Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Климатична защита на платка 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Климатична защита на платка
Една платка с MCX радио конектор и двойна рейка на нея се нуждае от
защита от вода, конденз, студ и т.н.

Какви силикони са най-достъпни или се използват най-често? Гледам, че продават
и като спрей някакви, но там слоя ще е тънък. Може би по-скоро нещо като пяна?

Има малък проблем, че платката ще се нагрява докъм 40 градуса - и когато навън стане още толкова (лятото),
нещата няма да са много приятни. Зимата няма да е проблем, ако материала е достатъчно мек, иначе може да отнесе някой компонент...

Благодаря предварително! Става дума за единични бройки и ръчно нанасяне, не серийно производство.


Пон Авг 10, 2020 3:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Климатична защита на платка
Grubi написа:
Една платка с MCX радио конектор и двойна рейка на нея се нуждае от
защита от вода, конденз, студ и т.н.

Какви силикони са най-достъпни или се използват най-често? Гледам, че продават
и като спрей някакви, но там слоя ще е тънък. Може би по-скоро нещо като пяна?

Има малък проблем, че платката ще се нагрява докъм 40 градуса - и когато навън стане още толкова (лятото),
нещата няма да са много приятни. Зимата няма да е проблем, ако материала е достатъчно мек, иначе може да отнесе някой компонент...

Благодаря предварително! Става дума за единични бройки и ръчно нанасяне, не серийно производство.


Аз се боря в момента с подобен проблем. До момента ползвам лак с UV агент вътре. Тоест като осветиш платката с UV лампа/светодиод се вижда къде колко е нанесено. Извода до който стигнахме е, че дебелината на покритието не е от значение, стига това покритие добре да залепва към платката и компонентите добре. Поръчахме няколко вида силикон и лак, като ги тестваме ще пиша кое най добре е понесло изпитанията.


Пет Авг 14, 2020 9:06 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Климатична защита на платка
Химатех (chimatech) имат няколко вида компаунди за платки, и са отзивчиви при запитване - пусни им един e-mail какво могат да ти препоръчат според изискванията ти, продават и на дребно, но до северния полюс не знам дали са пращали по куриер досега :D Но поне информацията може да ти е от полза.
Всъщност онова желе, дето го наливат в автомобилните хибридни модули, и в големите IGBT модули/сборки, не ти ли върши работа? Гарантирано държи температурно и не дърпа жиците, но си иска корпус да го предпази механично - не го знам как се казва , ама твоите контакти с корпусиращи/бондиращи фабрики няма ли да извадят зайче от шапката?


Съб Авг 15, 2020 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Климатична защита на платка
RTV силикон с лекуване за 24 часа май най-добре. ще пробваме, ще видим

https://www.digikey.com/en/pdf/d/digi-i ... al-coating
https://www.digikey.com/en/pdf/m/mg-che ... l-coatings


Нед Авг 16, 2020 12:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Климатична защита на платка
gicho написа:
Химатех (chimatech) имат няколко вида компаунди за платки, и са отзивчиви при запитване - пусни им един e-mail какво могат да ти препоръчат според изискванията ти, продават и на дребно, но до северния полюс не знам дали са пращали по куриер досега :D Но поне информацията може да ти е от полза.
Всъщност онова желе, дето го наливат в автомобилните хибридни модули, и в големите IGBT модули/сборки, не ти ли върши работа? Гарантирано държи температурно и не дърпа жиците, но си иска корпус да го предпази механично - не го знам как се казва , ама твоите контакти с корпусиращи/бондиращи фабрики няма ли да извадят зайче от шапката?


Химатех не са съвсем наясно какво продават. Опитай да получиш технически данни на силиконите за заливане - вискозитет преди полимеризация и твърдост след. :D
Ако не се лъжа, произвеждаха от желето...


Нед Авг 16, 2020 7:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Климатична защита на платка
това моето, ще го опитват някъде във Франция - важното е да не хване черен мухъл... след последноте ми посещения в Белгия, направо паднах като видях на какво приличаше подземния паркинг - от вируси не е ме страх, но като ги гледах тия плесени и щях да избягам на секундата, и даже не исках да стъпя в тоя хотел... а беше център на известен, стар град с архитектура, традиции, жива икономика. незнам изобщо как могат да допускат подобно развитие.


Нед Авг 16, 2020 7:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни