Отговори на тема  [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 77  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Английския кърти :) :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 28, 2019 9:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Изпратих изрично запитване дали ще правят конверсия
към X или ще произведат директно от тези файлове.
Ще е интересно и за мен. Ще постна тук отговора.
Нямам мнение че съм корифей, просто търся истината, дори да се наложи да пиша на Илън Мъск.
Той изпраща ракети, дали се сеща изобщо за дребни проблеми с Д тип гербери :D
Някой да ми обяснява че нещо е сложно, при положение че хора изпращат ракети в космоса, няма да стане


Чет Ное 28, 2019 10:00 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:55 pm
Мнения: 239
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цитат:
I ask engineer the question and he told me the D type gerbers everything is ok

and we will product the boards from the these files directly.


Можело значи


Пет Ное 29, 2019 1:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
X формата е стандартизиран 1998-на, сиреч - преди повече от 20 години.

какво НЯМА в D формата:
- метаданни към 'обекти', и въобще понятието обект. това включва апертури, най-малкото. в D-формата те обикновено са външен файл, който може наистина да е голяма каша да се съвмести с файла с чертичките.
- няма полилиния, още по-малко комбинирана полилиния от завойчета и чертички
- като следствие от това няма полигон (затворена полилиния)
- като следствие пък от горното - нямаш запълнен полигон. в D-формата запълнения полигон се прави с един бюлюк линии, застъпващи се по малко.
- няма макро команди

по правило, софт, който трябва да генерира D-формат, изисква предварителен сетинг за за фотоплотера - с какви бленди разполага (и на колко търкалца са разположени), може ли да прави завойчета или генератора да ги интерполира с линии, и подобни. обикновено софтуера идва с една-две предифинирани дефиниции за масовите машини, които е силно желателно да си барнеш за твоя случай.

критичните места са именно залятите полигони, особено ако имат завойчета, и още повече, ако завойчетата се интерполират. дори изпипаните софтуери имат потенциал да направят зъбатости, или дори просветващи участъци. впечатлението ми от немската софтуерна мисъл в тясната ниша 'генериране и обработване на гербери' мога да изразя само с една дума - 'вай!' 8O

представи си, че имаш масов пад тип D-shape (от едната страна правоъгълен, от другата объл), като за QFN. в D-гербера това може да изглежда ужасно, а ако няма и подходяща бленда - още по-ужасно. и понеже няма макро, тази ужасия се повтаря на всеки пад по платката. като добавиш и запълването със застъпваща се щриховка... и ще ти изтекат очите, дори само да прегледаш файла.

принципно със САМ350, ако си поиграеш доста, може и да конвертираш файла към X, ако е нужно. в общия случай не е нужно, ако експонатора (без значение дали е на филм или директно) е растерен, това няма да забави забележимо съвременна машина. но това би трябвало да е решение на поръчителя, а не на изпълнителя. защо бай-такай не е примръцкал си е негова работа, твое право си е да му се захластваш по тишината.

разбирам, че софтуера е древен и най-вероятно няма възможност да генерира по-разширен гербер. може и да може, и да не си влизал в съответните менюта или конфигурации. оставам с впечатлението, че просто си цъкал next,next,next,OK, зипнал си файловете и после се цупиш, че някой не ги разбирал. ти поне погледна ли ги с някакъв гербер тул какво се е получило (може и нелицензиран, функциите им не умират от това, че са кракнати)

аз от много години вече не работя с нашенски платкаджии, но на далеч по-комплицирани основания. все пак, би ми било интересно да хвърля един поглед на твоите гербери и да преценя доколко криво би се получило и за двете страни на поръчката. поне мога да ти гарантирам, че ползвам най-добрите тулове в индустрията, че и лицензирани (щом е толкова важно :roll: )

а ако на мен не ми вярваш, или горенаписаното ти звучи странно... е, така или иначе трябва да си претакам зелето.


Съб Ное 30, 2019 11:37 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Един въпрос:
JLCPCB имат $18 купон за отстъпка от първата поръчка. Та, ако поръчам 5 платки с DHL ми предлагат цена около $7 (платки + доставка). Въпросът е, дали ще ме привикат в митницата или няма да има проблем?


Пет Дек 06, 2019 6:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
В митницата ще ходиш само ако сумата, която си платил, надвишава 30лв.


Пет Дек 06, 2019 6:39 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
И аз така предположих, ама си викам, ако китаецът е писал примерно $25 цена и отдолу е писал -$18 и накрая Total: $7, дали няма да се заядат нещо, щото за 14 лева платката да вадя ЕИОРИ, не си струва.
Благодаря, значи да пускам смело. В тоя ред на мисли, мога всяка платка да си я поръчвам през нов акаунт :D.


Пет Дек 06, 2019 7:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Сега последно кои са за предпочитане - щото и на мен съвсем скоро ми предстои да поръчвам нещо на китайците. 4 слоя, 5 mil, 0.3 отвори - нищо супер сложно.


Пет Дек 06, 2019 8:05 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
JLC са само за прототипи, дето да не ти пука много. Работят бързо и точно, но солдер маската бяга с 0.2 мм . PCB way, по думите на колегите са супер точни, ама са малко по-скъпи.


Пет Дек 06, 2019 9:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цената в случая не е определяща. Те и без това 5 платки ми ги смята на $200 което на фона на всичко дето се прави по този проект е нищо.


Нед Дек 08, 2019 4:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Питай колегата, който беше поръчвал при PCBWAY. При мене JLC са ок, но досега платки със SMD не съм пускал, не знам тия 0.2мм отклонение как ще се отразят на платката ти и после за насищането на елементите.


Пон Дек 09, 2019 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ами тя солдермаската ако бяга с 0.2 мм то значи ще имам солдермаска върху падове. TH елементи са ми само конекторите. Не че е някаква кой знае каква сложна платка. Даже сега като напреднах малко и си мисля че даже и на двуслойна мога да мина.


Вто Дек 10, 2019 9:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Еми ти си решаваш. За JLCpcb, офертата е, че като си направиш нова регистрация, можеш да ползваш купон за до 18 долара отстъпка от доставката на поръчката. В моя случай с регулатора, направих нова доставка и 5 платки 100х60 мм + DHL Express ми излезнаха $7.20 с отстъпката. Без отстъпката са $25.20. Освен това имаш и $7 купон за SMD насищане, което ти е таксата за setup-а а и до края на декември не плащаш за стенсъла. Оттам вариантите са или да им пратиш твоите компоненти или да си поръчаш през техния магазин компонентите и те да ти ги запоят. За PCBway ще платиш около $30 за 5 платки, но може да се възползваш с безплатно асемблиране. Качеството на PCBWay май е по-добро.
ЕТО колегата какво е писал за PCBway.


Сря Дек 11, 2019 12:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
maiden написа:
Българите сме много умни, подбираме,
затова все в класациите сме най-назад.
Щото сме много умни. Бай Ганя много умен, а тъпите китайци го правят. Само че в китайската платкаджийница взимат 1200 долара заплати. Това от първа ръка :D


Не стига че коментираш неща, които съвсем не са ти ясни, но и класификации правиш кой бил умен и кой не.

Платил си на китаеца $120 да ти въвежда ръчно апретурите на глупавия гербер. Вирус това не може да си го позволи, защото ако въведат 200 лв такса за преглед на файловете познай какъв рев ще има от такива отворковци като теб?

Хората си имат начин на работа, при Х всичко влиза автоматично, при D трябва всеки път да ти въвеждат файловете ръчно, не само че може да стандат грешки, но на всичко отгоре и не вземат пари за това, затова и са ти казали леко да си гледаш работата и са прави. В единият случай ще проверят файла за 3 минути, за другия ще загубят 30-60 минути в зависимост от големината на файла.

Като си толкова отворен, защо не им оферира да им даваш по 200 лв да ти вкарат 30- годишните D форматите ръчно, за да могат да ти дадат оферта? Следващият път опитай може и да се навият.


Пет Дек 13, 2019 9:16 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Хайде, да се похваля. Направих си нова регистрация в JLC. Пуснах 5 платки с DHL Express доставка, ползвайки купона за $18 отстъпка. Платките ги пуснах на 7-ми (Събота), днес на 16-ти пристигнаха. Нямаше ядове с митници, DHL и прочие, за $7 долара 5 платки 100х60 мм си е далавера за 1 седмица. Селектрата искат 50 лв най-малко.


Пон Дек 16, 2019 2:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 77  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни