Отговори на тема  [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 78  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Всяка информация е полезна :)


Съб Мар 09, 2019 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ако някой поръчва платки оттук: https://www.multi-circuit-boards.eu/index.html да знае, че трябва ДДС номер(VAT ID). Пуснах поръчката, платих и след два дни ми обясниха, че не можело без него. В интерес на истината го пише на сайта с дребни букви, т.е. не го видях. За пръв път ми се случва някой да не иска да вземе пари, ако не си фирма.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Апр 23, 2019 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Да попитам нещо! При elecrow белият печат включен ли е в стандартната поръчка? Двустранен ли е? Гледам, че искат файлове за това.
Може ли малко разяснения?
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Сря Апр 24, 2019 7:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Едностранен, двустранен - каквито файлове им изпратиш такъв ще ти направят. И с него и без него цената е една и съща, т.е. не влияе на цената, както е при БГ платкаджиите


Сря Апр 24, 2019 7:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Още един въпрос тогава! Ако платката ми е малка и си я мултиплицирам в гербера, ще ми направят ли на практика 10 панела за тези пари?

ПП: Някой платкаджийници в БГ искат пари за подготовка на белия печат + още за самото изпълнение!

_________________
www.elkran.com


Чет Апр 25, 2019 9:27 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Някои платкаджийници в БГ дори правят и платки, други само се опитват .... хич не обичам нашенски, само пазарлъци, и понеже само това не съм захванал, съм оставил каквото са се договорили от отдел снабдяване, а то ми се струва че хич не е ОК. Сменихме фирмата която ни насища по препоръка на колеги от форума, цената за услугата падна двойно, а и компонентите са на по-добра цена сравнено с Тремол. Отделно че в Тремол сме имали проблеми с качеството, и определено с компоненти с неясен произход. Но така или иначе това са само платки тип курсов проект техникум, най-сложната е с едно мършаво spartan 6 и малоумен tms, истинските платки си се правят и насищат в тайван.


Чет Апр 25, 2019 5:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Цената е за брой нарязани платки. Панелизирането е на различни цени. Аки платката ти е например 5х5, но ти я копираш 4 пъти и стане една голяма платка 10х10 с 4 малки в нея не са идиоти и те питат дали да има V срез между тях. Ако искаш да ти ги нарежат си доплащаш като за мулти дизайн. Ако не искаш срез между тях вече го признават за една голяма платка и ще ти направят 10 големи, което ти е 40 малки платки. Аз така им ги поръчвам и после на фрезата си правя въпросния срез.


Чет Апр 25, 2019 7:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
По принцип панелезирането се прави или с V-cut или с фрезер. Първото е приложимо само за правоъгълни платки, просто е и като цяло не иска много опит и мислене. При фризирането вече се иска познаване на процесите, защото трябва да се съобразят какви и къде да се оставят мостчетата за отчупване...

Фирми като multi-circuit, eurocircuit и въобще нормалните платкаджии не взимат допълнително пари за V-cut. За фреза също обикновенно не се взимат допълнителни пари, освен ако няма нещо специфично. Стандартно повечето рутят с 2мм фрезер и си дефинират в правилата какво и как...

По принцип в горните фирми излиза по- скъпо да си поръчаш панел, отколкото нарязани платки, заради паразитния борд на панела, който се таксува като полезна площ, а реално се изхвърля...Но без него няма как да се автоматизира насищането.

В БГ ценообразуването е сложна наука и не се наемам да го коментирам.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Апр 29, 2019 11:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Повечето фирми предлагат супер тънки цени за прототипни платки, като са приели, че до 10 бр. платки с размер до 100х100 мм. може да мине за прототип. Да де, ама ако в тия 100х100 мм. копираш две платки 50х100мм. или 4 платки 50х50мм. след нарязването вече няма да са 10, а ще са 20 или 40. Всъщност ти не плащаш среза, а броя платки, които излизат накрая. Т.е. няма как да платиш 10 платки, а да получиш 40, освен ако не си ги нарежеш сам.


Вто Апр 30, 2019 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
CarBeta написа:
Повечето фирми предлагат супер тънки цени за прототипни платки, като са приели, че до 10 бр. платки с размер до 100х100 мм. може да мине за прототип. Да де, ама ако в тия 100х100 мм. копираш две платки 50х100мм. или 4 платки 50х50мм. след нарязването вече няма да са 10, а ще са 20 или 40. Всъщност ти не плащаш среза, а броя платки, които излизат накрая. Т.е. няма как да платиш 10 платки, а да получиш 40, освен ако не си ги нарежеш сам.


но ако е очевидно (след preview-то), че са няколко дизайна в един проект (примерно pcbway имат поле "Different Design in Panel") - няма да минеш тънко :)


Сря Май 01, 2019 5:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Не само pcbway, а всички истински платкаджийници имат тая опция и единствения начин да минеш "тънко", както иска колегата по-нагоре е да няма срез между различните дизайни, защото само така минава за една платка.


Сря Май 01, 2019 10:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
CarBeta написа:
Не само pcbway, а всички истински платкаджийници имат тая опция и единствения начин да минеш "тънко", както иска колегата по-нагоре е да няма срез между различните дизайни, защото само така минава за една платка.


пробвал съм - гарантирано не го приемат!
променят ти броя дизайни от 1 на колкото са и цената вече е друга. реално дори е по-неизгодно, отколкото да си пуснеш отделни поръчки.
няма как да излъжеш китаец :)


Сря Май 01, 2019 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Не знам какво си пробвал гарантирано. Ето какво съм направил аз, гарантирано.
В ляво е оригиналната платка, както съм я поръчал, правена от китайци на цена 0.40 цента/бр. И двата дизаина са на една платка и е очевидно, че са два. В дясно е след моята намеса, както ми трябва на мен всъщност.
Прикачени файлове:
PCB_multi_.JPG
PCB_multi_.JPG [ 67.7 KiB | Прегледано 3985 пъти ]


Сря Май 01, 2019 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Е аз да ви кажа, че след ходене при няколко асемблатора - признаха си, че просто
дърпат по един макетен нож на V-score-a, и "разчупват" панела на остър ръб на някоя маса.

Накрая и аз направих така, може и някой ден да си купя машина - но засега няма как.

Иначе и машината съм виждал, но като няма и като няма "табове" - викаш няволята.


Сря Май 01, 2019 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Е добре де - аз като имам едно устройство на няколко платки (примерно 3) - едната е 80х 90 другата 80х35 и третата 7х25 и трите платки не изглеждат като едно устройство. Общото само между първите две е че имат един и същ конектор а третата си е направо друга бира. И трябва да ми го таксуват като 3 дизайна.


Сря Май 01, 2019 6:57 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 78  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни