Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Снощи се поинтересувах - карта като моята, напилена на макс, уж вади по около 120 кинта на месец. Моята както си е, на сегашния ми компютър, ще вади по 40-50.

Разбирай, както я продават напилена за 1500 кинта, ще трябва година за да си върне инвестицията, и то ако койните не се сринат.

Много прав е бил Айнщайн че единственото безкрайно нещо на тоя свят е човешката глупост.

Това е оправдано единствено зимата, ако се топля на ток - купувам 2 киловата ASIC-ове, и вместо да плащам за отопление, те копаят, и ме топлят едновременно. Ама зимата минА.


Нед Апр 11, 2021 10:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Ами аз не познавам забогатял копач. Но аз познавам само дребни ентусиасти, да кажем до 1KW консумирана мощност :)
Ония дето ги дават по телевизята с кабел 6 квадрата директно от стълба, не ги знам...

Виж познавам хора дето нарправиха дебело състояние от спекула с биткоин. Ама за това се искат много топки...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Апр 11, 2021 10:39 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Цецо написа:
...спекула...


Така де, ама иди го обяснявай това на някой, дето преди 2 месеца е купил 2 кашона видео карти, и продължава да купува.

А те парите винаги отиват в джобовете на тия с топките (и с достатъчно акъп в комплект).

Утре като ми дойдат чарковете, ще лъскам, ще чистя, ще сменям пастички и прочие, надявайки се да изкара докато на копачите ми мине "цикъла", и те-така. Добре поне че не взех "KF" версията, та и да сдаде поне ще мога да работя с вграденото видео.

То и AMD процесори с вградено видео няма, баси! Всичко са опоскали, нефелниците!

Честно казано не мислех че е възможно нещата да стигнат чак до тук.

...и впрочем, разбрах защо ме изхвърля форума на случаен принцип - интернетите ми са два, събрани заедно от рутер. Като промени маршрута на заявките и съм вън. Админа ако иска да си поиграе с настройката на тия "фийчъри" - безсмислени са към днешна дата, още повече предвид факта че форума дори няма https.


Нед Апр 11, 2021 10:59 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
И аз зяпам от известно време, и с тия видеокарти голям проблем - ризените няма вградено видео, което на мен би ми стигнало, интел не искам че много ток и много перки ще искат, т.е. направо водно ще си трябва - хората 5нм дялкат, те продават още 14нм. Това вградено видео би било единственото оправдание за интел - особено с новия чипсет, май 560 му викаха.
Единственото, което може да е положително, е "издухани" карти втора ръка, дето са изкопали един тунел под Шипка :-) По-добре би било да са модели, дето внезапно са им паднали зъбките поради смяна на модата в копаческите алгоритми, ама не знам да има такива. Ама предвид големия зор, дето са видяли, е голям риск и не си струва да останеш без ПЦ за няколко дни заради това. Че може и други компоненти да повлече.
Под 200 кинта гледам само nvidia 710, ама това много дърто.
АМД уж ще пускат от трета серия с видео вградено, ама не е ясно кога. Там към момента е малко сложно с портовете на дъната - масово са само HDMI и липсва DP.
Както вървят нещата, може да се окаже че някое епълче ще вземе да е прилична алтернатива.


Нед Апр 11, 2021 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
gicho написа:
...интел не искам че много ток и много перки ще искат...


Нещо си се заблудил. Никакви извънредни перки не искат кой-знае колко повече от AMD. Разликата е 20% спрямо AMD. За процесорите това. Моя почти не се чува даже с перки на максимум, новия също няма да се чува. Ако ги оставиш с оригиналните си перки и двата вият неистово като ги натовариш.

Дърта технология или не - факта е че към момента дават същото като най-наточения AMD със същия брой ядра. За 11-та сериоя се говори че били проектирани за 10nm, ама не успели да подкарат процеса, и се наложило да ги прерисуват за 14Nm.

Много дълго си лежаха на лаврите. Осъзнали са си грешката, но наваксването не става за 2 дена. Много отдавна мина времето, когато Intel почти постоянно бяха пред конкуренцията поне с 2 стъпки като процес. Явно са позабравили шамара на AMD от преди 15-ина години - тогава що-годе бързо се осъзнаха и преодоляха дефицитите за около година. Сега ще им е доста по-трудно, особено предвид скромните си амбиции откъм финансиране на нови заводи - декларираха някакви 20-ина милиарда, а TSMC декларира че ще вложи 200 милиарда в нови мощности в следващите години.

...ама, то това май си важи за американците въобще, не само за Intel. AMD просто си решиха проблема с аутсорсване (което правят и Интел точно с видеокартите си).

ПП: Впрочем за GT710 е почти двойно по-слаба от вграденото видео на 11-китe на Intel. Тоест безсмислена. Сравнима е с тая в 10-ките.


Нед Апр 11, 2021 2:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Ами аз съм с 8700 клокнат в miniITX кутия и ниско ребро, чат пат развърта повечко но дори и така се трае, пуснал съм само 3 ядра иил пък сдали не са 6 ядра и да им е спрян хипертейдинга, не помня вече ама повече не ми и трябва.


Нед Апр 11, 2021 5:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
sparkybg написа:
...и впрочем, разбрах защо ме изхвърля форума на случаен принцип - интернетите ми са два, събрани заедно от рутер. Като промени маршрута на заявките и съм вън. Админа ако иска да си поиграе с настройката на тия "фийчъри" - безсмислени са към днешна дата, още повече предвид факта че форума дори няма https.


Админа не ти е виновен :) Нагласи си техниката, така че когато си говориш с един host трафика ти да минава само през едното isp: отваряш връзка, казваш нещо, затваряш връзката. Ако отвориш връзка и докато е отворена трафика мине през другото isp е нормално да имаш проблем. Добре конфигурираните хостове ще ти бият шута...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Нед Апр 11, 2021 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
syscop написа:
Админа не ти е виновен :) Нагласи си техниката, така че когато си говориш с един host трафика ти да минава само през едното isp: отваряш връзка, казваш нещо, затваряш връзката. Ако отвориш връзка и докато е отворена трафика мине през другото isp е нормално да имаш проблем. Добре конфигурираните хостове ще ти бият шута...


Явно целокупния интернет е ненормален, а само въпросния хост е нормален. Интернета ми е така от 7-8 години, и до преди година нямах такива проблеми и с тоя сайт. Ти ми обясни как се случва тая работа.


Нед Апр 11, 2021 6:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
sparkybg написа:
Явно целокупния интернет е ненормален, а само въпросния хост е нормален. Интернета ми е така от 7-8 години, и до преди година нямах такива проблеми и с тоя сайт. Ти ми обясни как се случва тая работа.

От подобна дивотия съм получавал много кисели съобщения от електрическото банкиране.
И така на всяка страница.

А по повод цитата:
Цитат:
Ако програмист стане лекар, и му кажеш:
- Боли ме ръката.
Отговорът ще бъде:
- Странно, имам същата ръка и не ме боли.

:D


Нед Апр 11, 2021 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
sparkybg написа:
...Явно целокупния интернет е ненормален, а само въпросния хост е нормален. Интернета ми е така от 7-8 години, и до преди година нямах такива проблеми и с тоя сайт. Ти ми обясни как се случва тая работа.


https://sysctl-explorer.net/net/ipv4/rp_filter/
https://tools.ietf.org/html/rfc3704

Кажи на нещото, което ти управлява трафика да работи с връзки, а не с пакети.
Случва се, защото до преди година трафика от теб до сайта минавайки през различни isp-та е влизал на един интерфейс на машината, където е хостван сайта. Сега от двете ти isp-та влиза на два отделни интерфейса - това съвсем опростено.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Последна промяна syscop на Нед Апр 11, 2021 6:52 pm, променена общо 1 път



Нед Апр 11, 2021 6:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
ToHu написа:
Ами аз съм с 8700 клокнат в miniITX кутия и ниско ребро, чат пат развърта повечко но дори и така се трае, пуснал съм само 3 ядра иил пък сдали не са 6 ядра и да им е спрян хипертейдинга, не помня вече ама повече не ми и трябва.


И защо ти е тая заигравка с ядрата и хипертрединга? При мен винаги всичко е било пуснато и никога не ми се е налагало да си играя с това.


Нед Апр 11, 2021 6:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
syscop написа:

https://sysctl-explorer.net/net/ipv4/rp_filter/
https://tools.ietf.org/html/rfc3704

Кажи на нещото, което ти управлява трафика да работи с връзки, а не с пакети.
Случва се, защото до преди година трафика от теб до сайта минавайки през различни isp-та е влизал на един интерфейс на машината, където е хостван сайта. Сега от двете ти isp-та влиза на два отделни интерфейса - това съвсем опростено.


Нещото e рутер с lede и 2 WAN-а. И както казах от 7-8 години изобщо не е пипано. mwan3. Не виждам, поне в WEB интерфейса му, къде да му кажа да работи с връзки. Мога само да му кажа да е "лепкаво", което съм и направил само за тоя сайт и проблема приключи.


Нед Апр 11, 2021 7:00 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Тези пари дето се печат трябва са гърмят някъде така че балона с биткойна в добре дошъл за всички. Иначе ако приложенията не ползват повече от едно-две ядра е добре да се обърне внимание на размера и организацията на кеша. Пр там може да дойде доста файда


Нед Апр 11, 2021 8:10 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
sparkybg написа:
И защо ти е тая заигравка с ядрата и хипертрединга? При мен винаги всичко е било пуснато и никога не ми се е налагало да си играя с това.


Щото не може да държи честота, прегрява :) Ако го оставя сам да си регулира честотата производителността пада осезаемо, явно до де се сети че му требе, солида пък вземе че смени ядрото .. кой знае какво става, но това наблюдавах. И сега като се замисля, май спрях хипертрейдинга, някъде четох че има ефект и наистина като че ли имаше ефект, за солида де. Кутията наистина е малка, реброто е не по-високо от 2 см, дори и на макс да върти перката не мое да поеме всички ядра на макс клок. На мен ядра не ми трябват 90% от времето. Обикновено около началото на всеки по-голям проект до де уточним визи и детайли има много рендиране и тогава пускам всички ядра и свалям клока, но това е доста рядък процес и то само при по-големите изделия, малките си ги рендя с орязани ядра. При симулациите просто чакам повечко, обикновено са сравнително с малко елементи и се трае, но и симулации не правя много често.


Нед Апр 11, 2021 8:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Продавам Gigabyte Z97X-UD5H, Core i7-4790K, 32GB, SSD
Исках и аз да си направя едно ъпгрейдче, ама къщата дето я зехме лятото ми поглъща всички кинти. :) А и мега стария ми комп (Xeon x5675) произведен, според биос-а, 2010, все още си е достатъчно мощна машинка. Единственото, което ми липсва, че че няма NVMе. Служил съм едно на PCIe (от което имам цели 4 слота), но не може да буутва от него.
Развитието на микроелектрониката май е ударило тавана и следващия комп дето купя, май ще си го ползвам до края на живота си.


Пон Апр 12, 2021 9:46 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни