото се получава голям трапец, другият проблем е качеството на среза, той вече заприличва на плазмено рязан, дори не плазмено ами газово. Та като теглиш чертата от всички фирм ис лазери я намериш 3-4 които да режат качествено я не. Има и ралзика от материала, черно, неръждавейка, мед, месинг, алуминий ... и там разликите от доставчик до доставчик са огромни. В момента режем много цветна неръждавейка, цената на кг е много неприятна, и ако си оставят ръцето при рязането ядеш дръвцето. По малкият проблем е когато от рязането се стопи твърде много защитното фолио, то не се топи а изгаря. Почистването на резултата е времеотнемащо. След това е въпросът с дебъринга, получи ли се метален нагар вече е кофти, това се маха с шлайфане, ама няма как да шлайфаш оцветена неръждавейка. И най-големият проблем е ако обезцвети по среза, дори съм виждал не само обезцветено, ами направо започнало да се люпи оцветяване.
Но всичко това е ако говорим само за рязане. Обаче опрели се до огъване, заваряване и крепежи и нещата стават още по-зле. Има няколко фирми със що годе добро оборудване, но мнозинството от тях са с проблеми в процеса, или пък проблеми с комуникацията, или и двете, примерно БГ Стил. За съжаление ако търсиш комплексна услуга с добро качество, аз не знам друг доставчик освен фокс лазер. да ти отрежат, огънат, наслагат крепежи, заварят, боядисат ... и да е това което си подал. За съжаление се разрастват, клиентите им стават големи и с големи претенции и услугите им започват да стават недостъпни за по-малките и тези с единични бройки. Но я отидете и си поръчайте кабелни форми в Язаки :)


Вто Юни 18, 2019 7:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Работилници за механика
Какво е цветна неръждавейка? Да се обогатя малко... :)


Вто Юни 18, 2019 7:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Те на https://www.steelcolor.com/
Неръждавейка с фабрично нанесено декоративно покритие. Аз използвам от най-гадно черно огледало, всеки дефект ти избожда очите.


Вто Юни 18, 2019 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Сега ми е писал човека, в общи условия секция 12, написано е мин стой ост на поръчка, стойност на инженерен труд и др. има и доста други неща написани свързани с технология и изпълнение. Иначе обеща да провери случая с колегата по-горе, ако някой друг тук е имал проблеми нека пише. Човека много държи на името и репутацията си и иска да знае ако някой служител се е отнесъл пренебрежително или неуважително към клиент.
https://foxlaser.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89 ... 0%B8%D1%8F


Сря Юни 19, 2019 7:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Ем.... признавам си - не бях ходил да им чета общите условия (линка е съвсем мъничък на дъното на заглавната им страница и се забелязва трудно), но и кой от тук присъстващите би потърсил общи условия и да ги прочете преди да пусне запитване? Да не говорим, че ако се зачете въпросната секция 12 пак може да бъдеш подведен....
Първо:
12.1.1. Минимална стойност на поръчка за обработка на листов материал - 300 лв. без ДДС (включва цена за NC програмиране)
и малко по-надолу:
12.2.2. За поръчки за изработка на стойност под 300,00лв – 100% авансово плащане.
Както и да е.... Свърших си работа на друго място - май не трябваше да раздухвам случая... Явно, че са бая заети с големите си клиенти - няма лошо... Дай Боже всеки му!

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Чет Юни 20, 2019 10:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Ами ...стараят се да няма недоволни, много се впряга за такива неща, има доста на които не им пука, каквото такова. Навремето когато бяха малки и нямаха много машини, съм търсил други за неща които те не можеха да направят, и на други лазери съм ходил, ама повечето пъти само проблеми. А с големите по онова време си беше ужас някакъв, елее пък с БГ стил, вземат ти поръчката, плащаш авансово и след това комуникация само през врачка ..сега може да са се оправили не знам, то минаха много години.


Чет Юни 20, 2019 4:11 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни